2024. szeptember 5., csütörtök

Szorosabb, mint hét közben

Négy napon belül a Szolnok másodszor vendégszerepelt Ljubljanában, és ismét vereséget szenvedett, habár a szombati meccs első félidejében egyenrangú rivális tudott lenni. A magyarok a következő körben is szlovéniai gárdával mérkőznek.

Adriai Liga, 11. forduló: Olimpija–Szolnok 79:61, Krka–Budućnost 81:90, Igokea–Cibona 61:71, MZT–Levszki, Partizan–Mega – esti meccsek, ma: Cedevita–Zadar, Metalac–C. zvezda. A sorrend: Budućnost 21, C. zvezda 20, Olimpija 18, Cedevita 17, Krka, Cibona és Szolnok 16, Partizan és Mega 15, Metalac és Igokea 14, Zadar és MZT 13, Levszki 11 pont.

Fordított a Vojvodina

A Vojvodina veretlen csapata az első félidőben hátrányban volt Čačakon, a harmadik negyedben azonban megfordította az állást. Továbbra is jó a Spartacus, amely a sereghajtó Napredak otthonában aratta 5. bajnoki győzelmét, és feltört a negyedik helyre.

Hazai I. liga, 9. forduló: FMP–Jagodina 76:40, Borac–Vojvodina 73:76, Konstantin–Sloga 82:71, Napredak–Spartacus 56:70, Tamiš–Vršac 73:67, OKK Beograd–Smederevo – esti meccs. A sorrend: Konstantin és Vojvodina 18, FMP 17, Spartacus 14, Tamiš 13, Vršac, Borac és OKK Beograd 12, Smederevo, Sloga és Jagodina 11, Napredak 10 pont.

Továbbjutott a C. zvezda

A valenciai pompás győzelemmel a C. zvezda bejutott az Euroliga második szakaszába a 16 legjobb közé.

Euroliga, 8. forduló, B csoport: CSZKA–Cedevita 97:79, C csoport: Turów–Barcelona 65:104, D csoport: Valencia–C. zvezda 68:77, Galatasaray–Laboral 82:89, Olympiakosz–Neptunas 89:79.