2024. október 8., kedd

Karnyújtásnyira az érem!

ASZTALITENISZ-EB

A szerbiai női válogatott tagjai, a csókai Erdélyi Annamária és a zentai Fehér Gabriella által alkotott páros bejutott a negyeddöntőbe az oroszországi Szentpéterváron zajló Európa-bajnokságon, s ma 11 órától az éremért játszik a fehérorosz Veronika Pavlovics/Okszana Fadejeva kettős ellen. Fehér és Erdélyi a nyolcaddöntőben 3:1-re (7, -8, 4, 4) nyert az orosz Kolodiaznaja/Mihajlova páros ellen, a fehéroroszok pedig a Boros Tamara/Zhengi Barthel duó ellen nyertek, szintén 3:1 arányban. Amennyiben ma a két vajdasági lány nyer, úgy biztos bronzérmes, mivel az Eb-n nem játszanak a harmadik helyért, s a győzelem egyben azt is jelentené, hogy Erdélyi után, aki 2003-ban a nővérével, Szilviával nyert Eb-bronzot, Fehér Gabriella is (35 éves kora után), valamint Mellik Zoltán, szövetségi kapitány is részesül majd az élsportolóknak és edzőiknek járó havi juttatásban.

A tegnapi mindkét mérkőzés a vártnál könnyebbre sikeredett, ám ebben valószínű annak is szerepe volt, hogy egy percig sem gondoltunk arra, hogy veszíthetünk. A fehéroroszokat utoljára 3:0-ra győztük le, de tudni kell, hogy mindketten jól játszanak védő ellen. Pavlovicsról tudni kell, hogy vagy mindent eltalál, vagy semmit. Az biztos, hogy mindent megteszünk majd a győzelemért, nagyon fogunk küzdeni, s remélem nyerünk – nyilatkozta Erdélyi Annamária a Magyar Szónak.