Egy kedden bemutatott kisfilmben Károly walesi herceg arra biztatja a romániaiakat, hogy a járvány idején fedezzék fel saját hazájuk látványosságait, hagyományait, ízeit.
A kisfilmet a brit trónörökös székelyföldi házában vetítették le kedden az újságíróknak. Az eseményt gróf Kálnoky Tibor, a walesi herceg sokszori vendéglátója szervezte a Kovászna Megyei Tanáccsal partnerségben. Az eseményről a Kovászna megyei önkormányzat sajtóirodája juttatott el közleményt az MTI-hez.
A Charlie Ottley rendező, a Wild Carpathia producere által elkészített ötperces dokumentumfilm Károly herceg narrációjával villantja fel rendkívül látványos képsorokon Románia természeti kincseit, műemlékeit, népi hagyományait.
A walesi herceg elmondja, több mint húsz évvel ezelőtti első látogatása óta megismerte és megszerette Románia páratlan történelmi hagyatékát, biodiverzitását, lélegzetelállító erdőségeit, a Duna-deltát, a szász erődtemplomokat, az Erdélyi szigethegység csúcsait, és a Hargita vad erdőit, a bukaresti múzeumokat és a Vaskapu Duna-szorost. A trónörökös bámulatosnak találta „az egyetlen zászló alatti biológiai és kulturális sokszínűséget”, és azt a meggyőződését hangoztatta, hogy ez teszi Romániát Európa egyedi térségévé.
Károly herceg megjegyezte: pontosan tudja, hogy milyen pusztító hatással volt a koronavírus-járvány a turizmusra. Ez miatt emberek millióinak vált bizonytalanná a munkahelye. Arra biztatta a romániaiakat, hogy a korlátozások feloldása után töltsék saját országukban a szabad idejüket, ismerjék meg az őket körülvevő világot, a helyi csodákat.
„Itt egy remek alkalom, hogy újra kapcsolatba kerüljünk a kulturális örökségeinkkel és felfedezzük gyökereinket” – tette hozzá.
Charlie Ottley, a Wild Carpathia filmsorozat készítője a rendezvényen reményének adott hangot, hogy Károly herceg „Románia iránti mély szeretete és szavai arra ösztönzik az embereket, hogy büszkék legyenek örökségükre, és új szemszögből nézzék saját országukat” – idézte a brit szakembert a közlemény.