Ceglédi Rudolf, a VMSZ zentai községi szervezetének elnöke tegnap megtartott sajtótájékoztatóján arról beszélt, hogy a Zentai Alapfokú Bíróság visszaállításának ügyében az illetékesek nem tették meg a szükséges lépéseket.
– A legutóbbi községi képviselő-testületi ülésen Zsíros Jankelić Anikó községi képviselőt, parlamenti képviselőt azzal bíztuk meg, hogy 15 napon belül nyújtson be erre vonatkozó törvénymódosítási javaslatot a szerb parlamentben, de azóta semmi konkrét lépés nem történt. A városvezetés időközben úgy nyilatkozott, hogy egyeseket informáltak a javaslatról és várják a lépéseket, de arról nem szólt a fáma, hogy parlamenti képviselőnk teljesítette volna megbízatását. Azért van Zentának parlamenti képviselője, hogy konkrét törvénymódosítási javaslatokat adjon be, ha erre kötelezi őt a községi képviselő-testület határozata. Mivel ez nem történt meg, az a tanulság, hogy a hatalmi koalíció semmibe veszi a községi képviselő-testület döntéseit.
Juhász Attila, a Magyar Koalíció községi frakcióvezetője úgy fogalmazott, hogy amit a hatalmi koalíció az üggyel kapcsolatban végez, az polgárámítás:
– Nem adták be a törvénymódosítási javaslatot, tehát nem tartják tiszteletben a képviselő-testületi döntést. Mesélhetnek arról, hogy mennyire szeretnének bírósági körzeteket visszaállítani, módosítani, de amíg ezt szabályos, törvényes eljárási módon nem csinálják végig, addig ez csak leányálom, parasztvakítás. Ez szinte csak a polgár ámításáról szól, de gyakorlati megvalósításról szó sincs. Azt már csak mellékesen jegyzem meg, hogy javasoltuk a kkt-nek, hogy Ada, Magyarkanizsa és Zenta mellett Törökkanizsa és Csóka is tartozzon ehhez a körzethez, de ezt elvetették.
Ceglédi a sajtótájékoztatón arra is kitért, hogy ma lép életbe a módosított oktatási törvény, melyet, mint ismeretes, összehangoltak a nemzeti tanácsokról szóló jogszabállyal, és úgy fogalmazott, hogy a zentai önkormányzat hagyjon fel végre a Magyar Nemzeti Tanáccsal való dacolással:
– Hagyjon fel a zentai önkormányzat a dacból való politizálással és működjön együtt a Magyar Nemzeti Tanáccsal, úgy az iskolaszékek tagjainak kinevezése terén, mint az élet más területein. Egy többségében magyarok lakta település önkormányzata nem engedheti meg magának, hogy a délvidéki magyarság által megválasztott parlamenttel szembe menjen, megkérdőjelezze annak határozatait. Végső ideje, hogy az önkormányzat elfogadja az MNT által az iskolaszékekbe jelölt tagokat, így nyugodt körülmények között indulhatna őszre a tanév, és a folyamatban lévő perek is megszűnnének, vele együtt a perköltségek is – mondta Ceglédi.