2024. október 7., hétfő

Folytatták a fiúk

LABDARÚGÁS – U21

A magyar U21-es válogatott ott folytatta, ahol a világbajnoki bronzérmes U20-as abbahagyta: az Egervári Sándor vezette, 21 éven aluli játékosokból álló együttes a Győrben megrendezett Európa-bajnoki selejtezőn 2:0 arányban nyert Olaszország ellen, ezzel ötpontos előnyre tett szert az olaszokhoz képest, és már csak négy pont a lemaradása az egy mérkőzéssel többet játszott Walestől.

Az első félidőben a magyar együttes jól játszott, a 15. percben egy szenzációs Simon-átadást láthattunk: egy laza bokamozdulattal az összezárni igyekvő két olasz védő között továbbította a labdát Németh Krisztián elé, aki laposan a hosszú sarokba lőtt. A szerencse ezúttal a magyar csapat mellé szegődött, ugyanis a labda a kapufáról befelé pattant. Sajnos nem sokkal később az athéni AEK csatárát sérülés miatt le kellett cserélni.

Az első játékrész végén az olaszok mezőnyfölénybe kerültek, ám hiába alakítottak ki két jó helyzetet is, gól nem született. Ez leginkább Gulácsi érdeme volt, aki az Interben játszó Balotelli közeli fejesét óriási bravúrral hárította. A második félidőben az olaszok egyre többször veszélyeztették a magyar kaput, ám Gulácsi mindent védett, és amikor ő sem tudott hárítani, akkor a kapufa a magyar együttest segítette: az 59. percben Balotelli hat méterről a jobb oldali kapufát találta telibe. Ahogy közeledett a mérkőzés vége, az olasz csapat kitámadott, s a mérkőzés vége előtt három perccel Koman Vladimir beállította a végeredményt. A találkozó végén a mintegy 8000 néző kórusban kiabálta a Szép volt, fiúk, szép volt, fiúk! rigmusokat, és valóban igazuk volt, ugyanis a magyar utánpótláscsapat küzdeni akarása és helyzetkihasználása minden dicséretet megérdemel.

A 10 csoportelső és a 4 legjobb második helyezett páros meccseken lép pályára a rájátszásban, és a 7 továbbjutó szerepelhet a 2011 nyarán sorra kerülő Európa-bajnokságon a házigazda dánok társaságában. A kontinensviadal 1–5. helyezettje képviseli majd Európát a 2012-es londoni olimpián.

U21-es Európa-bajnoki selejtező, 3. csoport: Magyarország–Olaszország 2:0 (1:0)

Győr, ETO Park, 8000 néző, vezette: Clattenburg (angol). Góllövő: NémethK. a 15. és Koman a 87. percben.