2024. október 8., kedd

Búcsúgála

LABDARÚGÁS

Szerbia labdarúgó-válogatottja barátságos mérkőzésen 4:1-es félidő után 6:1-re nyert Bulgária ellen. A belgrádi találkozón búcsúzott a nemzeti együttestől Savo Milošević, aki a találkozó elején, a 6. és a 16. percben is büntetőt hibázott, miután gyatra, erőtlen lövését, a bolgár kapus mindkétszer gond nélkül fogta meg.

Ez azonban nem szegte kedvét a 102-szeres (jugoszláv, szerb-montenegrói, szerb) válogatott, 35 éves játékosnak, aki a 28. percben Krasić beadása után lőtt a kapuba, majd hat perccel később másodszor is eredményes volt. A két csapat közti nagy tudásbeli különsbég miatt a végén már gálaelőadásra hasonlító mérkőzés legjobbja a már említett Krasić volt, valamint Jovanović, aki két gólja mellett két büntetőt is kiharcolt.
Barátságos mérkőzések: Szerbia–Bulgária 6:1 (Jovanović 9., 27., Milošević 28., 34., Milijaš 57., Lazović 67., illetve Georgijev 20.), Litvánia–Moldova 1:1, Málta–Izland 0:1, Azerbajdzsán–Albánia 1:1.