Az US Open kezdetének napján a profi teniszezők szervezetei kiadták a legújabb ranglistákat, melyek alig különböznek az egy héttel ezelőttitől. Az első tízben csak a nőknél történt egy csere, a dán Carolina Wozniacki ugyanis a fehérorosz Viktorija Azarenka elé lépett és a 8. pozíción pályafutása legjobbját jegyzi. Novak Đoković maradt, 4., Viktor Troicki 31., Jelena Janković 5., Ana Ivanović pedig 11. Csupán Janko Tipsarević esett vissza egy helyet és most a 64. Szávay Ágnes maradt a 33. pozíción, Czink Melindát pedig megelőzte a belga Yanine Wickmayer, és a magyar most az 51. helyet foglalja el.
A legújabb ranglisták élcsoportja, férfiak: 1. Roger Federer 12040, 2. Andy Murray 9610, 3. Rafael Nadal 9025, 4. Novak Đoković 7660, 5. Andy Roddick 5720, 6. Juan Martin Del Potro 5325, 7. Jo-Wilfried Tsonga 3920, 8. Nyikolaj Davigyenko 3655, 9. Gilles Simon 3410, 10. Fernando Verdasco 3220 pont stb. Nők: 1. Dinara Szafina 9810, 2. Serena Williams 8907, 3. Venus Williams 6865, 4. Jelena Gyementyieva 6835, 5. Jelena Janković 6620, 6. Szvetlana Kuznyecova 5960, 7. Vera Zvonareva 5300, 8. Carolina Wozniacki 4730, 9. Viktoria Azarenka 4612, 10. Flavia Pennetta 3490, 11. Ana Ivanović 3270 pont stb.
Twitteres tiltás a teniszezőknek
Figyelmeztették az US Open teniszjátékosait, hogy ügyeljenek arra, mit és miről írnak a Twitteren. A Yahoo (www.yahoo.com) szerint a kiírásokat a játékosok öltözőszobájában és más helyeken is kiragasztották.
– Önök közül sokan használják a Twittert arra, hogy a rajongóik minél többet foglalkozzanak az önökkel kapcsolatos eseményekkel. Bármennyire népszerű is a Twitter, figyelmeztetnünk kell azonban önöket az ezzel kapcsolatos veszélyekre, mivel sok információ sértheti a teniszvilág korrupcióellenes szabályzatát – áll egyebek között a felhívásban. A teniszezők nem rajonganak a korlátozásért. Andy Roddick, a 2003-as US Open bajnoka egyik bejegyzésében azt írta: szánalmas, hogy az US Open megpróbálja megregulázni a twitteres hozzászólásaikat.
– Megértem a szabályzat fontosságát, de nem vagyok biztos abban, hogy beleszólhatnak, miről írjunk – fejtette ki a véleményét. Mint hozzátette, világos számára az is, hogy belső információkat nem szabad kiadni, de szerinte féleszű az, aki ezt megteszi. A verseny szóvivője egyetértett Roddickkal, azonban álláspontja szerint „az új médiumok korában fontos biztosítani, hogy a játék teljes mértékben szabályos maradjon”. A különféle sportágak világában nem ritka, hogy a szervezetek figyelnek a Twitterre, mivel egyre több sportoló ezen keresztül éri el rajongóit. Jó néhány amerikaifutball-csapat például arra kérte a játékosokat, hogy ne használják a chatoldalt. A tenisz azonban az első olyan sportág, amely nyíltan megpróbálja megtiltani a közösségi portál használatát a verseny tisztaságának megőrzésére hivatkozva. Az US Open küzdelmei közben a twitterezést megtiltották a versenyzőknek, a szervezők azonban figyelmeztették őket arra is, hogy mi módon használhatják a portált versenyen kívül, különös tekintettel a nem publikus, magát az US Opent érintő belső információkra. Ebbe tartozik például egy versenyző lehetséges részvétele az eseményen, vagy az időjáráshoz, a pálya minőségéhez és a verseny kimeneteléhez kapcsolódó bármilyen adat. A tiltás egyébként nemcsak a versenyzőkre, hanem az edzőkre, az ügynökökre, a családtagokra és a verseny alkalmazottjaira is vonatkozik.
Mi az a Twitter?
Alapjában egy microblog szolgáltatás, ami 140 karakterben (ne felejtsük el, az SMS 160 karakter!) megkérdezi tőled, hogy mit csinálsz – aztán az emberek feliratkozhatnak a te üzeneteidre, és fordítva –, és bár alapjában véve a Twitter nem chat, azért egész jó beszélgetések szoktak születni. Az egész nagyban hasonlít az MSN személyes üzenetéhez, csak könnyebb, gyorsabb megváltoztatni, lehet válaszolni egymásnak és van archívum. Persze az ember nem mindig csak azt írja le, hogy éppen mit csinál, hanem röpke, kósza gondolatok, egy szellemes észrevétel, egy jó vicc, egy jó link, egy jó zeneszám is belefér – gyakorlatilag minden, ami nem ér meg egy külön blogbejegyzést, de mégis megosztaná az ember a többiekkel. Egyik előnye például, hogy közvetlen kommunikálhatsz olyan emberekkel is, akiket amúgy nem keresnél chaten vagy nem hívnád fel telefonon, mert nem közeli ismerős. A friss bejegyzések a felhasználó profilján jelennek meg, de azonnal kézbesíti azoknak a felhasználóknak is, akik erre feliratkoztak. A küldő meghatározhatja, hogy csak azok kapják meg a kézbesítést, akik a baráti köréhez tartoznak vagy (alapbeállításként) mindenki. A Twitter ingyenes, de ha valaki SMS-eken keresztül kommunikál a rendszerrel, akkor ez az adott mobilszolgáltatótól függően pénzbe kerülhet.