2024. szeptember 5., csütörtök
KOSÁRLABDA

A Metalac bravúrja

A valjevói Metalac Ljubljanában aratta első győzelmét az Adriai Ligában. A vendégek bravúros módon jutottak a sikerhez, hisz a második félidőben 18 pontos hátrányt dolgoztak le.

Eredmények, 6. forduló: Levszki–Krka 68:70, Olimpija–Metalac 69:70. A sorrend: C. zvezda 10, Budućnost 10, Krka 11, Cedevita 8, Olimpija 9, Szolnok 8, Mega 8, Zadar 7, MZT 7, Partizan 7, Levszki 7, Metalac 7, Igokea 6, Cibona 6 pont. A következő forduló: Zadar–Olimpija, Budućnost–Mega, Partizan–MZT, Szolnok–C. zvezda, Krka–Cibona, Metalac–Igokea, Cedevita–Levszki.

Trió az élen

A niši Konstantin, az újvidéki Vojvodina és a belgrádi FMP továbbra is veretlen a hazai I. ligában, míg a Vojvidnától is vereséget szenvedett Spartacus az 5. helyre csúszott.

Szabadka: Spartacus–Vojvodina 74:85 (12:26, 22:18, 18:20, 22:21)

Sétaerdei sportcsarnok, 600 néző, vezette: Jevtović, Milovanović, Vasić (Belgrád).

Spartacus: Živković 9, Ilić, Prlja 15, Nikolić 2, Sokolović 8, Antić, Kojić 4, Drakulić 21, Simić 10, Matović, Laketa 5.

Vojvodina: Jovišić 6, Cvjetan, Pot 25, Čampanja 9, Popović 3, Matić 9, Radenović, Bursać 2, Vrbaški, Đumić 7, Jeremić 10, Grubor 14.

Az újvidéki Vojvodina a vajdasági rangadó elején tetemes előnyre tett szert, amit sikerült is megőrizniük. Agresszív védekezésükkel több labdát szereztek, a palánkok alatt is domináltak, míg a szabadkaiak gyakran túl gyorsan, elhamarkodott dobásokkal fejezték be támadásaikat. A második negyedben már 18 ponttal elhúzott a Vojvodina (16:34), de a negyed végére a hazaiak hátrányukat 10 pontra csökkentették. A harmadik negyed elején a vendégek zsinórban 8 pontot dobtak, és ezzel visszaállították a 18 pontos különbséget. A közönség buzdításától szárnyra kapott hazaiak zsinórban szerzett 12 ponttal mindössze hat pontra (46:52) csökkentették hátrányukat, a hajrá azonban elsősorban a Spartacus korábbi játékosának, Stefan Potnak a kosaraival a Vojvodináé lett, így az utolsó tíz percre visszaállt a két csapat közötti 12 pontos különbség.

Eredmények, 4. forduló: Napredak–Konstantin 51:73, Tamiš–Borac 66:56, Vršac–FMP 68:84, Spartacus–Vojvodina 74:85, Smederevo–Sloga 91:79. A sorrend: Konstantin 8, Vojvodina 8, FMP 8, Smederevo 7, Spartacus 6, Tamiš 6, Vršac 5, Sloga 5, Borac 5, OKK Beograd 4, Napredak 4, Jagodina 3 pont. A következő forduló: Sloga–Jagodina, Vojvodina–Smederevo, FMP–Spartacus, Borac–Vršac, Konstantin–Tamiš, OKK Beograd–Napredak.

NŐI I. LIGA

Szabadka: Spartacus–Radivoj Korać 48:73 (12:23, 12:15, 11:18, 13:17)

Sétaerdei sportcsarnok, 150 néző, vezette: Radenović (Belgrád), Novaković (Nagybecskerek), Steković (Belgrád).

Spartacus: Erčić 2, Suturović 6, Ćuk, Nurković, Francišković 4, Zlajić 11, Paprić, Srešević 6, Vidaković Hadnađ 11, Kujundžić, Skočajić, Tulenčić 8.

Radivoj Korać: Vučković 2, Spasojević 4, Turudić 4, Topuzović 8, Stančić, Novaković 4, Brajković 15, Đorđević 8, Jakšić 12, Kapor 10, Stojiljković 6, Šofranac.

A mérkőzésen nem történt meglepetés, és a rutinosabb vendégek magabiztos győzelmet arattak a fiatal, de jól küzdő szabadkai csapat fölött.

Euroliga, 3. forduló, B csoport: Unicaja–Limoges 75:69, Cedevita–CSZKA 72:76, C csoport: Bayern–Armani 74:81, Barcelona–Turow 86:67, D csoport: Neptunas–Olympiakosz 81:85, Laboral–Galatasaray 91:90.