2024. október 7., hétfő

A védelmen kell javítani

Labdarúgás – bajnokok ligája- Czvitkovics egymillió forinttal, a Fiorentina három ponttal gazdagodott
Zlatan Ibrahimović (Barcelona) ollózó mozdulata a Rubin Kazany elleni mérkőzésen (Fotó: Beta)

Amikor kedden délután a magyar határőr megtudta, hogy a Debrecen a Fiorentinval játszik a Bajnokok Ligája 3. fordulójában csak annyit mondott: ne bizakodjanak, a magyar együttes csak akkor nyerhet, ha az olaszok a mérkőzés előtt berúgnak. Gyenge a magyar foci”. Aztán 20.47-kor szerettem volna megnézni a magyar határőr arcát, amikor a találkozó 2. percében Czvitkovics Péter megszerezte a Debrecen első BL-gólját.

A Nemzeti Sportnak köszönhetően Czvitkovics pontosan egymillió forinttal lett gazdagabb, ugyanis a legnagyobb példányszámú magyarországi sportnapilap ennyit ajánlott fel. annak, aki a Loki első BL-gólját szerzi. Az olaszok, ha részegek nem is voltak, de biztos, hogy kicsit álmosan jöttek ki az öltözőből, a kapott gól azonban azonnal felébresztette őket. Nyolc perccel később már kiderült, igaza volt a magyar határőrnek, hiszen Mutu és Gilardino góljával már a vendégek vezettek, sőt a román csatár a 20. minutumban is gólt lőtt. A Debrecen védelme nagyon gyenge volt, s ehhez talán az is hozzájárult, hogy a nem teljesen egészséges Mészáros is a kezdőcsapatban kapott helyet. Mint később kiderült, ez hiba volt, ugyanis a védőt a 30. percben le kellett cserélni. Két perccel a csere előtt Rudolf egy nagyon szép gólt lőtt, ám Santana gondoskodott arról, hogy a Fiorentina kétgólos előnnyel menjen a szünetre. A második játékrészben az olaszok visszavettek az iramból, s két perccel a mérkőzés vége előtt Coulibaly állította be a 3:4-es végeredményt.

Sokan örültek, hogy a Debrecen szép gólokat lőtt. Az egyik magyarországi újságíró gratulált a Debrecen szakmai stábjához tartozó egyénnek a szép gólokért, mire ő visszafordult és megkérdezte: „A szép találatokért hány pontot ad az UEFA?” A választ tudjuk, csakúgy, mint a tényeket: a Debrecen három forduló után nulla ponttal és 3:9-es gólkülönbséggel az utolsó helyen áll, úgy, hogy az utolsó két hazai meccsén összesen nyolc gólt kapott. A csatársor jó, de a védelmen még akad csiszolni való.

Bajnokok Ligája, 3. forduló, E csoport: Debrecen–Fiorentina 3:4 (Czvitkovics 2., Rudolf 28., Coulibaly 88., illetve Mutu 6., 20., Gilardino 10., Santana 37.), Liverpool–Lyon 1:2 (Benajun 41., illetve Gonalons 72., Delgado 90.).

1. Lyon 3 3 0 0 7:1 9

2. Fiorentina 3 2 0 1 6:4 6

3. Liverpool 3 1 0 2 2:4 3

4. Debrecen 3 0 0 3 3:9 0

A következő forduló (november 4-én): Fiorentina–Debrecen, Lyon–Liverpool.

Az F csoportban rájárt a rúd a nagy csapatokra, ugyanis a címvédő Barcelona a Camp Nouban kapott ki az orosz Rubin Kazanytól, az Inter pedig Milánóban nem tudta legyőzni a kijevi Dinamót.

F csoport: Barcelona–Rubin Kazany 1:2 (Ibrahimović 48., ill. Rizancev 2., Karadeniz 73.), Inter–Dinamo Kijev 2:2 (Stanković 35., Samuel 47., ill. Mikhalik 5., Lucio (öngól) 40.).

1. Barcelona 3 1 1 1 3:2 4

2. Dinamo K. 3 1 1 1 5:5 4

3. Rubin K. 3 1 1 1 4:5 4

4. Inter 3 0 3 0 3:3 3

A következő forduló: Rubin Kazany–Barcelona, Dinamo Kijev–Inter.

A G csoportban a Rangers és az Unirea mérkőzés öngól-parádét hozott, ugyanis a skótok kétszer, a románok pedig egyszer találtak be a saját kapujukba.

G csoport: Rangers–Unirea 1:4 (Ricardo (öngól) 2., ill. Bilasco 32., Lafferty (öngól) 49., McCulloch (öngól) 59., Brandán 65.)

1. Sevilla 3 3 0 0 9:2 9

2. Unirea 3 1 1 1 5:4 4

3. Stuttgart 3 0 2 1 3:5 2

4. Rangers 3 0 1 2 3:9 1

A következő forduló: Unirea–Rangers, Sevilla–Stuttgart.

H csoport: AZ Alkmaar–Arsenal 1:1 (Mendes 90., ill. Fabregas 36.), Olimpiakosz–Standard Liége 2:1 (Mitroglu 43., Sztoltidisz 90., ill. Camargo 37.).

1. Arsenal 3 2 1 0 6:3 7

2. Olimpiak. 3 2 0 1 3:3 6

3. AZ Alkm. 3 0 2 1 2:3 2

4. Standard 3 0 1 2 4:6 1

A következő forduló: Arsenal–AZ Alkmaar, Standard Liége–Olimpiakosz.