Az adai tájházban csütörtökön népi kézművesmesterségek bemutatójával egybekötött foglalkozások várták egész nap a helyi Aranykapu Művelődési Egyesület szervezésében az érdeklődő gyerekeket és felnőtteket, akik nemcsak megtekinthették, hanem ki is próbálhatták a ma már kevesek által ismert munkafolyamatokat.
A rendezvényen főként az iskoláskorú gyerekek vettek részt szép számban, akik a magyar népi kultúra tárgyi és szellemi értékeivel ismerkedhettek meg a tájház múzeumi részének megtekintésével, valamint az udvaron megtartott, régi mesterségeket felvonultató bemutatókon. Ami legfontosabb, nemcsak megtekinthették a ma már kevesek által ismert munkafolyamatokat, hanem ki is próbálhatták. A rendezvényen a gyerekek gyöngyöt fűzhettek az adai Mészáros Frank Júlia és Mészáros Aranka vezetésével, a moholi Hoff Takács Ibolya és az adai Varnyú Fodor Eszter pedig hímezni tanította az érdeklődőket. A moholi Farkas Mónika a nemezelést ismertette meg a résztvevőkkel, az adai Orcsik Csaba a gölöncsérmesterséget, a szintén adai Virág Mihály pedig a kosárfonást. A fafaragásra a nagykikindai Mester Tibor tanította a fiatalokat, a kötélverést a zentai Vasas György mutatta be, a kovácsmesterséget pedig a szintén zentai Ruzsa István. A helybeli Kokrehel Rozália a kenyérsütés hagyományos módját ismertette a rendezvényen, bár a tésztából nem kenyeret, hanem nagyméretű lepényt sütött az udvaron álló kemencében. A résztvevők kaptak ebédet is, lucskos káposztát, amit Bartus Péter készített el a nagyüstben. Az ebédidőben két helybeli, Mészáros Júlia és Sóti Ernő mondott mesét a hallgatóságnak. A helyszínen az adai Csodaszarvas barantacsapat jóvoltából ki lehetett próbálni a botforgatást, a vívást gyakorló szablyával, valamint az íjászatot. A délutáni órákban táncházat is tartottak, amelyen a szabadkai Juhász zenekar muzsikált.
Sóti Éva, az Aranykapu ME művészeti vezetője elmondta: másodízben szervezik meg a régi mesterségek napját az adai tájházban a Tartományi Művelődési és Tájékoztatási Titkárság támogatásával. A rendezvényen a régi mesterségek mellett a régi használati tárgyakat is bemutatják, hogy a résztvevők megismerjék őket, és megtanulják megbecsülni a mai világ előnyeit; ezzel együtt megismerjék hagyományaikat és önmagukat, ami hozzájárul a nemzeti identitásuk megőrzéséhez.