2024. október 7., hétfő

Könyves és Andruskó is gólt lőtt

LABDARÚGÁS
A moholi Könyves Norbert lőtte csapata második gólját a 3:0-s vendéggyőzelemmel végződő Diósgyőr–MTK mérkőzésen

A magyar kupában az MTK magabiztosan, 6:0-s összesítéssel jutott a negyeddöntőbe: a moholi Könyves Norbert a visszavágón a budapesti csapat második gólját lőtte a Diósgyőr ellen. A bajnok Debrecen is továbbjutott: a Herczeg András vezette együttes az első mérkőzésen elért 4:1-es győzelem után a visszavágón 4:3-ra nyert. Az adai Kerekes Zsombor a 76. percig játszott, utána a moholi Oláh Lóránt váltotta. A Kaposvölgye együttesében a zentai Andruskó Attila betalált a Szigetszentmiklós kapujába, ám ez nem volt elég a továbbjutáshoz, mivel a hazaiak 3:2-re nyertek, és 5:4-es összesítéssel jutottak a legjobb nyolc közé.

Magyar kupa, nyolcaddöntő, visszavágó (zárójelben az első mérkőzés végeredménye): Kaposvár–Győr 0:2 (1:1), Pápa–Videoton 0:0 (0:3), Szigetszentmiklós (II.)–Kaposvölgye (II.) 3:2 (2:2), Debrecen–Mezőkövesd (II.) 4:3 (4:1), Újpest–Kecskemét 6:2 (5:2), Budapest Honvéd–Szolnok 3:0 (1:4), Diósgyőr–MTK 0:3 (0:3), ZTE–Haladás 1:1 (2:0).

A vastag betűvel írt csapatok jutottak a negyeddöntőbe.

Elszórakozta a Milan

Az olasz bajnokság 10. fordulójában a Milan a 6. percben már 2:0-ra vezetett a Napoli otthonában, azonban a vendégek nem tudták begyűjteni a három pontot, mivel a nápolyiak a ráadás első és harmadik percében is gólt lőttek.

Serie A, 10. forduló: Bologna–Siena 2:1 (Adailton 16., Osvaldo 59., illetve Calaio 87.), Catania–Chievo 1:2 (Mascara (11-esből) 43., illetve Mantovani 32., Marcolini 75.), Genoa–Fiorentina 2:1 (Palladino 43., Mesto 73., illetve Marchionni 63.), Juventus–Sampdoria 5:1 (Amauri 26., 62., Chiellini 42., Camoranesi 50., Trezeguet 88., illetve Pazzini 63.), Lazio–Cagliari 0:1 (Matri 50.), Livorno–Atalanta 1:0 (Miglionico 68.), Napoli–Milan 2:2 (Cigarini 90+1., Denis 90+3., illetve F.Inzaghi 2., Pato 6.), Parma–Bari 2:0 (Bojinov 58., Paloschi 66.), Udinese–Roma 2:1 (Floro Flores 21., 84., illetve De Rossi 42.), az Inter–Palermo mérkőzés lapzárta után ért véget.

20. Siena 10 1 2 7 8:15 5

A következő forduló (október 31-én és november 1-jén): Juventus–Napoli, Milan–Parma, Cagliari–Atalanta, Chievo–Udinese, Fiorentina–Catania, Livorno–Inter, Roma–Bologna, Sampdoria–Bari, Siena–Lazio, Palermo–Genoa.

Kiesett a Liverpool

Az Angol Ligakupa nyolcaddöntője jelentette a végállomást a Liverpoolnak, miután Rafa Benitez tanítványai 2:1-re kikaptak az Arsenaltól.

Angol Ligakupa, nyolcaddöntő: Chelsea–Bolton 4:0, Arsenal–Liverpool 2:1, Manchester City–Scunthorpe United (II.) 5:1, Barnsley (II. osztályú)–Manchester United 0:2, Sunderland–Aston Villa 0:0 – 11-esekkel 1:3, Portsmouth–Stoke City 4:0, Blackburn–Peterborough United (II.) 5:2, Tottenham–Everton 2:0.

Nyert a Barca, kikapott a Real Madrid

A Real Madris súlyos, 4:0-s vereséget szenvedett, a Barcelona pedig – Pedro Rodriguez két góljával – magabiztosan nyert a spanyol Király-kupa 4. fordulójának első mérkőzésén. A madridiak a III. ligás Alcorcon ellen veszítettek 4:0-ra. A fővárosi gárda – amely Iker Casillas, Kaká és Cristiano Ronaldo kivételével szinte minden sztárját pályára küldte – tavaly szintén egy harmadik ligás együttessel, a Real Unionnal szemben, a sorozat ugyanezen szakaszán búcsúzott. Érdekesség, hogy az Alcorcon éves költségvetése 1,1 millió euró körül mozog, amely eltörpül a Real 420 millió eurója mellett.

Spanyol Király-kupa, 4. forduló (a 16 közé jutásért), 1. mérkőzések: Celta Vigo (II.)–Tenerife 2:1, Murcia (II.)–Deportivo La Coruna 0:1, Xerez–Osasuna 1:2, Zaragoza–Málaga 1:1, Getafe–Espanyol 2:0, Alcoyano (III.)–Valencia 0:1, Rayo Vallecano (II.)–Athletic Bilbao 2:0, Hercules Alicante (II.)–Almería 2:1, Cultural Leonesa (III.)–Barcelona 0:2, Recreativo Huelva (II.)–Sporting Gijón 1:1, Marbella (III.)–Atlético Madrid 0:2, Atlético Ciudad (III.)–Sevilla 2:4
Alcorcon (III.)–Real Madrid 4:0.

Kiesett a Stuttgart

A német kupa nyolcaddöntőjében az I.ligás csapatok közül kiesett a Stuttgart, a Köln és a dortmundi Borussia is.

Német kupa, nyolcaddöntő: Eintracht Frankfurt–Bayern München 0:4, Hoffenheim–TuS Koblenz (II. osztályú) 4:0, 1860 München (II.)–Schalke 0:3, Werder Bremen–Kaiserslautern (II.) 3:0, Greuther Fürth (II.)–Stuttgart 1:0, Trier (IV.)–Köln 0:3, Osnabrück (III.)–Borussia Dortmund 3:2, Augsburg (II.)–Duisburg (II.) 5:0.