Összesen 28 napirendi pontot tárgyaltak meg és fogadtak el a csütörtöki ülésen, ahol döntés született egyebek mellett arról, hogy változik az idegenforgalmi illeték, ami azt a célt szolgálja, hogy az objektumokkal rendelkezők is jobban járjanak, mint eddig, a bevétel pedig a községet illeti meg.
Egy ágy után éves szinten kétezer dináros illetéket kell majd fizetni. A közparkolók esetében is változás áll be, ugyanis, ha szabálysértést követnek el, például ha zöld közterületen, játszótéren vagy parkolóban járművet mosnak, azért mind-mind pénzbírság szabható ki, ötezer dinártól negyvenezerig, attól függően, hogy természetes személyről, vállalkozóról, jogi személyről vagy gazdasági társaságról lett légyen szó. A Komunalac hatáskörébe fog tartozni ezután a tiszai medencénél lévő ún. kisház, a medence tőszomszédságában. Beszámoltak a még mindig nem működő Regionális Hulladéklerakónál való munkálatokról, ami az elmúlt évben történt, a magyarázat szerint a kivitelező késlekedése miatt késik az üzemelése.
Fejsztámer Róbert polgármester a magyarkanizsai községi képviselő-testület XXXI. ülését követő sajtótájékoztatón elsősorban azokat a napirendi pontokat emelte ki, amelyek a költségvetéshez vagy valamilyen új tevékenységhez kötődtek.
– A Komunalac kommunális szolgáltató vállalatunknál két változás is beállt. Az egyik, hogy rendeletet hoztunk arról, hogy azt a földterületet, amit a Komunalac egyebek mellett használ, az önkormányzat visszavette azzal a céllal, hogy egységesíteni tudja mind a nyolc hektárt, ahol majd a sport- és wellnessközpont fog kiépülni. De az igyekezet fő oka az volt, hogy október végén reményeink szerint le tudjuk tenni a birkózóakadémia alapkövét, így létfontosságú a terület jogi hátterének és tulajdonjogának a rendezése ahhoz, hogy ez a projekt tovább tudjon működni. Ami szintén még a Komunalachoz kötődik, az az, hogy bevezettük és alapszabályi szinten rendeztük, hogy a Komunalac foglalkozhat kikötői tevékenységekkel. Ez azért fontos, mert a Tisza-parton lévő kikötőt reményeink szerint a belgrádi állami szervek rövidesen hivatalosan is regisztrálni fogják, és miután ez a regisztráció megtörténik, szükségük lesz egy olyan közintézményre, amely ellátja a kikötői feladatokat. Ami a költségvetést illeti, a hathavi megvalósulás volt a téma, amelyből az tűnik ki, hogy sikerült úgy egyensúlyban tartanunk az első fél évben a költségvetést, hogy tudtunk beruházásokat elindítani, illetve szavatolni tudtuk az intézményeink zökkenőmentes működését is – magyarázta a község polgármestere a sajtótájékoztatón.
Az ülésen döntés született arról is, hogy hamarosan, október 20-án, a község napján kiosztják a nyilvános elismeréseket, amiket minden évben ilyenkor szokás azoknak a polgároknak adományozni, akik sokat tettek a köz érdekében. Idén Pro Urbe érdeméremben a horgosi Kiss-Iván Anna részesül majd, köszönő oklevelet Varjú Márta, Milorad Mitrović, Dušan Hajdin, Milan Kovačević és Bata Ferenc kapnak. Ettől az évtől bevezették a Iuventus Pro Urbe érdemérmet, amit Oláh Tamás, Marina Živković és Nyilas Tamás fiatalok kapnak majd.
A képviselők közül írásban átadott kérdései az UKROK frakcióvezetőjének, Tandari Zoltánnak voltak, amelyek arra irányultak, hogy a város központjában épülő parkot és szökőkutat miért az a kivitelező kapta meg, aki elsősorban számítástechnikai eszközök forgalmazásával foglalkozik, hogy miért kell turisztikai kínálat bemutatására 15 millió dinárt fordítani a költségvetésből, hogy mi került a velebiti ajvárfőző versenyen a községnek 1,2 millióba, illetve egyéb kérdések is akadtak, amelyekre a képviselő a következő ülésig írásban fog választ kapni.