2024. október 3., csütörtök

Szerbia legmodernebb takarmánygyára a Gebi

A Gebi Takarmánygyártó és Forgalmazó Kft. csantavéri cég, amely az idén ünnepli 25. születésnapját. A magántulajdonban lévő cég, tulajdonosai szintén csantavériek, az elmúlt 25 év alatt több mindennel foglalkozott, kezdetben csak kereskedelemmel, majd pedig különböző termékek előállításával. A 90-es évek második felében vált a cég a legnagyobb halliszt- és szójaforgalmazó vállalattá Szerbiában. A takarmány-alapanyagok forgalmazása közben született az elképzelés a cég tulajdonosai részéről, hogy a hazai piacon szükség van egy állandó és jó minőségű állati takarmányt gyártó üzemre. Az ötlet nagyon gyorsan meg is valósult zöldmezős beruházás formájában, és 2003 végére megépült Szerbia legmodernebb takarmánygyára, amely minden szempontból megfelel az Európai Unióban jelenleg hatályban lévő elvárásoknak is. 2004 eleje óta a takarmánygyár teljes kinálatot nyújt mindenfajta haszonálat számára késztakarmányokból, koncentrátumokból és premixekből. Ezenkívül folyamatosan bővítjük terméklistánkat, melyben különböző adalékanyagokkal és speciális takarmánykiegészítőkkel állunk az állattenyésztők rendelkezésére. Szakembereink külön igény szerint farmra szabott recepteket is készítenek a rendelkezésre álló alapanyagok vizsgálata alapján

A Gebi takarmánygyár a termelés folyamán különös hangsúlyt fektet a minőségre, a cég védjegye a minőség jele lett a takarmánypiacon. Minden, a gyár területére beérkező alapanyagot ellenőrzünk, szükség szerint a saját laboratóriumunkban is megvizsgálunk. A cég egyébként rendelkezik ISO és HACCP minőségi tanúsítványokkal, amelyek ezt elő is írják. A többi takarmánygyártól eltérően a Gebi cég a termelés folyamán extrudálja a gabonákat és más alapanyagokat, a fiatal állatok számára főleg ezekből a darákból készül a takarmány. Az extrudálás lényege, hogy az alapanyagokban lévő összetett cukrok, a keményítő és a cellulóz, amelyek az állatok számára csak kismértékben emészthetőek, ezen eljárás után egyszerű cukrokra bomlanak, amelyek könnyen és nagymértékben válnak emészthetővé számukra. Az extrudálás következtében a gabonák pelyhekké alakulnak, térfogatuk a töbszörösére növekszik, ezért ezek a termékeink granulátformában kerülnek forgalomba. A granulálásnak ezenkívül más, nagyon fontos előnyei is vannak, pl.: kevesebb a szórásból és az alomba taposásból adódó veszteség, homogén az összetétele, dercés állapotban ugyanis a takarmány szegmentálódik, és a zsák alján gyűlnek össze a mikroelemek, vitaminok és egyéb adalékanyagok, a zsák felső részében pedig hiány keletkezik ezekből az anyagokból. A granulált takarmány nem porol, a por állandó irritáció forrása az állatok légzőszerveiben és folyamatosan ingerli a nyálkahártyát, ennek következtében fogékonyabbak lesznek a betegségekre. A granulált takarmány sokkal természetesebb forma, főleg a baromfi számára, mint a dercés, ugyanis az emésztőrendszerük is leginkább ennek a formának a feldolgozására alkalmas. A granulálás folyamata egyben hőkezelés is, amelynek következtében sok káros anyag megsemmisül, közben sima, csúszós felület alakul ki, amely segíti a nagyobb napi takarmányfelvételt és ezáltal az intenzívebb súlygyarapodást is.

A szigorú minőségellenőrzés, egyedi technológia, valamint az, hogy kizárólag a világon elismert gyártóktól vásároljuk a takarmánykiegészítőket, lehetővé tette, hogy a cég a piacvezető takarmánygyárak közé került a hazai piacon és komoly mennyiségeket gyárt külföldre is. A cég jelenleg 36 nagykereskedővel dolgozik, amelyek több mint 1600 gazdaboltot látnak el termékeinkkel. Ezenkívül 30 területi képviselő, szakember áll vásárlóink rendelkezésére, szaktanácsadással és az eddigi tapasztalatokon alapuló takarmányozási ajánlásokkal. A cég folyamatosan új beruházásokat eszközöl, bővíti a tárolási és gyártási kapacitásait. Eltökélt szándékunk, hogy meghatározó gyártóvá váljunk a térségben.

Célunk, hogy egy cikksorozaton keresztül bemutassuk cégünk eddigi eredményeit állatfajonként és hogy ismertessük önökkel, hogy milyen lehetőségekkel tudunk szolgálni az állattartóknak, hogy minnél jobb eredményeket tudjanak elérni a termelés folyamán.