Az elmúlt két év alatt a nyolc szerbiai vagongyártó és -javító gyár közül hét kapott munkát a Szerbiai Vasutaktól, csak a nagybecskereki Šinvoz nem. Ezt nem indokolták meg semmivel, pedig évtizedek óta az állam volt a Šinvoz legnagyobb megrendelője. Ezt az igazságtalanságot most némileg kijavították azzal, hogy a napokban a nagybecskereki vállalat is kapott munkát a kormány által pénzelt szerbiai vasútiszerelvény-felújítási projektum keretében. A megrendelt munka nem nagy, mégis jelentős, mert ezzel a többiekkel egyenrangú helyzetbe kerültek.
Állami megrendelés híján az év végén munka nélkül maradt a Šinvoz, miután sikeresen elvégezték a villanymotorok felújítását Belgrád város részére, akárcsak a NIS és a nagykikindai MSK által megrendelt munkákat. Emiatt az év elején nem hosszabbították meg a munkavállalási szerződését a vállalat dolgozóinak, és veszélybe került mind a 250 dolgozó egzisztenciája, végső sorban pedig a vasútiszerelvény-javító vállalat fennmaradása. A dolgozók ezért levélben fordultak Mlađan Dinkić gazdasági miniszterhez, azt kérve, hogy a nagybecskereki gyár is kapjon munkát a szerbiai vasútiszerelvény-felújítási projektumban.
Milovan Marković, a Szerbiai Vasutak vezérigazgatója a minap bejelentette, hogy utólag százmillió dináros munkát bíztak a nagybecskereki Šinvoz vasútiszerelvény-javító vállalatra. Két dízelmotoros és egy villanymozdony nagyjavításáról és 25 mozdony tengőjének a kicseréléséről van szó. Radomir Miljuš, a Šinvoz vezérigazgatója szerint nem nagy pénzről van szó, hiszen az említett összeg hatvan százalékát az anyagbeszerzésre fordítják és csak a többi a munkadíj. Ennél lényegesebb az, hogy ezentúl a nagybecskerekiek is ott lehetnek a szerbiai vasútiszerelvény-felújítási projektum megvalósítói között és pályázhatnak újabb munkákra. A vezérigazgató szavai szerint kezdetben mintegy ötven, tavaszra pedig további kétszáz dolgozó térhet majd vissza a munkahelyére.