2024. szeptember 7., szombat
ATLÉTIKA

Állandósult Világos jó formája

A priboji stadionban lezajlott Szerbia egyik legnagyobb nemzetközi atlétikai viadala, a challenger besorolású Vlado Pivljanin-emlékverseny. A megmérettetésen ezúttal is komoly nemzetközi mezőny gyűlt össze, a legnagyobb érdeklődés a női gerelyhajítást övezte, ahol Világos Adriana (az esemény egyik reklámarca) is pályára lépett. A kishegyesi atléta kiszolgálta a szép számban összegyűlt közönséget, 64,48 méteres kísérletével utasította maga mögé a mezőnyt, és az élen zárt.

A női 100 métert a magyar országos csúcstartó Takács Boglárka nyerte meg 11,36-tal. A 23 éves futó már az előfutamban is a legjobb időt érte el (11,66), amelyből a fináléban tovább faragott. A férfiak ugyanezen versenyszámában három 10 másodperc alatti egyéni legjobbal rendelkező futó is rajthoz állt, közülük ezúttal a gambiai Ebrahim Camara bizonyult a leggyorsabbnak.

Győztesek, férfiak, 100 m: Ebrahima Camara (Gambia) 10,08 mp. 400 m: Demish Gaye (Jamaica) 45,89 mp. 1500 m: Jonah Koech (USA) 3:37,27 p. Távolugrás: Strahinja Jovančević 7,67 m. Súlylökés: Andrei Rares Toader (Románia) 20,71 m. Nők, 100 m: Takács Boglárka 11,36 mp. 400 m: Ama Pipi (Nagy-Britannia) 52,76 mp. 1500 m: Jocelin Wind (Svájc) 4:10,76 p. Távolugrás: Marija Bukvić 6,33 m. Gerelyhajítás: Világos Adriana 64,48 m.

GYÉMÁNT LIGA

A VILÁGBAJNOK LEGYŐZTE AZ OLIMPIAI ARANYÉRMEST
A férfi és a női sprinterek is nagyszerű versenyt produkáltak a Gyémánt Liga zürichi állomásán. Női 100 méteren a budapesti világbajnok Sha’Carri Richardson legyőzte a Párizsban előtte olimpiai aranyérmes Julien Alfredet – az amerikai 10,84 másodperccel simán verete a Saint Lucia-it. Férfi 200-on a mezőnyből egyedül Noah Lyles hiányzott a nagyok közül, ott volt viszont az olimpiai aranyérmes, botswanai Lentsile Tebogo és a mögötte második amerikai Kenneth Bednarek. A két vágtázó óriásit csatázott, Bednarek 19,57 másodperccel egyéni csúcsot futott, ám két századdal így is kikapott Tebogótól.

Az időjárás nem kedvezett az atlétáknak, szinte az egész versenyen esett az eső, és a 20 fokot sem érte el a hőmérséklet. A körülmények elsősorban az ugrószámokra nyomták rá a bélyegüket, amit jól mutat, hogy a másfél hete 6,26 méteres világcsúcsot ugrott Armand Duplantis ezúttal 5,82-vel nyerte meg a férfi rúdugrók versengését, a női magasugrás rekordere (2,10 méter), a szintén párizsi győztes ukrán Jaroslava Mahucsih mindössze 1,96 méterrel nyert, a férfi távolugrás királya, a kétszeres olimpiai bajnok, világbajnoki címvédő Miltiadisz Tentoglu csupán 8,02 métert ért el, és második lett.

Győztesek, férfiak, 200 m: Letsile Tebogo (Botswana) 19,55 mp. 1500 m: Yared Nuguse (USA) 3:29,21 p. 110 m gát: Grant Holloway (USA) 12,99 mp. 400 m gát: Roshawn Clarke (Jamaica) 47,49 mp. Távolugrás: Wayne Pinnock (Jamaica) 8,18 m. Rúdugrás: Armand Duplantis (Svédország) 5,82 m. Súlylökés: Ryan Crouser (USA) 22,66 m. Gerelyhajítás: Anderson Peters (Granada) 85,72 m. Nők, 100 m: Sha’Carri Richardson (USA) 10,84 mp. 800 m: Mary Moraa (Kenya) 1:57,08 p. 5000 m: Beatrice Chebet (Kenya) 14:09,52 p. 100 m gát: Jasmine Camacho-Quinn (Puerto Rico) 12,36 mp. 400 m gát: Shiann Salmon (Jamaica) 52,97 mp. Magasugrás: Jaroszlava Mahucsih (ukrán) 1,96 m.