Április 26-án a Curie környezetvédelmi emlékverseny döntőjét, május 10-én pedig a Curie kémia emlékverseny döntőjét tartják meg Szolnokon. A versenyek főszervezője a szolnoki Curie Alapítvány. Mindkét versenyen részt vesznek azok a vajdasági diákok is, akik a vajdasági területi döntőkön a legjobbnak bizonyultak. A környezetvédelmi verseny vajdasági területi döntőjét a szabadkai Vegyészeti-technológiai Iskolában tartották meg. Ezen a versenyen háromtagú csapatban dolgoznak a diákok. A cél, hogy a diákok figyeljék meg a környezetüket, vegyék észre a környezeti problémákat, és keressék a megoldást. Idén 15 csapat versenyzett. Az 5–6. évfolyamból a szabadkai Kizúr István Általános Iskola csapata lett a legjobb, felkészítő tanáruk Ignác Hajnalka. A 7–8. osztályosok közül a szerbittabéi Miloš Crnjanski Álatlános Iskola csapata jutott a döntőbe, felkészítő tanáruk Jámbor Zsuzsanna. A középiskolások 9–10.-esek évfolyamából a zentai Egészségügyi Középiskolából jutottak tovább, felkészítő tanáruk Gere Csilla. A 11–12. évfolyamból pedig a szabadkai Vegyészeti-technológiai Iskola csapata bizonyíthat a döntőben, felkészítő tanáruk Horváth Szana.
A kémiaverseny területi döntőjét két helyen szervezték meg, a szabadkai Vegyészeti-technológiai Iskolában és a zentai Bolyai Tehetséggondozó Gimnázium és Kollégiumban.
A szabadkai területi döntőn 16 diák vett részt. A 7. osztályosok között Szolnoki Klaudia, a 8. osztályosok között Tóth Ugyonka Krisztina, a 9–10. osztályosoknál Patyi Gábor, a 11–12. osztályosoknál pedig Tóth Ugyonka Helga lett a legjobb.
Zentán a 7. osztályosok kategóriájában Rúzsa Ákos (I. hely) és Horváth Edina (II. hely) jeleskedett, a 8. osztályosok közül Fenyvesi Janka (I. hely) és Szvoreny Viktor (II. hely) mehet Szolnokra, a 9. osztályosok közül Fodor Ádám (I. hely) és Gajda Benedek (II. hely), a 10. osztályosok korcsoportjából Kósa Árpád (I. hely) és Juhász Bence (II. hely), a 11. osztályosok közül pedig Rozsnyik Szabolcs (I. hely) és Gajda Gergely (II. hely) bizonyíthat a magyarországi döntőben.
Mindkét verseny négy levelezőfordulóval indul, a feladatokat a diákok otthon oldják meg. A legjobbak jutnak el a területi döntőbe, a környezetvédelmi területi döntőben tesztlapokat is kitöltenek, és gyakorlati feladatot is kapnak a versenyzők, pontosabban egy kísérletet is végeznek, a kémiaversenyen gyakorlati feladat nincs, a feladatlapokkal kell a versenyzőknek megbirkózniuk.
Ahogyan a szabadkai középiskolában megtudtuk, sajnos, ez a verseny nem akkreditált, tehát a továbbtanulásnál ezek a versenyeredmények nem jelentenek pluszpontokat, de aki Magyarországon szeretne tanulni, például kémiát, annak jó felkészülés lehet ez a verseny is, hiszen a feladatok magyarországi tankönyvek alapján készültek.