2024. október 8., kedd

Minő felfedezés: a Bundesliga erősebb a Szuperligánál

LABDARÚGÁS – UEFA-KUPA

Mint arról már tegnap beszámoltunk, a Partizan kétgólos vereséget szenvedett Stuttgartban a Mercedes-Benz Arenában a város nevét viselő csapattól. A mérkőzés után Slaviša Jokanović, a belgrádi csapat edzője a maga nemében egyedülálló felfedezést tett, miután megállapította, hogy nagy a különbség a Bundesliga és a Jelen Szuperliga színvonala között.

– Gratulálok a Stuttgartnak a győzelemhez. Az első félidőben kihagytunk néhány helyzetet, a második játékrészben pedig a hazaiak kihasználták a hibáinkat, s az utolsó negyedórában két gólt lőttek. Bebizonyosodott, hogy a német és a szerbiai liga között igen nagy minőségbeli különbség van – mondta Slaviša Jokanović, a Partizan edzője.

– Az első 25 percben jól játszottunk, de sajnos nem sikerült kihasználnunk a helyzeteinket. Ezután a Partizan felbátorodott, s bebizonyította, hogy tud futballozni, igaz, az előbbi mérkőzéseken ezt már láthattuk. A szünet után ismét átvettük a játék irányítását és két gólt is lőttünk, így mindent összegezve azt hiszem, hogy megérdemelt a győzelmünk – nyilatkozta Armin Veh, a német együttes trénere.

A brazil Ronaldinho már a hétvégén is főszerepet játszott a Milan győzelmében, hiszen a Napoli ellen ő lőtte középre azt a szabadrúgást, amit a vendégek egyik védője a saját kapujába fejelt. A Barcelonától érkezett játékos csütörtök este a Braga ellen ritkán látott bombagólt lőtt a jobb felső sarokba: a teljesítmény értékét még jobban növeli, hogy a találat a 90+3. percben született 0:0-s állásnál. Ancelotti mester a rossz olasz bajnoki rajt után igen gyorsan ütőképes csapatot fabrikált a Milanból, amely egyre jobban játszik, s a győzelmi sorozatát a hétvégén is folytathatja, hiszen a nem épp félelmetes Leccével játszik.

UEFA-kupa, csoportkör, 2. forduló, A csoport: Manchester City (angol)–Twente (holland) 3:2 (Phillips 2., Robinho 57., Mwaruwari 62., illetve Elia 17., Wielaert 65.), Santander (spanyol)–Schalke (német) 1:1 (Tchité 59., illetve Engelaar 61.), a PSG szabad volt. A sorrend: 1. Schalke 4 pont/2 mérkőzés, 2. Manchester City 3/1 (3:2), 3. Twente Enschede 3/2 (3:3), 4. Santander 1/2, 5. PSG 0/1.

B csoport: Metaliszt Harkiv (ukrán)–Hertha (német) 0:0, Benfica (portugál)–Galatasaray (török) 0:2 (Asik 61., Karan 69.), az Olimpiakosz (görög) szabad volt. A sorrend: 1. Galatasaray 6 pont/2 mérkőzés, 2. Hertha 2/2, 3. Metaliszt Harkiv 1/1 (0:0), 4. Benfica 1/2 (1:3), 5. Olimpiakosz 0/1

C csoport: Stuttgart–Partizan 2:0 (Gomez 76., 80.), Standard Liege (belga)–Sevilla (spanyol) 1:0 (Mbokani 38.), a Sampdoria (olasz) szabad volt.

A táblázat:

1. Sampdoria 1 1 0 0 2:1 3

2. Sevilla 2 1 0 1 2:1 3

3. Standard 1 1 0 0 1:0 3

4. Stuttgart 2 1 0 1 2:2 3

5. Partizan 2 0 0 2 1:4 0

A következő forduló (november 27-én): Sampdoria–Stuttgart, Partizan–Standard.

D csoport: Szpartak Moszkva (orosz)–Udinese (olasz) 1:2 (Rodriguez 17., illetve Quagliarella 12., 60., a másodikat 11-esből), Tottenham (angol)–Dinamo (horvát) 4:0 (Bent 30., 33., 70., Huddlestone 59.), a NEC Nijmegen (holland) szabad volt. A sorrend: 1. Udinese 6 pont/2 mérkőzés, 2. Tottenham 3/2 (4:2), 3. Dinamo 3/2 (3:6), 4. NEC 0/1 (2:3), 5. Szpartak Moszkva 0/1 (1:2)

E csoport: Wolfsburg (német)–Heerenveen (holland) 5:1 (Džeko 34., 60., Grafite 39., Mišimović 53., Krzynowek 71., illetve Väyrynen 31.), Milan (olasz)–Braga (portugál) 1:0 (Ronaldinho 90+3.), a Portsmouth (angol) szabad volt. A sorrend: 1. Milan 6 pont/2 mérkőzés, 2. Wolfsburg 3/1 (5:1), 3. Braga 3/2 (3:1), 4. Portsmouth 0/1 (0:3), 5. Heerenveen 0/2 (2:8).

F csoport: Ajax (holland)–Zilina (szlovák) 1:0 (Suarez 41.), Slavia Praha (cseh)–Aston Villa (angol) 0:1 (Carew 26.), a Hamburger (német) szabad volt. A sorrend: 1. Aston Villa 6 pont/2 mérkőzés, 2. Hamburg 3/1 (2:1), 3. Ajax 3/2 (2:2), 4. Slavia Praha 0/1 (0:1), 5. Zilina 0/2 (1:3).

G csoport: Saint-Etienne (francia)–Rosenborg (norvég) 3:0 (Ilan 58., Machado 63., Mirallas 76.), Valencia (spanyol)–Köbenhavn (dán) 1:1 (Morientes 61., illetve Santin 84.), a Bruges (belga) szabad volt. A sorrend: 1. Saint-Etienne 6 pont/2 mérkőzés, 2. Valencia 1/1 (1:1), 3. FC Bruges 1/1 (0:0), 4. Köbenhavn 1/2 (2:4), 5. Rosenborg 1/2 (0:3).

H csoport: Lech Poznan (lengyel)–Nancy (francia) 2:2 (Peszko 5., Stilic 21., illetve Ntsayi 8., Zerka 81.), Feyenoord (holland)–CSZKA Moszkva (orosz) 1:3 (Van Brocnkhorst 29., illetve A. Berezuckij 13., Vágner Love 40., 81.), a Deportivo La Coruna (spanyol) szabad volt. A sorrend:

1. CSZKA Moszkva 6 pont/2 mérkőzés, 2. Nancy 4/2, 3. Lech Poznan 1/1, 4. Deportivo La Coruna 0/1 (0:3), 5. Feyenoord 0/2 (1:6).