2024. október 7., hétfő

B-M-C-P

LABDARÚGÁS – BAJNOKOK LIGÁJA

A Bajnokok Ligája negyedik fordulójának első játéknapja után négy csapat, a Bordeaux, a Manchester United, a Chelsea és a Porto már bebiztosította a továbbjutást: ez a négy csapat, amelyeknek a kezdőbetűi alkotják az írás címét, nyugodtan várhatják a hátralevő két fordulót, ugyanis már biztos résztvevői a nyolcaddöntőnek. Természetesen nem mindegy, hogy egy csapat az első vagy a második helyen jut tovább, így a fent említett csapatok nem elégedhetnek meg a továbbjutással, hanem az utolsó előtti és az utolsó fordulóban is a győzelemre játszanak majd, annál is inkább, mivel az Európai Labdarúgó-szövetség igen szép összeggel jutalmazza a győzelmeket.
Az A csoportban a Laurent Blanc vezette Bordeaux második vendégszereplését is megúszta vereség nélkül (első vendégszereplés: Juventus–Bordeaux 1:1), sőt a franciák ezúttal három ponttal a tarsolyukban távoztak Münchenből, amivel nagyon nehéz helyzetbe hozták a Bayernt, amelynek matematikai esélye ugyan még van a továbbjutásra, de ehhez az is kell, hogy az utolsó fordulóban, Torinóban nyerjen a Juventus ellen. A müncheniek igen rosszul játszottak a találkozón, különösen a védelmük volt gyenge (Van Bommel és Butt kapus hibái miatt kapták a gólokat), igaz a játékvezető sem állt feladata magaslatán, ugyanis a 35. percben 0:0-nál nem adott meg egy 11-est a hazaiaknak.

A másik mérkőzésen a Juventus idegenben, minimális arányban nyert a Maccabi Hapoel otthonában. Camoranesi öt év után ismét gólt lőtt a BL-ben: a középpályás úgy látszik az izraeli csapatokra szakosodott, ugyanis akkor is egy izraeli együttes ellen, a Maccabi Tel-Aviv kapujába talált be.
Bajnokok Ligája, 4. forduló, A csoport: Bayern München–Bordeaux 0:2 (Gourcuff 37., Chamakh 90.), Maccabi Haifa–Juventus 0:1 (Camoranesi 45.).
A táblázat:
1. Bordeaux 4 3 1 0 6:2 10
2. Juventus 4 2 2 0 3:1 8
3. Bayern M. 4 1 1 2 4:0 4
4. Maccabi 4 0 0 4 0:6 0
A következő forduló (november 25-én)
: Bordeaux–Juventus, Bayern München–Maccabi Haifa.
A B csoportban a Manchester Unitednek egy döntetlen is elég volt a moszkvai CSZKA elleni mérkőzésen a továbbjutáshoz, s ha nehezen is, de az angoloknak sikerült egy pontot szerezniük. Ferguson a találkozóra nem nevezte be Vidićet és Ferdinandot se, így az MU a Neville, Evans, Brown, Fabio védőkvartettel kezdett, ami igencsak sebezhetőnek bizonyult. A vendégek két góllal is vezettek (a moszkvaiak második gólját a mérkőzés legjobbjának megválasztott szerb válogatott Krasić lőtte), ám a 170 centiméteres Scholes fejesével a hazaiak szépítettek, a ráadás második percében pedig Valencia lövésével, amely irányt változtatott egy védőn, egyenlítettek.
B csoport: Manchester United–CSZKA Moszkva 3:3 (Owen 29., Scholes 84., Valencia 90., ill. Dzagojev 25., Krasić 31., Berezuckij 47.), Besiktas–Wolfsburg 0:3 (Misimović 14., Gentner 80., Džeko 87.).
A táblázat:
1. Man. Utd. 4 3 1 0 7:4 10
2. Wolfsburg 4 2 1 1 7:3 7
3. CSZKA M. 4 1 1 2 6:8 4
4. Besiktas 4 0 1 3 1:6 1

A következő forduló: CSZKA Moszkva–Wolsburg, Manchester United–Besiktas.
A keddi játéknap rangadóját Milánóban rendezték, ahol a város nevét viselő együttes a Real Madridot fogadta. A vendégek megpróbáltak visszavágni a két héttel ezelőtti vereségért, de csak egy döntetlenre futotta erejükből, amihez közrejátszott az edzői taktika is, hiszen Pellegrini csak az utolsó negyedórában küldte pályára Raúlt, igaz Leonardo még ettől is négy perccel többet várt Inzaghi becserélésével. Nem lehet bebizonyítani, de az utolsó tíz percben nagyon érződött, ha ők ketten előbb kapnak lehetőséget, biztos nem 1:1-es eredménnyel ér véget a mérkőzés.

Mivel a Marseille kiütéses győzelmet aratott a Zürich felett, így igen érdekesnek ígérkezik a hátralevő két forduló, ugyanis a franciák november végén Milánóban vendégeskednek, decemberben pedig a Real Madridot fogadják.
C csoport: Milan–Real Madrid 1:1 (Ronaldinho 11-esből 35., ill. Benzema 29.), Marseille–Zürich 6:1 (Aegerter öngól 3., Abriel 11, Niang 51., Hilton 80., Cheyrou 87., Brandao 90., ill. Alphonse 31.).
: Real Madrid–Zürich, Milan–Marseille.
A D csoportban a Chelsea az elefántcsontparti Drogba góljával egy pontot szerzett az Atlético Madrid vendégeként, ami elég volt a 16 közé jutáshoz.

A Porto a belgrádi Partizant búcsúztató APOEL-t győzte le Falcao góljával, így a portugálok is nyolcaddöntősek. A csoport első helye minden bizonnyal a következő fordulóban dől el, amikor a Chelsea Portugáliába látogat.
D csoport: Apoel Nicosia–Porto 0:1 (Falcao 84.), Atlético Madrid–Chelsea 2:2 (Agüero 66., 90., ill. Drogba 82., 88.).