Az eső miatt kénytelenek voltak három helyszínen megtartani az Aranykapu Művelődési Egyesület évadzáró műsorát: a néptáncosok, énekesek és népzenészek az adai színházteremben léptek fel; a hajnalig tartó táncházra már az egyesület gunarasi székházában került sor; azt megelőzően a Szent Iván-napi tűzugrás és almasütés pedig az eredeti helyszínen, a lóversenypálya melletti téren zajlott, mivel éppen nem esett.
Keresztelő Szent János napja, vagyis a népi hagyomány szerint Szent Iván napja a nyári napforduló ünnepe, a szertartásos tűzgyújtás és tűzugrás, a megtisztulás egyik jeles napja. Az Aranykapu ME már tizenöt éve ezen a napon tartja évadzáró műsorát, hogy felélessze és erősítse a megtisztulás élményét. A műsoron minden alkalommal, így péntek este is az egyesület tagjai, a legkisebbektől a legidősebbekig felléptek és bemutatták a közönségnek mindazt, amit az elmúlt időszakban elsajátítottak a népművészetből. A rendezvényt az adai Csodaszarvas barantacsapat bemutatója nyitotta meg a színházteremben, majd az újonnan alakult Rokolya népdalkórus azokkal a moholi dalokkal lépett fel, amelyeket már a Durindón is előadtak. A műsoron bemutatkoztak a zeneovisok, akiktől gyermekjátékokat és énekeket láthatott és hallhatott a közönség. Kiss Boglárka és Lepár Emese somogyi dalokat énekelt, Lepár Krisztina moldvai dalokat adott elő. Az idei Szólj, síp, szólj! népzenei vetélkedő döntőjén kiválóan szereplő és dicséretben részesülő Kisvirág népdalkórus a Dombon törik a diót című dunántúli népdalcsokrot adta elő. A Pántlika leánykórus bácskai dalokat énekelt az előbb említett népzenei vetélkedőn, ahol bronzplakettel jutalmazták őket. A díjnyertes produkciót bemutatták az évadzárón is. Az Apróka néptáncegyüttes Áradi, fáradi című összeállításában gyermekjátékokat és táncokat mutatott be Somogyból. Az Aprókák az idei Kőketánc vetélkedőn második helyen végeztek. Az Aranyvirág néptáncegyüttes a magyar néptánc temperamentumosságát bizonyító Táncok Füzesről című koreográfiával, illetve a Tollfosztóban című, somogyi táncokat felvonultató összeállítással lépett fel, a Kopogtató néptáncegyüttes pedig vidám hangulatú rábaközi táncokkal. A Középiskolások Művészeti Vetélkedőjén Zombori Péter és Csuvik Oszkár néptáncosok a második helyen végeztek a Magyarszentbenedeki testvérek című összeállítással, amit ez alkalommal is bemutattak. A fellépőket a Torontál zenekar kísérte. Az évadzáró műsoron fellépett még a Gödölye népi zenekar, amely dél-alföldi és rábaközi dallamokat játszott, Mészáros Júlia pedig mesét mondott.
A fellépő énekeseket Sóti Éva művészeti vezető készítette fel, a népi zenekart Kurunci Andor zenepedagógus, a néptáncegyüttesek számára a koreográfiákat Rácz Szabó Rita és Resócki Roland táncos-koreográfusok állították össze.