2024. július 27., szombat

Wembanyamáék parádés fordítása

A három, tegnap hajnali NBA-meccs közül az előzetesen legegyoldalúbbnak tűnő hozta a legváratlanabb és legizgalmasabb forgatókönyvet. A New York clevelandi diadala a találkozó kétesélyes volta miatt nem nagy meglepetés, a Clippers Orlando feletti sima győzelme pedig a papírformának felel meg. Arra azonban senki sem számított, hogy a Phoenixnek gondja lehet a többségében tejfölösszájúakból verbuvált San Antonióval, főleg, amikor Kevin Durant (26) és társai a harmadik negyedben többször már 20 ponttal is vezettek. A Spurs azonban innen sem adta fel, és fokozatosan közelebb kapaszkodott, majd a hajrában több nagy védekező játékkal egészen a tűzközelbe került. A probléma a sztárújonc Victor Wembanyama (18) két gyors kosara után kezdte égetni a Sunst, amely 114:113-nál támadott, de a legeredményesebb Keldon Johnson (27) labdát lopott Duranttől a gyűrű közvetlen közelében, majd higgadt befejezéssel eldöntötte a mérkőzést! A Spurs sorozatban kilenc vereség után tudta megverni a Sunst. A hazaiak sztárját, a háromszoros olimpiai bajnok Durantot a vereség ellenére vigasztalhatja, hogy megszerezte pályafutása 27 ezredik pontját, ezzel feljött az örökranglista 12. helyére.

Tovább tart az álomszerű, hibátlan szezonrajt a DVTK lányainak a női Euroligában. A diósgyőri csapat az A csoport 5. fordulójában a Sepsi vendége volt, ahol kiváló kezdés után a második negyedben döntötte el végleg a találkozót (12:24, a nagyszünetben 32:44). A győztes két legjobbja a honosított amerikai–magyar Nina Aho (16) és Lelik Réka (14) volt. „Ötből öt győzelemmel kezdtük a sorozatot, ami nagyon nagy dolog egy ilyen kiscsapat számára, mint amilyenek mi vagyunk. Jó érzésekkel megyünk a válogatottpihenőre, ráfér a csapatra a pihenés, bízom benne, hogy a nemzeti csapatban is mindenki megállja a helyét” – nyilatkozta Völgyi Péter, a diósgyőriek vezetőedzője annak kapcsán, hogy az Európa-bajnoki selejtezők miatt csak november 22-én folytatódik az Euroliga, amikor a miskolciak a spanyol Valenciát látják majd vendégül.

NBA, alapszakasz: Cleveland–New York 91:109, Phoenix–San Antonio 114:115, LA Clippers–Orlando 118:102. Euroliga, pótlás a 2. fordulóból: Milano–Makkabi 90:98. Az élcsoport (5 forduló után): Real Madrid 10, Barcelona, Bologna, Fenerbahçe és Valencia 8 pont stb. Eurokupa, 5. forduló, A csoport: Cedevita Olimpija–Wolves 78:86, Joventut–Hamburg 108:76. B csoport: Trento–Türk Telekom 86:86, h. u. 101:96. Női Euroliga, 5. forduló, A csoport: Sepsi–DVTK 68:80, Lublin–Fenerbahçe 50:85, Zaragoza–Valencia 59:47, Schio–Lyon 84:58. Az élcsoport: Fenerbahçe és DVTK 10 pont stb. B csoport: USK (P)–Villeneuve 74:63, Polkowice–Győr 75:75, h. u. 92:82, Landes–Avenida 69:48. Az élcsoport: USK 9, Polkowice 8 pont stb.

Nyitókép: Johnson blokkolására Okogie emelkedett, sikertelenül (Fotó: Beta/AP)