Németh Éva növényvédő mérnök, Zenta: – Fenntartással kell kezelni a génmódosítással előállított haszonnövényekből készült élelmiszereket és takarmányt. Ellentmondásos információk láttak napvilágot a GMO-növények esetleges káros hatásáról. Nálunk is vannak olyan mezőgazdasági szakemberek, sőt egyetemi tanárok is, akik nem tartják veszélyesnek ezeket a növényeket. Viszont egyes kutatási eredmények szerint rákkeltőek is lehetnek. Amíg nincsenek megnyugtató tudományos kutatási eredmények, nem árt az óvatosság. Én nem fogyasztanék ilyen termékeket.
Juhász Attila, Zenta: – Nem vásárolnék, mert az egészségesebb (még ha drágább is) hazai termékek és termények elkötelezett piaci vásárlója vagyok. Amibe eddig az emberiség belemászott és/vagy amit „megbuherált”, abból még semmi jó nem sült ki. Ezért félek a génmanipulációtól is. Pontosabban talán nem is félek, hanem inkább ódzkodom az ilyesmitől.
Hényel Csaba, Ada: – Nem vásárolnék génmódosított terméket, bár manapság nem tudni, hogy melyik számít annak. A boltban vásárolt termékeken nincs feltüntetve, vagy a sok E-jelzés között nyomon követhetetlen, de nem is vesszük a fáradságot, hogy ellenőrizzük. Ha a termékeken fel lenne tüntetve, hogy melyik a génmódosított és melyik nem, akkor biztosan az utóbbit vásárolnám meg. Habár az árucikkekre mindent rá lehet írni, a papír és a csomagolás mindent elbír. Károsnak tartom a génmódosított élelmiszereket, amelyeknek tudomásom szerint egészségkárosító hatásuk van, és daganatos betegségeket okoznak. Szerintem a génmódosított termékek népszerűsítése és forgalmazása bizonyos gazdasági körök érdekeit szolgálja globalizált világunkban.
Valter Erzsébet, Magyarkanizsa: – Nem vennék génmódosított terméket. Néztem egyszer régen egy előadást a tévében, egy professzor magyarázta, hogy a génmódosítás nemcsak a növényt változtatja meg, hanem a környezetét, például a talajt is. Ezért ő inkább azt eszi, amit maga termel. Én pedig igyekszem úgy válogatni a piacon, hogy idősebb nénitől vásárolok, aki a saját kiskertjéből hozza ki a termést.