2024. október 8., kedd

Madridban járt a sevillai borbély

KÜLFÖLDI LABDARÚGÁS

A Real Madrid vasárnap este a Sevilla elleni győzelemmel a második helyre tornázhatta volna fel magát a Primera Divisiónban, ám ebből nem lett semmi, mivel a madridiak saját közönségük előtt 4:3-ra kikaptak a Sevillától, s így Raúl ék továbbra is a 4. helyen állnak. Úgy tűnt, hogy a madridiak skalpját a „sevillai borbélyok” igen könnyen begyűjtik, hiszen 45 percnyi játék után 3:1-re vezettek, ám a második játékrészben a házigazdák egyenlítettek, azonban a pontszerzés nem sikerült nekik, mivel Renato a 85. percben megszerezte a Sevilla negyedik és egyben győztes gólját is.

dipl. ing. Szalai Attila karikatúrája

A La Liga 14. fordulójának vasárnap esti mérkőzésein: Betis–Espanyol 1:1 (Emana 52., illetve Coro 71.), Real Madrid–Sevilla 3:4 (Raúl 18., Higuain 67., Gago 69., illetve Correira 3., Romaric 22., Kanoute 39., Renato 85.). A sorrend: 1. Barcelona 35, 2. Villarreal 29, 3. Valencia 27, 4. Real Madrid 26, 5. Atlético Madrid 24 (33:21), 6. Sevilla 24 (18:11) pont stb.

Az olasz bajnokság 15. fordulójának utolsó mérkőzésén a Genoa a papírformának és az idei erőviszonyoknak megfelelően legyőzte a Sampdoriát, így továbbra is az élcsoportban tartózkodik, s csak öt pont a lemaradása a második helyen álló Juventus és Milan mögött.

A Serie A 15. fordulójának vasárnap esti mérkőzésén: Sampdoria–Genoa 0:1 (Milito 50.).

A sorrend: 1. Inter 36, 2. Juventus 30 (23:10), 3. Milan 30 (21:13), 4. Napoli 27, 5. Fiorentina 26, 6. Genoa 25 pont stb.

A francia bajnokság 14. fordulójának utolsó mérkőzésén: PSG–Le Mans 3:1. A sorrend: 1. Lyon 34, 2. Marseille 31, 3. Rennes 30, 4. Bordeaux 29 (24:15), 5. PSG 29 (20:14) pont stb.