2024. október 8., kedd

LABDARÚGÁS – Kilenc gól Tornyoson

A majdányiak focimeccs helyet a birkanyírást és a búcsúkat választották

TISZA MENTI LIGA

A 17. forduló eredményei: Jedinstvo–Tromeđa 6:2, Horgos-Higlo–Slavija 4:1, Radnički–Graničar 9:0, Tisza (P)–Sloga 4:1, Hajduk–Šampion-Olimpija 3:2, a Trešnjevac szabad volt.

Tornyos: Radnički Gladiolus–Graničar 9:0 (4:0)

Tornyosi pálya, 50 néző, vezette: Stojkov (Törökkanizsa). Góllövők: Belec A., a 17., 85., Horvát R., 55., 59., 76., Gyatkó I., a 37., 87., Sárközi I., a 8., Sárközi R. a 42. percben.

Radnički Gladiolus: Gubik, Nyári, Petrás (Kovács), Erős, Hajagos, Gyatkó, Belec, Sárközi R., Vajda (Bodó), Sárközi I., Horvát.

Graničar: Stijović, Radosavljević, Damjanov, D. Beslać, Savić, Ignjatov, Mićović, Pavličević, Trivić, Bogoslavski, A. Beslać.

A hazai csapat ismét nagyarányú győzelmet aratott a szerény képességű gyálai csapat felett. A hazaiak a játék minden elemében jobbak voltak, sok gólhelyzetet teremtettek és nagyarányú győzelmet arattak. A kilenc gól mellet még kétszer eltalálták a kapufát a csatárok.

Podlokány: Hajduk–Šampion-Olimpia 3:2 (1:1)

Podlokányi pálya, 50 néző, vezette: Stanimirović (Ada). Góllövők: Marta a 42., Dailov a 73., Višić a 83., illetve Borsos a 43., Benkó a 70. percben.

Hajduk: Zakić, Čolakov (Iljin), Ranđelović, Horvát, Marta, Dailov, Ćirić, Jovanović, Kostin, Janošev (Petrović), Višić.

Šampion-Olimpia: Kobiljski, Szokol (Pejčić); Perpauer, Krajnović, Bata (Gulyás), Petrik, Barta, Prijić, Benkó, Krasić (Bíró), Borsos.

A tartalékos oromiak számára nehéznek ígérkezett ez a vendégszereplés, Podlokányon ugyanis az a csapat várt rájuk, amelyik öt tavaszi mérkőzésből négyet megnyert. A legutóbbi három bajnokijukon tíz gólt szerző podlokányiak az első félidőben többször is átjátszották a vendégek védelmét, a remekül védő Kobiljski eszén azonban egészen a 42. percig nem tudtak túljárni. Ekkor egy jobb oldali szöglet után Marta csúsztatott a kapuba. A bátran futballozó oromiaknak még a szünet előtt összejött az egyenlítés: egy gyors ellentámadás végén Barta ugratta ki Borsost, aki higgadtan a bal alsó sarokba helyezett. A folytatásban továbbra is nyíltsisakos küzdelmet láthattak a nézők, a kapuk felváltva forogtak veszélyben és az utolsó húsz percben három gól született. A hazai gárda győztes találatához a bizonytalankodó oromi védelem is nagyban „hozzájárult”. A mérkőzés legjobban a a vendégek kapusa volt, aki öt alkalommal is biztos góltól mentette meg csapatát.

Szerbkeresztúr: Jedinstvo–Tromeđa 6:2 (2:1)

Jedinstvo-pálya, 150 néző, vezette: Szűcs (Horgos). Góllövők: G. Zrim a 29., 80., Lagundžin a 30., 56., 83., Jančić az 50., illetve Domonkos Zs. a 41., Kálmán a 65. percben.

Jedinstvo: Jovanović, Kalmár, Jegdić, Tahić, Sarapa, Belančić, Lagundžin, Jančić, S. Zrim, A. Zrim, Ivanov (Nikolin).

Tromeđa: Domonkos E., Bálint, Domonkos K., Kálmán, Pap, Horvat, Gyémánt, Csernák, Ágoston.

Kissé komikus, de a valóságban inkább elszomorító, hogy a kis majdányi csapatból hogyan viszonyulnak a klubhoz. Többen a felsőhegyi birkanyíró versenyre mentek, ahol a jó pörkölt mellett kispályás labdarúgótornát is rendeztek. Volt aki a csókai és a padéi búcsút választotta, így a majdányiak kilenc játékossal küzdötték végig a mérkőzést, ráadásul abból ketten sérülten játszottak. Ezek után az eredmény önmagáért beszél, s talán a távolmaradt majdányi játékosok is elgondolkodnak az eseményeken!