Az utóbbi időben igencsak durcás, morcos Románia államelnöke. Traian Băsescu megorrolt saját pártjára, mert az minden előrejelzés szerint csúfos vereséget szenved az idei helyhatósági és parlamenti választásokon. Morcos Hollandiára, mert a királyság nem akar rábólintani Románia schengeni csatlakozására. Ezért hónapok óta várja Hollandia új romániai nagykövete, hogy átadja megbízólevelét a román államfőnek.
Bosszús a Romániai Magyar Demokrata Szövetségre is. Egyrészt azért, mert az RMDSZ megakadályozza az ország új területi felosztását, nem ért egyet a hét-nyolc megyét tömörítő megamegyék létrehozásával. Másrészt bosszús azért, mert az RMDSZ volt környezetvédelmi minisztere, Borbély László nem volt hajlandó villámgyorsan beleegyezését adni a verespataki aranybánya, a Rosia Poieni-i rézbánya és a Fekete-tenger kontinentális talapzatánál összegyűlt palagázok kitermelésére.
Ha valakire kétszeresen is bosszús lesz az elnök, az nem marad következmény nélkül!
Percek alatt beindult a Korrupcióellenes Ügyészség (KÜ), amely felmelegített egy régebbi ügyet, és büntetővizsgálat elindítására kért engedélyt Borbély László ellen. A minisztert azzal gyanúsítják, hogy valójában az ő tulajdona egy bukaresti panellakás, amely a telekkönyv szerint Borbély László nevelt fia felesége édesanyjának a nevén szerepel. A KÜ gyanújára az szolgáltatott okot, hogy a bukaresti panellakásban festő munkás telefonon azt mondta egy ismerősének, hogy a ház valójában a miniszteré, aki kétszer is járt a lakásban, s ellenőrizte a munkálatokat.
Borbély László bejelentette lemondását, s elmondta: reméli, sikerül bizonyítania ártatlanságát.
Az RMDSZ Korodi Attilát jelölte környezetvédelmi miniszternek, Traian Băsescu kénytelen volt kinevezni, mert ha az RMDSZ kilép a koalícióból, a kormány megbukik. Băsescu nem örült Korodinak, aki korábban márt betöltötte a környezetvédelmi miniszteri tisztséget, ugyanis a magyar képviselő több ízben is jelezte, hogy nem ért egyet a verespataki bányatervvel, megnyugtató garanciákat kér a kanadai cégtől, hogy az aranykitermelés nem jár környezetkárosítással.
Az új miniszter beiktatásán aztán Traian Băsescu elárulta a Borbély elleni KÜ-akció igazi okát. Olyat tett, amit uniós ország elnöke soha nem tenne: lobbizott a kanadai magáncégek és a Chevron kőolajtársaság érdekében.
Traian Băsescu államfő a kormány új környezetvédelmi miniszterétől azt kérte, hogy vessen véget az időhúzásnak a verespataki bányaterv engedélyezése ügyében. Az elnök szerint Románia nem engedheti meg magának, hogy ne termelje ki az aranyat, rezet és palagázt, amivel rendelkezik, szerinte ezt a kincset a munkahelyteremtés miatt is fontos hasznosítani. Hozzátette: az időhúzás nagyon sokba fog kerülni az országnak, ha a befektető kártérítési pert indít majd Románia ellen.
Korodi Attila másnap válaszolt: az engedélyek kiállítását nem lehet egyik napról a másikra eszközölni.
Az elnök ellenfelei most azt mondják, Băsescunak ismét a KÜ-höz kell fordulnia, ha meg akar szabadulni az új környezetvédelmi minisztertől is. Talán kiderítik, hogy Korodi Attila első unokatestvére második felesége szomszédja öccsének a versenykerékpárja valójában a miniszteré.
Korodi Attiláról sokan tudják, hogy három kerékpárja is van, és azt is, hogy elhivatott környezetvédő.
A harc Băsescu és az RMDSZ közt pedig folytatódik.