2024. július 27., szombat

Söpréssel a fináléba

Szívósan küzdött, és sokáig úgy tűnt, hogy lophat egy meccset, végül azonban negyedszer is alulmaradt az Indiana a Bostonnal szemben az NBA keleti főcsoportdöntőjében, vagyis a széria 4:0-s söpréssel ért véget a kiemelt bajnoki favorit javára. A második indianapolisi mérkőzésen roppant szoros forgatókönyv alakult, a felek között három negyeden át egyszer sem volt 8 pontnál nagyobb különbség. A záróperiódusban aztán úgy tűnt, hogy a Pacers szépíthet a sorozatban, 89:80-ra, majd 98:90-re is vezetett, amikor már csak hat perc volt az órán. A meccslezárás azonban kiválóan sikerült a Celticsnek, amely a hátralévő időt egy 15:4-es rohanással hozta le, az utolsó percek remek védekezése és 7:0-ja pedig sorsdöntő volt. A Bostonnál Jaylen Brown (29) és Jayson Tatum (26-13-8), az Indianánál Andrew Nembhard (24-6-10) és Pascal Siakam (19-10) volt a legeredményesebb.

Időközben az elődöntőinél tart a szerb Szuperliga. Az egyik ágon a sorozatban nyolcszoros címvédő Crvena zvezda eddig kétszer győzte le magabiztosan az FMP-t, és a döntő küszöbére ért, a másik ágon viszont a Partizan egy siker után szoros meccsen maradt alul a Megával szemben, így az a széria 1:1-re áll.

NBA, playoff, főcsoportdöntő, kelet: Indiana–Boston 102:105 (a sorozatot a Boston nyerte meg 4:0-ra).

Nyitókép: A Boston mindössze két mérkőzést vesztett el eddigi három párharca során (Fotó: Beta/AP)