2025. február 24., hétfő

Jó reggelt! (2018-11-08)

A statisztika és a valóság viszonyáról már régtől fogva tudunk egyet s mást. Napilapunk szerzője görögországi élményeiből merítve írta, hogy Korfu szigetének déli partja kevésbé látogatott, mert nincs sok látnivaló, és a hangulat se túl emelkedett, főleg angol turisták fordulnak meg ugyanis arra, akiket csak a fürdőmedence és a bárok érdekelnek, miként fogalmazott, déltájban arrafelé a görögökön kívül józan emberrel nemigen lehet találkozni. A híradások is arra utalnak, hogy az angol fiatalok egyéb helyeken is önfeledten italoznak, fergeteges jókedvükben szétverik a szállodák berendezését, verekedéseket provokálnak, a vendéglátósok nem kedvelik őket.

Egy brit statisztika egy közegészségügyi szaklapban (BMC Public Healt) azt sugallja, hogy az angol fiatalok fölhagytak az italozással. Még 2015-ben csaknem 10 ezer, 16–24 éves, az Egyesült Királyságban élő fiatal egészségügyi adatait tekintették át, és a következőket szűrték ki belőlük:

A fiatalok húsz százaléka 10 évvel korábban nem ivott alkoholt, egy évtizedre rá ez az arány 30 százalékra emelkedett, 28 százalékuk a kelleténél több alkoholt fogyaszt, míg 2005-ben ez az arány 43 százalék volt, s végül, a brit fiatalok 18 százaléka igazi nagyivó, ami kilenc százalékos csökkenést mutat a tíz évvel korábbi mutatóhoz képest. Mindez arra utal, hogy az alkoholfogyasztás kezd kimenni a divatból a brit fiatalok körében. 

Az európai tapasztalatok szerint azonban maradtak még elegen, akik a kemény magot erősítik a statisztikában.

Magyar ember Magyar Szót érdemel