2024. július 21., vasárnap

Orbán: Beköszöntött az országépítés korszaka

A gyógyszeripart tartja a magyar gazdaság húzóágazata és leginnovatívabb területének Orbán Viktor. A magyar kormányfő ezt tegnap mondta a Béres Gyógyszergyár szolnoki üzemében létesült új részleg avatásán, ahol kijelentette: a gazdaságban beköszöntött az országépítés korszaka.

Orbán Viktor kormányfő (elöl, balra) a szolnoki avatóünnepségre érkezik (fotó: MTI)

Orbán Viktor kormányfő (elöl, balra) a szolnoki avatóünnepségre érkezik (fotó: MTI)

A gyógyszeripar a magyar gazdaság húzóágazata és leginnovatívabb területe, cél a további növekedés és az, hogy az ágazat részesedése a nemzeti összterméken belüli jelenlegi 6 százalékról 8 százalékra nőjön – mondta tegnap Orbán Viktor, a Béres Gyógyszergyár Zrt. szolnoki gyárában létesült új épület avatásán. A magyar miniszterelnök a gyógyszerészek világnapja alkalmából emlékeztetett: hazájában közvetlenül 14 ezer embernek ad munkát az ágazat, közvetve pedig 34 ezer családnak nyújt megélhetést.

Gratulált a cég 3,2 milliárd forint értékű fejlesztéséhez, amelyhez a kormány 1,3 milliárd forint vissza nem térítendő támogatást adott. A beruházás keretében 37 új munkahely létesült, így a helyben foglalkoztatottak száma háromszáz fölé emelkedett.

Orbán felidézte: az elmúlt több mint két évtizedben a magyar tulajdonú gyár szolnoki üzemében – a jelenlegi beruházást is figyelembe véve – tízmilliárd forint feletti értékben történt fejlesztés. Elismerően szólt a Béres család sikertörténetéről. Kijelentette: ilyen történetekből kellene sok még Magyarországnak, amelynek a kormánya mindent megtesz azért, hogy minél több hazai családi vállalkozás bejárhassa azt az utat, amely a Béres Gyógyszergyár mögött van. 

Hangsúlyozta: a mi szívünkhöz a piros-fehér-zöld színű siker áll a legközelebb.
A tavaszi parlamenti választás óta eltelt fél évben a Béres Gyógyszergyáré a tizedik átadott üzem, ez összesen csaknem 65 milliárd forint értékű beruházást jelent – tájékoztatott a miniszterelnök.

Felidézte azt is, hogy a magyar gazdaság teljesítménye 2010-ben a nulla környékén volt, az utóbbi időben viszont már évi 4-5 százalék közötti ütemben növekszik. A foglalkoztatottság csaknem 70 százalék, 2010-ben még az 55 százalékot sem érte el. Ma már majdnem 4,5 millióan dolgoznak, közel a teljes foglalkoztatottsághoz – közölte, hozzátéve: igazolva látja korábbi döntéseiket, amely szerint jövőt munkára és a családokra lehet építeni.

„Az országmentés korszaka helyett az országépítés korszaka köszöntött be a gazdaságban is” – fogalmazott. Megjegyezte ugyanakkor: el kell érni, hogy a hazai tulajdonú vállalatok részesedése a magyar exportból a jelenlegihez képest legalább 50 százalékkal növekedjen. A magyar gazdaság 4-6 százalék közötti növekedéséhez kellenek a nemzetközi nagyvállalatok is, de csak azokra nem lehet támaszkodni – mutatott rá. A válság ugyanis bebizonyította, amikor beüt a krach, mindenki hazaviszi a pénzét, s a nemzetközi nagyvállalatoknak is van otthonuk. A magyar gazdaság akkor lesz biztonságban, ha a magyar cégek és vállalkozások súlya az országban meghaladja a nemzetközi vállalatokét – állapította meg.

Béres József, a Béres Gyógyszergyár elnöke elmondta: a beruházás keretében egy 2500 négyzetméter alapterületű, korszerű minőség-ellenőrzési laboratóriumot hoztak létre, amely megfelel a legmagasabb elvárásoknak. Bővítették kutatás-fejlesztési bázisukat és újabb termékek gyártási feltételeit megteremtő gyártóterületet is kialakítottak.