Nem történt meglepetés: a Horgos-Higlo a bajnok

LABDARÚGÁS

TISZA MENTI LIGA

Szerbkeresztúr: Jedinstvo–Horgos-Higlo 1:2 (0:2)

Jedinstvo-pálya, 120 néző, vezette: Maletin (Törökkanizsa). Góllövők: Lagundžin a 62. (11-esből), illetve Püspök a 11. és Puljai a 23. percben.

A 21. (utolsó) forduló eredményei: Graničar–Šampion-Olimpija 0:2, Radnički Gladiolus–Slavija 3:1-nél félbeszakadt, mert a vendégek megtámadták a bírót, Hajduk–Tisza (P) 2:2, Jedinstvo–Horgos-Higlo 1:2, Trešnjevac–Sloga 4:4, a Tromeđa szabad volt.

Gyála: Graničar–Šampion-Olimpija 0:2 (0:0)

Graničar-pálya, 150 néző, vezette: Kuzmanov (Törökkanizsa). Góllövők: Borsos az 58., Bálint a 63. perben.

Graničar: Stijović, Ferković, Damjanov, Nedić, Beslać, D. Ignjatov, Mićović, Jokić (Cveić), Trivić, Ognjenović, Radosavljević.

Šampion-Olimpija: Kobiljski, Bata, Szokol, Fehér, Krajnović, Perapuer, Vólenter, Petrik, Barta (Csikós), Krasnić (Bálint), Borsos (Biró).

A találkozó első félideje egyenrangú játékkal telt el, lehetőségek mindkét kapu előtt adódtak ugyan, de gól ekkor még nem született. A folytatásban a vendégek valamivel veszélyesebben futballoztak, és öt perc leforgása alatt eldöntötték a mérkőzést. Az 58. percben Borsos gurított a kimozduló kapus mellett a bal sarokba, majd Bálint 18 méterről lövésre szánta el magát, és a labda a meglepett Stijović mellett a hálóban kötött ki. Az oromi csapat a valamivel gyengébb ősz után tavasszal 19 pontot gyűjtött össze, és így a bajnoki táblázat negyedik helyén végzett. Ez dicséretes teljesítmény ettől a fiatal együttestől, ahol a játékosok átlagéletkora mindössze 22 év.

Őrszállás: Stanišić–Borac félbeszakadt a 46. percben 5:0-s állásnál

Stanišić-pálya, 100 néző, vezette: Marić (Zombor). Góllövők: Bogunović a 9., a 26., Perić a 15., Kuridža a 18., Igor Šarić a 35. percben (11-esből).

Stanišić: Igor Šarić, Drača, Jagodić-Kuridža, Ilija Šarić, Čović, Bobanac, Grujić, Bogunović, Kanyó, Perić, Kuridža.

Borac: Ranđelović, J. Radmanović (Vizet), Jokić, Kovijanić, Kovačević, Dautović, Mrdaić, N. Radmanović, Vojnović, Obradović, Babić.

Az első félidőben a hazaiak kiválóan teljesítettek és öt góllal terhelték meg a Borac hálóját. A vendégek – érezvén a katasztrófát – a második félidőre ki sem jöttek a pályára azzal az indokkal, hogy négy játékos megsérült, ezért nem tudják folytatni a mérkőzést.

Zombor: ŽAK–Zadrugar 4:2 (2:1)

ŽAK-pálya, 150 néző, vezette: Petković (Kúla). Góllövők: Vranić a 9., Čuljak a 35., a 86., Pustajić a 82., illetve Ivković a 42., Perišić a 84. percben.

ŽAK: Curnovity, Vuković, Teštić, Vranić, Banić, Nešić, Todorović, Berleković, Pustajić, Kojić (Mulalić), Čuljak.

Zadrugar: Stefanović (Mašulović), Jovanović, Lepojević (Veličković), Nikolić, Perišić, Miloradov, Stanković (M. Stojanović), B. Stojanović, Milićević, Mitić, Ivković.

A vendégek mindet megtettek, annak érdekében, hogy nyerjenek, mivel ettől a mérkőzéstől függött a ligában maradásuk, de mindhiába, a vasutasok ezúttal is magabiztos, jó teljesítménnyel szerezték meg a pontokat.

A 29. forduló: Stanišić–Borac – félbeszakadt, Dinamo (BB)–Dinamo (S) 3:2, Kula–Rusin 1:0, BSK–Odžaci 2:1, ŽAK–Zadrugar 4:2, Lipar–Omladinac (D) 2:1, Omladinac (B)–Graničar (R) 2:2, Graničar (G)–Prigrevica 2:2.