2024. augusztus 1., csütörtök
PÁRIZS 2024 – ÚSZÁS

Szabó nem jutott tovább 50 méter gyorson

Szabó Szebasztián nem jutott tovább 50 méter gyorson csütörtökön, a párizsi olimpia úszóversenyeinek hatodik napján.

A győriek kiválósága a tavalyi, fukuokai világbajnokságon úszott 21.67 másodperces idejével a 11. volt az olimpiai nevezési listán, ebből azonban nem sok mindenre lehetett előzetesen következtetni, mivel közel negyven riválisa is 22 másodpercen belüli eredménnyel érkezett Párizsba, ő pedig idén erre még nem volt képes. Legközelebb a belgrádi Európa-bajnokságon járt ehhez, amikor az elődöntőben 22.03-mal zárt.

Ebben a számban tíz előfutamot rendeztek, a 28 éves magyar úszó a kilencedikben állt rajhoz, és ugyan a rajtot a legjobban kapta el 60 százados reakcióidővel, végül csak 22.12 másodperccel csapott célba, amivel összesítésben a 24. helyen zárt.