2024. július 17., szerda

Seprűüzem mint ugródeszka

Tartományi támogatással seprőüzem nyílt Bácson
Az üzem olaszországi gépekkel van felszerelve (fotó: Dávid Csilla)



Tegnap Bácson, az ipari parkban 400 négyzetméteren elterülő seprűkészítő üzemet nyitottak meg a tartományi és helyi politikusok. A Đurčiansky üzem 24 852 871 dinárból épült meg, amelyből a tartomány 12 177 907 dinárt finanszírozott.

Dr. Dragoslav Petrović tartományi tudományügyi és fejlesztési titkár szólt először az újságírókhoz.
– A bácsi a 93. üzemünk Vajdaságban, amelyet a vajdasági kormány támogatási programjának keretein belül finanszíroztunk. Ezzel a programmal a kis- és nagyvállalkozásokat támogatjuk, és ennek köszönhetően 21 286 új munkahelyet lehetett nyitni. Kiemelném, hogy jelen pillanatban 11 üzem van előrehaladott vagy befejező építési fázisban és további 4000 új munkahely várható. 300 millió dinárt tervezünk az új üzemek felszerelésének és beindításának finanszírozására.

Öt perc alatt kész egy seprű

Bojan Pajtić tartományi kormányfő szerint noha ez a munka nem követel különösebb technológiát, 74 embernek mégis nagyszerű munkahelyet teremtő vállalkozás. A helyi ciroktermelőkkel együttműködve az itt készített seprűk 98 százalékát a legfejlettebb európai országokba szállítják. Ha ehhez hasonló üzemeket nyithatnánk mindenhol, akkor azok ugródeszkát jelentenének a kisebb településeknek, mondta Pajtić.

Na, ezzel már ki lehet söpörni a házat! – Bojan Pajtić és Dragoslav Petrović a seprűket vizsgálják

Tomislav Bogunović, Bács polgármestere örömmel jelentette ki, hogy ez az első üzem, amely megkezdte működését az ipari parkban. Az ipari park létrehozásában a legnagyobb partner a Tartományi Végrehajtó Tanács volt kb. 3 milliónyi euróval. Idén várják a következő üzem megnyitását is szlovákiai partnerek segítségével. Ahogy a polgármester elmondta, a kezdet a legfontosabb lépés, és egyúttal felhívást intézett a befektetőkhöz, hogy a teljesen kiépített infrastruktúrával rendelkező bácsi ipari park díjmentesen és minden szükséges engedély megadásával várja az érdeklődőket.
Đurčiansky Jan, a tulajdonos elmondta, hogy csak szerbiai ciroktermelőktől veszik az alapanyagot, és az ebből készített seprűket Olaszországra, Németországba, Ausztriába, Franciaországba, Spanyolországba, Svájcba, Szlovákiába és Csehországba szállítják.