A kamuflázs, azaz az álcázás az állatok fő védekezési stratégiája, gyakran a legkülönbözőbb trükköket vetik be a túlélés érdekében. Az evolúció során számtalan állat alkalmazkodott környezetéhez, folyamatos átalakuláson mentek át, álruhát öltöttek, hogy így biztosítsák fajuk fennmaradását. Amikor rejtőzködésről van szó, szinte mindenkinek a kaméleonok hihetetlen színváltoztató képessége jut az eszébe, pedig elnézve néhány fotót, az álcázás mestere címért szerintem az amerikai uhu, valamint néhány gekkó- és pókfaj is a ringbe szállhatna. No meg a Corydalis hemidicentra és a Saussurea quercifolia is.
Egy tanulmány szerint ugyanis a növények is képesek álcázni magukat. A Kínai Tudományos Akadémia Kunmingi Botanikai Intézete és az Exeteri Egyetem kutatói összehasonlították az állatok és a növények által használt kamuflázstechnikákat, és arra jutottak, hogy bizonyos növények is egy sor olyan trükköt alkalmaznak, amelyekről korábban úgy vélték, hogy csak az állatok képesek rá. Az egyik álcázó növényfaj, a Corydalis hemidicentra leveleinek színe mindig alkalmazkodik a kő színéhez, amelyen él. Hasonló álcázási trükk figyelhető meg a ragadozók elől bújkáló Saussurea quercifolia esetében is.
Hasonló álcázási trükkökkel a nők is élnek: a hírességek például zéró „vakolattal” tudnak észrevétlenül elvegyülni a tömegben, egy átlagos nőből pedig valóságos címlapsztárt tud faradni egy jól sikerült smink(kamuflázs).
![Magyar ember Magyar Szót érdemel](/static/img/pecset.png)