2024. október 8., kedd

Ben Arfának megbocsátottak

A Marseille egy sok helyzetet hozó mérkőzésen legyőzte a St-Etienne csapatát, s ezzel a francia bajnokságban a második helyre jött fel a táblázaton, megelőzve a Bordeaux-t és a Toulouse-t. A mérkőzés legjobbja Hatem Ben Arfa volt, aki 88 percen át kiválóan játszott, s nem mellékesen gólt is lőtt. A francia válogatott, akiért a Marseille a nyáron 16 millió eurót fizetett a Lyonnak, a hétközi fordulóban, mikor megtudta, hogy a PSG elleni találkozón nem került a kezdőbe s padon kezdi a találkozót, otthagyta az edzést, amit a társai és az edző sem néztek jó szemmel. Ennek ellenére a hétvégén újabb bizonyítási lehetőséget kapott, és élt is vele, hiszen a St-Etienne ellen idénybeli ötödik gólját lőtte. A Toulouse a Caentól, a Bordeaux pedig a Nancytól kapott ki minimális arányban, így az előbbi a harmadik, az utóbbi pedig a táblázat negyedik helyén áll.

A 12. forduló: Auxerre–Valenciennes 0:0, Lille–Nantes 2:0, Lorient–Grenoble 1:1, Nancy–Bordeaux 1:0, Nice–PSG 1:0, Toulouse–Caen 0:1, Marseille–St-Etienne 3:1, Le Havre–Monaco 2:3, Rennes–Sochaux 1:0, a Lyon–Le Mans találkozó lapzárt után ért véget.

20. Sochaux 12 0 6 6 10:17 6

A következő forduló (november 8-án és 9-én): Bordeaux–Auxerre, Caen–Le Havre , Grenoble–Marseille, Lorient–Nice, Monaco–Lyon, Nantes–Toulouse, PSG–Lille, St-Etienne–Rennes, Sochaux–Le Mans, Valenciennes–Nancy.

A külföldi hírügynökségek a marseille-i Bakari Konéra (balról) és a labdára hívták fel a figyelmet, mi azonban inkább a játékos bal kezére...

Redknappal szárnyal a Tottenham

Angliai fociszakértők szerint korai volt Juande Ramost elküldeni a Tottenham kispadjáról, ugyanis csak idő kérdése volt, hogy mikor indul be a csapat, amely igen jó képességű játékosokból áll. A vezetőség azonban megelégelte a szenvedést, s egy héttel ezelőtt kirúgta a spanyol szakembert, akinek a helyére a Portsmouth trénere, Harry Redknapp érkezett, s vele együtt a sikerek is megjelentek, ugyanis a Tottenham múlt vasárnap legyőzte a Boltont, utána egy gólgazdag meccsen 4:4-es döntetlent játszott az Arsenallal, most szombaton pedig 2:1-re nyert a forduló előtt még éllovas Liverpool ellen, amely a vereség miatt rosszabb gólkülönbsége miatt lecsúszott a második helyre. Tizenegy forduló után első a Chelsea, amely öt gólt lőtt Fülöp Mártonnak és csapatának, a Sunderlandnek, a Manchester United pedig feljött a harmadik helyre, miután 4:3-ra nyert a Hull City ellen. A Chelsea góljait Alex a 27., Anelka a 30., a 45., az 53. és Lampard az 51. percben lőtték, az MU-ból pedig, amely egyik pillanatban 4:1-re is vezetett, C. Ronaldo a 3., a 44., Carrick a 29. és Vidić az 57. percben volt eredményes. Rossz napjuk volt a magyar focistáknak, hiszen a már említett Fülöpön kívül a Hull Cityben szereplő Halmosi Péter is pályára lépett az MU ellen, Gera Zoltán együttese, a Fulham pedig az Evertontól kapott ki.

A 11. forduló: Everton–Fulham 1:0, Portsmouth–Wigan 1:2, Chelsea–Sunderland 5:0, Manchester United–Hull City 4:3, Stoke City–Arsenal 2:1, Middlesbrough–West Ham1:1, WBA–Blackburn 2:2, Tottenham–Liverpool 2:1, Bolton–Manchester City 2:0, a Newcastle–Aston Villa találkozótt ma játsszák.

20. Newcastle 10 2 3 5 12:18 9

A következő forduló (november 8-án és 9-én): Arsenal–Manchester United, Manchester City–Tottenham, Hull City–Bolton, Wigan–Stoke City, West Ham–Everton, Aston Villa–Middlesbrough, Sunderland–Portsmouth, Liverpool–WBA, Blackburn–Chelsea, Fulham–Newcastle.

Nincs ellenszer a Hoffenheim ellen

Németországban a Hoffenheim ellen a csapatok továbbra sem találják az ellenszert, amit az is bizonyít, hogy az éllovas a második félidőbeli jó játékának köszönhetően simán nyert a Karslruher ellen. A leverkuseni Bayert egy ponttal megelőző Hoffenheim a második játékrészben tizenegy perc alatt három gólt lőtt, s így a vendégeknek esélyük sem volt a pontszerzésre. A brémai Werder ötöt lőtt a Herthának, s Kačar is eredményes volt, aminek az edzője kevésbé örült, mivel a szerb játékos a 14. percben öngólt lőtt. Utána Diego, majd Rosenberg is eredményes volt, majd a második félidő elején a Chelsea-től kölcsönkapott Pizarro is gólt lőtt, amire a vendégek soraiból csak Cicero válaszolt. A végeredményt a már említett Pizarro állította be a 85. percben. A müncheni Bayern a Bielefeld ellen igencsak megszenvedett a három pontért, ugyanis Klose vezető gólját nem követte újabb, helyette Wichniarek egyenlített. A 77. percben aztán Ribéry ismét előnyhöz juttatta a Bayernt, s miután öt perccel később Teschét kiállította a bíró, a hazaiak Podolski révén, 11-esből újabb gólt lőttek. A Klinsmann vezette csapat ezzel a győzelemmel már harmadik a táblázaton, s csak négy pont a hátránya a Hoffenheim mögött.

