2024. október 8., kedd

Atlético Madrid: pontszerzés és elbocsátás

LABDARÚGÁS – BAJNOKOK LIGÁJA

Nagy érdeklődés előzte meg a Bajnokok Ligája 3. fordulójának második játéknapján megrendezett Atlético Madrid–Liverpool mérkőzést, hiszen a forduló előtt még mindkét csapat százszázalékos volt a BL-ben. A mérkőzés végül 1:1-es döntetlennel ért véget, így mindkét csapat megőrizte veretlenségét, de hogy három mérkőzés után a spanyoloknak is hét pontjuk legyen, abban nagy szerepet vállalt a mérkőzés játékvezetője, a dán Claus Bo Larsen, aki les címén megsemmisítette az angolok teljesen szabályos gólját a 49. percben. Ha Benayoun gólját megadja a bíró, nehéz elképzelni, hogy döntetlen a végeredmény. A madridi együtteshez kapcsolódó hír még, hogy a csapat vezetősége elbocsátotta Sebastian Truyol fizikoterapeutát, aki a Real Madrid ellen 2:1-re elveszített hétvégi mérkőzés után elkérte és el is kapta az ellenfél kapusának, Iker Casillasnak a mezét.

Szalai Attila karikatúrája
John Terry (Chelsea) elpöcköli a labdát a római Matteo Brighi (jobbról) elől

Enrique Cerezo, az Atlético Madrid elnöke cáfolta ezeket az értesüléseket, de a Marca napilap szerint a felmondásra mégis sor kerül, azért is, mert a klubban elégedetlenek voltak Truyol munkájával, ugyanis sok játékosnak izomhúzódása volt, s emiatt a fizikoterapeuta szakértelme igencsak megkérdőjelezhető...

A játéknap legmeggyőzőbb teljesítménye az egyedüli százszázalékos csapat, a Barcelona nevéhez fűződik, hiszen a katalánok 22 perc alatt három gólt lőttek a Baselnak, így már az első félidőben eldőlt a három pont sorsa. A mérkőzés egyik legjobbja Bojan Krkić volt, akiről Guardiola, a csapat edzője a következőket nyilatkozta:

Bojan még nagyon fiatal és van még mit tanulnia. A mérkőzés elejétől jól játszott, különösen az első félidőben, és sokat dolgozott a középpályán. Nagyon boldog vagyok, és be kell vallanom, hogy el vagyok ragadtatva Bojantól, s nem csak a góljai miatt – mondta a tréner, majd hozzátette, a győzelem nem szabad hogy túlzott optimizmusra adjon okot, hiszen a játékosoknak szombaton már az Almería ellen kell bizonyítaniuk.

Az A csoportban az előre leírt Roma igencsak megnehezítette a Chelsea dolgát, s reálisan nézve az olaszok rászolgáltak az egyik pontra. Hogy ebből nem lett semmi, ezért a 28 éves John Terry okolható, aki a 77. percben fejjel továbbította a labdát a hálóba, megszerezve ezzel a mérkőzés egyetlen gólját. Luiz Felipe Scolari, a Chelsea edzője elégedett volt a három pont megszerzésével, hiszen a londoniak még egy mérkőzést játszanak saját közönségük előtt, s csodának kell történnie ahhoz, hogy az angol együttes ne jusson tovább a csoportból.

A mérkőzés nagyon színvonalas és látványos volt, kár, hogy csak egy gól született. Örülök, hogy a végén nekünk sikerült gólt lőnünk. Nem biztos, hogy a játék képe alapján jobbak voltunk, de mivel mi betaláltunk az ellenfél hálójába, ők pedig nem tudtak nekünk gólt lőni, így mégiscsak mi voltunk a jobbak – mondta Scolari.

Az Inter a Roma fölényes legyőzése után a ciprusi Anorthoszisz ellen csak egy góllal tudott nyerni. Ám mint mindig, a portugál José Mourinhónak erre is megvolt a magyarázata:

Azt hiszik, hogy könnyű három nap alatt két mérkőzést lejátszani, ráadásul úgy, hogy a labdarúgók közül néhányan az első mérkőzés előtt pár órával érkeztek vissza Argentínából vagy Brazíliából? Nem brillíroztunk, de megvalósítottuk a kitűzött célunkat, vagyis a három pont megszerzését, amiért köszönetet szeretnék mondani a játékosoknak, akik a maximumot hozták ki magukból – nyilatkozta az Inter edzője.

Bajnokok Ligája, 3. forduló, A csoport: Bordeaux–Kolozsvár 1:0 (Cadú (öngól) 54.), Chelsea–Roma 1:0 (Terry 77.).

A táblázat:

1. Chelsea 3 2 1 0 5:0 7

2. Kolozsvár 3 1 1 1 2:2 4

3. Roma 3 1 0 2 4:4 3

4. Bordeaux 3 1 0 2 2:7 3

A következő forduló (november 4-én): Kolozsvár–Bordeaux, Roma–Chelsea.
B csoport: Panathinaikosz–Werder Bremen 2:2 (Manciosz 36., 68., illetve Mertesacker 29., Almeida 83.), Inter–Anorthoszisz Famaguszta 1:0 (Adriano 44.).

A táblázat:

1. Inter 3 2 1 0 4:1 7

2. Anorhosz. 3 1 1 1 3:2 4

3. Werder 3 0 3 0 3:3 3

4. Panathina. 3 0 1 2 3:7 1

A következő forduló (november 4-én): Werder Bremen–Panathianikosz, Anorhoszisz–Inter.
C csoport: Sahtar Donyeck–Sporting 0:1 (Liedson 76.), Basel–Barcelona 0:5 (Messi 4., Burgos 15., Krkić 22., 46., Xavi 48.).

A táblázat:

1. Barcelona 3 3 0 0 10:2 9

2. Sporting 3 2 0 1 4:3 6

3. Sahtar D. 3 1 0 2 3:4 3

4. Basel 3 0 0 3 1:9 0

A következő forduló (november 4-én): Sporting–Sahtar Donyeck, Barcelona–Basel.
D csoport: Atlético Madrid–Liverpool 1:1 (Simao 83., illetve R. Keane 14.), PSV Eindhoven–Marseille 2:0 (Koevermans 72., 85.).