2024. szeptember 5., csütörtök

Példás hozzáállással

Szerbia kosárlabda-válogatottja nagy stílusban nyert Kína ellen az Eb előkészületeit szolgáló belgrádi torna első napján. Noha Đordević kapitány nem vetette be Bogdanovićot, Milosavljevićet és az újonc Potot, a gárda példás hozzáállással, végig egy ritmusban játszva, fölényes győzelmet aratott, ami a negyedik sikere az eddigi öt edzőmeccsen. A találkozó sorsa már az első félidőben eldőlt, amikor a második negyedben Szerbia 28:4-es részeredményt valósított meg. A döntőben az este Oroszország volt az ellenfél, az Eb előtt pedig a szerb válogatott még indul az izraeli tornán, és két meccset vív Szlovénia válogatottjával.

Eredmények, 1. forduló: Oroszország–Venezuela 66:55, Szerbia–Kína 95:55.

Szerbia csak nyolcadik

Szerbia válogatottja három vereséggel zárta az U16-os Eb-t, és a végső sorrendben csak a nyolcadik helyet szerezte meg. Késő este a titulusért a vendéglátó Litvánia és az Eb meglepetés csapata, Bosznia mérkőztek.

U16-os Eb, negyeddöntő: Törökország–Szerbia 87:66, Bosznia–Németország 70:54, Spanyolország–Franciaország 72:63, Litvánia–Finnország 93:74, az 5–8. helyért: Finnország–Szerbia 68:63, Franciaország–Németország 57:55, a 7. helyért: Németország–Szerbia 91:64, elődöntő: Litvánia–Törökország 73:71, Bosznia–Spanyolország 86:78.

Nagyszerű magyar nemzedék

Magyarország válogatottja három szép győzelemmel rajtolt a portugáliai U16-os női kosárlabda Eb-n, és csoportelsőként jutott a második szakaszba, amelyben mától Belgium, Németország és Franciaország lesznek az ellenfelek. A pompásnak ígérkező nemzedékből a pesti Lelik Réka és a pécsi Juhász Dorka emelkednek ki, akik az erősebbnek hitt spanyolokat szinte leiskolázták. Ugyanakkor a szerb válogatott nyeretlenül lett utolsó a csoportban, hisz, szoros meccseken ugyan, de kikapott a magyarok leendő ellenfeleitől, és a folytatásban a bennmaradásért harcol a következő három napban Horvátország, Hollandia és Anglia csapataival.

U16-os női Eb, A csoport, 2. forduló: Olaszország–Csehország 53:40, Törökország–Hollandia 71:67, 3. forduló: Olaszország–Hollandia 60:45, Csehország–Törökország 66:37, B csoport, 2. forduló: Oroszország–Horvátország 75:49, Portugália–Szlovákia 65:45, 3. forduló: Oroszország–Szlovákia 68:42, Portugália–Horvátország 62:61, C csoport, 2. forduló: Franciaország–Belgium 60:48, Németország–Szerbia 56:47, 3. forduló: Franciaország–Szerbia 57:50, Németország–Belgium 56:46, D csoport, 2. forduló: Magyarország–Spanyolország 81:60, Lettország–Anglia 77:45, 3. forduló: Magyarország–Anglia 68:28, Spanyolország–Lettország 68:54.