A 11. forduló: Bayern München–Bielefeld 3:1, Werder Bremen–Hertha 5:1, Stuttgart–Köln 1:3, Bayer Leverkusen–Wolfsburg 2:0, Hannover–Hamburger 3:0, Borussia Dortmund–Bochum 1:1, Cottbus–Schalke 0:2, Borussia Mönchengladbach–Frankfurt 1:2, Hoffenheim–Karlsruher 4:1.

18. Cottbus 11 1 3 7 6:17 6

A következő forduló (november 7-én, november 8-án és 9-én): Schalke–Bayern München, Hamburger–Borussia (D), Wolfsburg–Cottbus, Frankfurt–Stuttgart, Hertha–Hoffenheim, Karlsruher–Bayer Leverkusen, Bochum–Werder Bremen, Bielefeld–Borussia (M), Köln–Hannover.

Inog a kispad Spalletti alatt

Idő kérdése, hogy mikor menesztik Lucciano Spallettit a Roma csapatától, ugyanis a fővárosiaknak esélyük sem volt a pontszerzésre a Juventus otthonában. A torinóiak a 38. percben Del Piero ritkán látott szépségdíjas szabadrúgásgóljával szerezték meg a vezetést a Roma ellen, a második félidő elején pedig ismét Del Piero játszotta a főszerepet, kiváló labdát adott Marchionninak, aki beállította a végeredményt. Az Inter Maicon és Vieira góljaival 23 perc után két góllal vezetett az utolsó helyen álló Reggina otthonában, ám a hazaiak nem adták fel, s az 53. minutumban már 2:2 állt az eredményjelző táblán. A milánóiak végül, ha nehezen is, de megszerezték a győzelmet, amit a kolumbiai Cordobának köszönhettek, aki a rendes játékidő letelte után lőtte saját első, csapata harmadik gólját. Rossz hír az Inter-szurkolók számára, hogy Christian Chivu az első értesülések szerint két hónapig nem léphet pályára. A 28 éves védőnek a Reggina elleni mérkőzés 75. percében sérült meg a térde.

A Lazio nagyon megszenvedett a győzelemért, mivel a rómaiak hiába támadtak az egész mérkőzésen, a Catania hősiesen védekezett, s a Lazio végül a csereként beállt Foggia góljával nyerte meg a találkozót. Az Udinese csak 2:2-es döntetlent játszott a Genoa ellen, ám így is megőrizte első helyét a táblázaton, de ha a lapzárta után véget ért Milan–Napoli mérkőzés nem döntetlennel ér véget, akkor a győztes együttes megelőzi az udineieket.

A 10. forduló: Atalanta–Lecce 0:0, Cagliari–Bologna 5:1, Juventus–Roma 2:0, Lazio–Catania 1:0, Palermo–Chievo 3:0, Reggina–Inter 2:3, Sampdoria–Torino 1:0, Siena–Fiorentina 1:0, Udinese–Genoa 2:2, a Milan–Napoli találkozó lapzárta után ért véget.

20. Reggina 10 1 2 7 8:19 5

A következő forduló (november 8-án és 9-én): Bologna–Roma, Catania–Cagliari, Chievo–Juventus, Fiorentina–Atalanta, Genoa–Reggina, Inter–Udinese, Lazio–Siena, Lecce–Milan, Napoli–Sampdoria, Torino–Palermo.

Élen a Barcelona!

A spanyol bajnokságban a Valencia óriási meglepetésre hazai pályán veszítette el veretlenségét, mivel saját közönsége előtt 4:2-re kapott ki a Racingtól. A hazaiak kétszer is egyenlítettek, de Villa és Joaquin góljaira a santanderieknek még volt válaszuk, ugyanis Tchité harmadszor is betalált, majd Albelda öngólja eldöntötte a három pont sorsát. Továbbra is veretlen viszont a Villarreal, amely szombaton az Athletic Bilbaót leckéztette meg: a vendégek, úgy látszik, gyorsan kiheverték a Király-kupában elszenvedett hétközi ötgólos vereséget, s Rossi, Pires, Cazorla, valamint Altidore góljaival simán nyertek Bilbaóban. A Primera Divisiónnak új éllovasa van, amely nem más, mint a tavalyi idény harmadik helyezettje, a Barcelona: a katalánok Xavi két, Messi egy góljával 3:1-re vezettek, amikor a málagai Weligton a saját kapujába talált be, kialakítva ezzel a végeredményt.

A 9. forduló: Valladolid–Sevilla 3:2, Valencia–Racing 2:4, Sporting Gijón–Numancia 3:1, Recreativo–Getafe 1:1, Athletic Bilbao–Villarreal 1:4, Atlético Madrid–Mallorca 2:0, Espanyol–Osasuna 1:0, Málaga–Barcelona 1:4, az Almeria–Real Madrid és a Betis–Deportivo mérkőzések lapzárta után értek véget.