Mindkettő nyugodt szívvel választható, hiszen mindkettő a felhőtlen és megnyugtató pihenésről és a kikapcsolódásról szól. Mégis, ha választanom kellene a falusi és a hagyományos üdülőturizmus között, akkor bizony nehéz helyzetben lennék, hiszen mindkettőt nagyszerű és élvezhető dolognak tartom. Azonban mégis van egy jelentős különbség az üdülőturizmus és a falusi turizmus között. Ez a különbség pedig a közvetlen és életszerű megismerés lehetősége, mivel szerintem a falusi turizmus az egyik legalkalmasabb módja annak, hogy a turista első kézből és mélyrehatóan megismerjen egy-egy tájegységet, annak lakosságát, életét, hagyományait, szokásait és kultúráját. Nyilván erre megvan az esély az üdülőturizmusnál is, de az szerintem inkább az egyedülálló természeti és történelmi látványosságok megtekintéséről, vagy a kötetlen kikapcsolódásról és a szabadidős programokról szól. A falusi és az üdülőturizmusnak is nyilván megvan a maga varázsa, a választás kimenetele pedig már a személyes igényektől és az anyagi lehetőségektől függ.
Sok mindenben a helyi termékeket és a helyi szolgáltatásokat részesítem előnyben. A falusi turizmust is ez teszi számomra vonzóvá, vagyis mindaz, ami helyi, és ezzel többé-kevésbé egyedi, vagy legalábbis sajátos. A helyi emberek, értékek, szokások, életkörülmények, ételek, italok, valamint az adott hely szellemének megismerése. A falusi turizmust a falusi vendéglátás szolgáltatásai teszik lehetővé, vagyis az egészséges környezet és a szép táj, a minőségi szállás a jó kiszolgálással, a kiváló étkeztetés helyi ételkülönlegességekkel, a vendégszerető fogadtatás, a rendezett falu vagy tanya, elfogadható árak, valamint lehetőség a vidék megismeréséhez, bejárásához és szabadidős tevékenységhez. A falusi vendéglátáshoz nem feltétlenül szükséges, hogy a falu egyedülálló turisztikai látnivalóval rendelkezzen, de nem árt, ha felmutathat különlegességet, amellyel ajánlatainak egyedi jelleget tud kölcsönözni. Habár szerintem a falusi turizmus különlegességét éppen a falu és a tanya mássága adja, a várostól eltérő különbözősége. Azt tapasztalom, hogy sok városi ember számára falun élni annyit jelent, mint újra a természetben élni. Szerintem ez csak részben igaz, mert mostanság a falu kevés dologban marad el a várostól, ha egyáltalán elmarad. Azzal viszont teljes mértékben egyetértek, mert volt szerencsém hozzá, hogy falun és tanyán élni vagy nyaralni egészen más, természetesebb az élet ritmusa, és sokkal közelebb érezheti magát az ember az anyatermészethez. Olyan nyugalomban és csöndben, amit a városban vagy egy nyüzsgő üdülőhelyen soha nem lehet megtapasztalni.
A falusi vendéglátásra Vajdaság-szerte vannak jó példák, hiszen szaporodnak azok a vendéglátóhelyek és szállások, ahol ilyen jellegű szolgáltatást nyújtanak a turistáknak. A lehetőségek azonban messze nincsenek kihasználva, bár érdemes lenne ezt a területet fejleszteni, hiszen a falusi vendéglátás nem csak egy iparág, mivel a hagyományos, falusi környezet megőrzését, a mezőgazdaság, a folklór, a népi építészet és mesterségek továbbélését is elősegíti, valamint számottevően növelheti a falu népességmegtartó erejét is.