Micsik Béla tekerőjátékával nyerte el a résztvevők tetszését (Ricz Róbert felvételei)
Szombaton, október 22-én, az óbecsei Petőfi Sándor Magyar Kultúrkörben, Lefelé folyik a Tisza... címmel a magyar népzene őrzése és bemutatása céljából nemzetközi népzenei találkozót tartottak, melynek támogatója a budapesti Nemzeti Kulturális Alap, a Bethlen Gábor Alap Budapestről és a szabadkai székhelyű Szekeres László Alapítvány voltak.
A közös dal előadásában minden fellépő részt vett
„Az, hogy a magyar népzene ma is eleven valóság, annak köszönhető, hogy annyira eltér Európa más népeinek zenéitől. A magyar népdalok szövegeire sokszínűség jellemző. A népdalvilág a kultúra egyik legváltozatosabb része, hiszem magába foglalja az emberek érzelmeit, örömét, bánatát, életmódját, ünnepeit, hétköznapjait, múltját, jelenét, jövőjét. A hagyomány számos változatban, sokféle szöveggel őriz egy-egy népdalt még egy ilyen viszonylag kis térségen belül is” – mondta Nagy Klára műsorvezető.
A törökbecsei Kláris leánykórus
A házigazdák, az óbecsei Petőfi kultúrkör Dúdoló énekcsoportja, Fokos zenekara, Szelence énekegyüttese, Pergető zenekara és Csobolyó legénykórusa mellett a találkozón a Mórahalmi Parasztkórus, a topolyai Kaláris asszonykórus és Csörgő citerazenekar, a Csókai Férfikórus, a törökbecsei Kláris leánykórus, a Csutorás férfikórus és Micsik Béla, valamint a Temerini Férfikórus mutatkozott be. A másfél órás műsorban a magyarlakta vidék szinte minden tájegységének dallamait megszólaltatták a színpadon, de vajdasági cigánydalok, katonadalok, valamint betyár- és pásztordalok is felcsendültek.
A Csókai Férfikórust visszatapsolták a nézők
A műsor utolsó számaként a rendezvény címadó dalát énekelték, amelynek előadásában az est minden fellépője részt vett. Az est végén Ricz Róbert, a Petőfi Sándor Magyar Kultúrkör elnöke, ajándékot és emléklapot nyújtott át a fellépő csoportok vezetőinek.
Nagy tapsot érdemelt a Mórahalmi Parasztkórus
A Csobolyó legénykórus v ajdasági pásztordalokat énekelt