2025. április 19., szombat

Tanulni szeretnének

Az Egyetemisták 2.0 tömörülés tagjai az egyetemi oktatás visszaállítását követelik

Nemrégiben megalakult Egyetemisták 2.0 tömörülés, amely azokat a hallgatókat öleli fel, akik ellenzik az egyetemi karok blokádját. E tömörülés több tucat tagja a belgrádi Pionír parkban – amely a köztársasági elnöki hivatal és a parlament épülete között van – vert sátrat. E sátrakban töltötték a péntekre virradó éjszakát.

Követeléseik között szerepel, hogy hétfőig, vagy legkésőbb március 17-ig újrainduljon az oktatás a felsőoktatási intézményekben. Az egyetemek és a rektorok hétfőig készítsenek tervet az elmaradt tananyag pótlására.

Az egyik hallgató elmondta, követeléseik között szerepel,  hogy miután a tanítás újraindul, akkor biztosítsanak az egyetemi karokon több vizsgaidőszakot.

Továbbá fizetési haladékot kértek a hallgatói hitelekre, emellett az állami költségvetésre való bekerülés feltételeinek a csökkentését, az új tanév megkezdésének későbbi időpontra halasztását, valamint a hallgatói ösztöndíjak és kölcsönök növelését kérték. Követeléseiket átadták az állami intézményeknek.

Transzparenseiken többek között az olvasható, hogy ők a csendes többség”.

Magyar ember Magyar Szót érdemel

Nyitókép: Fotó:FoNet