Mintegy 2,4 kilométer hosszúságú járdát betonoznak ki, folytatódik a tavaly megkezdett útjavítás, vízvezetéket cserélnek a Pupin utcában, rendbe hozták a Halászteret és a volt 4. helyi közösség udvarát, a hiányzó utcanévtáblák pótlására pályáznak, felújították a helyi közösség nagytermét, hőszigetelik a helyi közösség székházát. Recskó Bélával, a Tisza-part–Alvég helyi közösség tanácsának elnökével és Vatai Zsuzsanna titkárral a helyi közösség területén várható munkálatokról beszélgettünk.
Elsőként a járdák betonozása került szóba, amelyre az alvégi lakosok egy része szinte már évtizedek óta vár. Vatai Zsuzsanna elmondta, hogy szeptemberben indulnak a munkálatok és a kijelölt utcák egyik oldalán kiaszfaltozzák a járdákat.
– Két bizottságunk körbejárta a helyi közösség területét, és ennek alapján választottuk ki a következő utcákat: Vasútsor, Nikola Tesla, Maksim Gorkij, Gyümölcs utca, Rade Končar, Kossuth Lajos, Arany János, Matija Gubec, Petar Gorčić és a Nikšići utca. Mindegyik utca esetében a rosszabbik oldalt betonozzuk. Az utcák másik oldalára az idén már nem jut pénzünk, de tervezzük a folytatást. A felsoroltakon kívül a Vase Pelagić utcából nyíló zsákutca sarkát, a Muškatirović és a Bácska utcák sarkán az átkelőt javítjuk meg, valamint az Újvidéki úton az előtt az egy ház előtt csinálunk járdát, ahol eddig nem volt. A járdák egy méter szélesek lesznek. Mivel a község is tervez járdabetonozást, azt kértük tőlük, hogy a mi helyi közösségünk területén a Dózsa György utca páros oldalát csinálják meg – hangsúlyozta Vatai Zsuzsanna
Szóba került a vízvezetékek cseréje is. A titkár ezzel kapcsolatban elmondta, hogy az Alvégben sürgősen cserélni kellene a 40–50 éves csöveket, ugyanis rengeteg a csőtörés, de az idei helyi járulékból erre már nem futja. Egyetlen utcában cserélik ki a vízvezetéket, mégpedig a Pupin utcában.
– A Pupin utca azért élvez elsőbbséget, mert ott a vezeték már képtelen ellátni az utcát vízzel, és az is előfordul, hogy egyáltalán nincs víz. Ha kicseréltük a vezetéket, az útburkolatot is felújítjuk. Aszfaltozásra természetesen nincs pénzünk, de tört kő és aszfalttörmelék keverékével be fogjuk borítani az utat. Ezt még a nyáron el kellene végeznünk, mert a meleg hatására ez az új réteg összeolvadna, összeállna. Az útjavításoknál maradva, még az idén ugyanezzel a zúzott kő és aszfalttörmelék keverékkel borítjuk a Gyümölcs utcában az utat és a Muškatirović utcai háztömböknél lévő parkolót – magyarázta a helyi közösség titkára.
Az illetékesek kihangsúlyozták, hogy a helyi közösség épületét az utóbbi időben folyamatosan szépítik. A nagytermet felújították, így az ún. „kerületben” rendezett körülmények között lehet lakodalmat, születésnapokat, egyéb összejöveteleket tartani. Most az épület külső szigetelése következik, a munkálatok egy héten belül elkezdődnek. A közelmúltban utcanévtáblák pótlására pályáztak, ha megnyerik, mindenhová tesznek táblát, ahol most nincs.
Recskó Béla arról beszélt, hogy a Halászteret és a 4. helyi közösség udvarát is szeretnék rendbe hozni, de nem tudják elkezdeni a munkálatokat, mert hónapok óta az engedélyekre várnak.
– Az az érzésünk, hogy az önkormányzat szándékosan akadályozza a munkánkat, ugyanis hónapok óta arra várunk, hogy végre engedélyezzék a területrendezést. Ha kiadnák az engedélyeket, megszüntetnénk azt a dzsungelhez hasonlító állapotot, ami a Halásztéren és a volt 4. helyi közösség udvarában is van. Egy olyan engedélyre is várunk az önkormányzattól, mellyel kerítést építhetnénk a helyi közösség udvarában, elválasztva ezzel a lakó és a helyi közösség udvarrészét.
A helyi közösség vezetői arra is kitértek, hogy 2012 márciusában lejár a helyi járulék, és, hogy milyen fontos lenne, hogy a polgárok ismét megszavazzák. Vatai Zsuzsanna elmondta, hogy az elmúlt tíz évben a helyi járulékból építették ki a csatornahálózatot, és, hogy a jövőben a járdák betonozása, a vízvezetékek cseréje, az útburkolatok javítása, a helyi közösség területének szépítése lenne a cél – jelentette ki Recskó Béla.