2024. október 8., kedd

A gólözön Lacatus állásába került

LABDARÚGÁS – BAJNOKOK LIGÁJA

Az egykori szovjet csapatok (Zenit és BATE Boriszov) döntetlenje után, a Bajnokok Ligája 3. fordulójának első játéknapjának esti mérkőzésein legelőször Klose lőtt gólt a 4. percben a Bayern München–Lyon találkozón, utána pedig egy perccel később Torinóban tapsolhattak a nézők, ugyanis a Juventus–Real Madrid mérkőzésen Del Piero mintegy 25 méterről szenzációsan csavarta el a labdát Casillas mellett, aki igen későn reagált, így esélye sem volt hárítani. A Juventus Amauri góljával a második félidő elején növelte az előnyét, de utána csak a védekezésre figyelt, ami majdnem megbosszulta magát, ugyanis a madridiak Van Nistelrooy révén szépítettek, s utána is adódtak helyzeteik, de a „Zebráknak” sikerült megőrizniük az egygólos előnyüket. Az E csoportban a Manchester United két Berbatov - (mindkettő lesállás után született) és egy Rooney góllal simán nyert a Celtic ellen. A harmadik gól szerzője, az angol válogatott csatára kiváló formában van, hiszen az utóbbi öt meccsen kilenc gólt lőtt.

Szalai Attila karikatúrája

A csoport másik mérkőzésén a Villarreal sokkal nehezebben gyűjtötte be a három pontot a Aalborg ellen, mint ahogyan azt a szakértők várták, ugyanis a dánok egyszer vezettek, majd hiába fordítottak a spanyolok, a vendégeknek sikerült egyenlítenie.

A Bayern München az eredmény alapján simán nyert a Fiorentina ellen, ám aki látta a mérkőzés összefoglalóját, az tudhatja, hogy az olaszok rengeteg helyzetet kihagytak. A Lyon a 11. percben már kétgólos hátrányban volt Bukarestben, ám a franciáknak sikerült egyenlíteniük, a 45. percben azonban ismét a Steauánál volt az előny. A csereként beállt Fred azonban bebizonyította, hogy a kezdőcsapatban lenne a helye, mivel a 69. percben 3:3-ra módosította az állást, utána pedig Benzema már a franciákat juttatta vezetéshez. A három pont sorsát Fred döntötte el a ráadás 4. percében. Mintegy fél nappal a mérkőzés után lemondott posztjáról Marius Lacatus, a Steaua edzője, akit Gigi Becali, a bukaresti klub elnöke élesen kritizált, ugyanis az egyesület első számú embere szerint illett volna győznie a csapatnak, különösen úgy, hogy 11 perc leforgása után két góllal vezetett.

A forduló meglepetését a kijevi Dinamo okozta, amely Portóban nyert minimális arányban. A G csoport másik mérkőzésén az Arsenal, amely játékosainak az átlagéletkora 23 év volt, Isztambulban öt gólt rúgott a Fenerbahcenek.

A mérkőzés elejétől igyekeztünk a saját játékunkat ráerőltetni az ellenfélre, s ez sikerült is. Büszke vagyok ezekre a fiúkra, hiszen hihetetlen volt látni, amint ezek a fiatal játékosok megbirkóznak a pokoli hangulattal, hiszen ebben a stadionban egyetlen egy csapat sem tudja könnyen begyűjteni a három pontot – nyilatkozta Arséne Wenger, az Arsenal edzője.

A keddi játéknap nyolc találkozóján összesen 36 gól született, ami meccsenként 4,5-es gólátlagot jelent, ez azonban nem rekord, pusztán csúcsbeállítás, mivel 2000. szeptember 13-án pontosan ugyanennyi találat esett a BL játéknapján.

Bajnokok Ligája, 3. forduló, E csoport: Manchester United–Celtic 3:0 (Berbatov 30., 51., Rooney 76.), Villarreal–Aalborg 6:3 (Rossi 28., Capdevila 33., Llorente 67., 70., 84., Pires 79., illetve Saganowski 19., Enevoldsen 36., Johansson 77.).

A táblázat:

1. Manch. U. 3 2 1 0 6:0 7

2. Villarreal 3 2 1 0 7:3 7

3. Celtic 3 0 1 2 0:4 1

4. Aalborg 3 0 1 2 3:9 1

A következő forduló: Aalborg–Villarreal, Celtic–Manchester United.

F csoport: Bayern München–Fiorentina 3:0 (Klose 4., Schweinsteiger 25., Zé Roberto 90.), Steaua–Lyon 3:5 (Arthuro 8., Goian 11., Petre 45., illetve Keita 23., Benzema 33., 71., Fred (69., 90+2.).

A táblázat:

1. Bayern M. 3 2 1 0 5:1 7

2. Lyon 3 1 2 0 8:6 5

3. Fiorentina 3 0 2 1 2:5 2

4. Steaua 3 0 1 2 3:6 1

A következő forduló: Fiorentina–Bayern München, Lyon–Steaua.
G csoport: Porto–Dinamo Kijev 0:1 (Alijev 27.), Fenerbahce–Arsenal 2:5 (Silvestre (öngól) 19., Güiza 78., illetve Adebayor 10., Walcott 11., Diaby 22., Song 49., Ramsey 90+4.).

A táblázat:

1. Arsenal 3 2 1 0 10:3 7

2. Dinamo K. 3 1 2 0 2:1 5

3. Porto 3 1 0 2 3:6 3

4. Fenerb. 3 0 1 2 3:8 1

A következő forduló: Arsenal–Fenerbahce, Dinamo Kijev–Porto.
H csoport: Zenit–BATE Boriszov 1:1 (Fatih Tekke 80., illetve Nehajcsik 52.), Juventus–Real Madrid 2:1 (Del Piero 5., Amauri 49., illetve Van Nistelrooy 66.).