2024. november 24., vasárnap

Pénteken Határtalanul középiskolai vetélkedő

A nagydöntőn hatszáz anyaországi és külhoni diák versenyez – a jelenlegi helyet miatt online

Csaknem hatszáz anyaországi és külhoni diák vesz részt pénteken a Határtalanul középiskolai vetélkedő nagydöntőjén, amely a jelenlegi járványügyi helyzetre tekintettel online formában valósul meg - közölte a Miniszterelnökség nemzetpolitikai államtitkársága csütörtökön az MTI-vel.

Az államtitkárság felidézte, hogy 2019 októberében hirdették meg a Határtalanul programhoz kapcsolódó középiskolai vetélkedőt, amely nemzetpolitikai sikertörténet lett: több mint 75 ezer diák kapcsolódott be az anyaországból és határon túlról.
A verseny első fordulójában online teszteket töltöttek ki a jelentkező osztályok történelmi, irodalmi, földrajzi, nemzetpolitikai kérdésekből harminc napon keresztül, ezután a továbbjutó csapatok a középdöntőkben mérhették össze tudásukat.
A döntőbe húsz csapat - 11 külhoni és 9 anyaországi - jutott, így csaknem hatszáz diák méri össze tudását pénteken a nagydöntőn. A fiatalokat a döntő napján Potápi Árpád János, a Miniszterelnökség nemzetpolitikáért felelős államtitkára és Erdélyi Rudolf Zalán, a Bethlen Gábor Alapkezelő Zrt. vezérigazgatója is online köszönti - jelezték.
Minden döntőbe jutott csapat százezer forintot, valamint értékes ajándékokat nyer, a legjobb osztály pedig elviheti az egymillió forint értékű fődíjat. A döntőbe jutott csapatok egyik fő feladata volt, hogy olyan alkotást - kisvideót, rajzot, festményt - készítsenek, amely a nemzeti összetartozást fejezi ki, tekintettel arra, hogy az idei év a nemzeti összetartozás és az erős magyar közösségek éve.
A pénteki élő döntőt a program Youtube csatornáján (youtube.com/hatartalanulprogram) bárki követheti, a diákok tesztfeladataival párhuzamosan olyan színes kísérőprogramok zajlanak majd, mint Lackfi János író irodalmi blokkja, Orbán Bori népdalénekes fellépése, de megelevenedik Mátyás király udvara, valamint környezetvédelmi divatbemutatót is láthatnak a nézők - közölték.
A vetélkedő célja, hogy a jelenlegi nehéz helyzetben is éreztessük mind az anyaországi, mind a határon túli magyar fiatalokkal, hogy nem engedjük el a kezüket, és lehetőséget teremtsünk az identitás- és kapcsolaterősítésre; közös történelmünk, kultúránk mélyrehatóbb megismerésére - írta az államtitkárság.

80 éves a Magyar Szó, Magyar Szó Online kiadás