Nem épp rózsás a helyzet a francia bajnoki címvédő, jelenleg második helyen álló Monaco háza táján azt követően, hogy több bajnoki pontvesztés (Nice, Montpellier, Amiens…) után a Lipcse elleni vereséggel (1:4) kiestek a Bajnokok Ligájából. A hercegségi csapat a Ligue 1 hétvégi fordulójában a legnagyobb rivális, jelenleg 6 pontos előnnyel vezető PSG-t látja vendégül (vasárnap 20.45), s bár talán korai kijelenteni, a PSG idei formáját tekintve a Monacónak létfontosságú legalább a pontosztozkodás, ha nem akar behozhatatlan lemaradásba kerülni.
A Monaco kritikusai szerint a tavalyi pazar szereplés (francia bajnoki cím és BL-elődöntő) durva leromlásának oka elsősorban a kulcsjátékosok eladása – Benjamin Mendy és Bernardo Silva a Manchester Cityhez, Tiemoue Bakayoko a Chelsea-hez, Kylian Mbappe pedig a PSG-hez távozott a nyári átigazolási időszakban.
Vadim Vasziljev, a csapat alelnöke még a BL-kiesést követően beszélt a Monaco kríziséről: „A labdarúgásban vannak nehéz periódusok. Ez most egy ilyen számunkra. (…) A játékosok eligazolása és újak érkezése a klubunk sikerének kulcsa, de nehéz folyamatról van szó, hiszen minden eladással és vásárlással kockáztatunk” – magyarázta a játékospolitikát Vasziljev, míg Leonardo Jardím vezetőedző arról beszélt, a labdarúgás ciklikus folyamatokból áll, és jelenlegi keretük a jövő szezonra talán sokkal jobban muzsikál majd a mostaninál.
SZOMBAT
9.50, Arena Sport 3: Sydney–Brisbane
13.00, Sport 1, Sportklub 2: Alavés–Eibar
13.00, Arena Sport 1: Rudar–Sutjeska
13.30, Sportklub 3: Barnsley–Leeds
14.30, Sportklub 2: Malatya–Beşiktaş
15.00, Digi Sport 1, Arena Sport 1: Bologna–Sampdoria
15.00, Arena Sport 3: Slaven–Istra
15.30, Eurosport 2: Dortmund–Schalke
15.30, M4: DVTK–Újpest
16.00, Spíler TV: Manchester United–Brighton
16.00, Sportklub 3: Norwich–Preston
16.15, Sport1, Sportklub 1: Real Madrid–Málaga
17.00, Digi Sport 3, Arena Sport 1: Rennes–Nantes
17.30, Sportklub 2: Galatasaray–Alanya
18.00, Digi Sport 1, Arena Sport 4: Chievo–SPAL
18.00, Digi Sport 2, Arena Sport 5: Sassuolo–Verona
18.00, Arena Sport 3: Hajduk–Eszék
18.30, Eurosport 2: Mönchengladbach–Bayern
18.30, Spíler TV, Sportklub 1: Liverpool–Chelsea
18.30, Sportklub 4: Sheffield United–Birmingham
19.00, Sportklub 5: Luzern–Basel
19.15, Arena Sport 1: Supersport–Mazembe (Afrikai Klubok Konföderációs Kupája, döntő)
19.30, M4: Haladás–Ferencváros
19.45, Sportklub 2: Groningen–Feyenoord
20.00, Digi Sport 2, Arena Sport 5: Caen–Bordeaux
20.30, Digi Sport 3, Arena Sport 3: Waasland-Beveren–Charleroi
20.45, Digi Sport 1, Arena Sport 4: Cagliari–Inter
20.45, Sport1, Sportklub 1: Levante–Atlético Madrid
21.30, Sportklub 2: Aves–Porto
23.15, Arena Sport 3: San Lorenzo–Argentinos Juniors
VASÁRNAP
1.30, Arena Sport 3: Racing–Independiente
5.00, Sportklub 2: Kasima–Kasiwa
9.00, Arena Sport 4: Adelaide Utd.–Western Sydney
12.00, Sport2, Sportklub 5: Deportivo–Athletic Bilbao
12.00, Sportklub 6: Rubin–CSZKA
12.30, Sportklub 3: Ajax–Roda
13.00, Sportklub 2: ATK Kolkata–Pune City
13.00, Sportklub 4: Radomlje–Mura
14.30, Spíler TV, Sportklub 3: Southampton–Everton
15.00, Arena Sport 5: Nice–Lyon
15.00, Digi Sport 1, Arena Sport 4: Udinese–Napoli
15.00, Digi Sport 3, Arena Sport 3: Milan–Torino
15.00, Arena Sport 2: Genoa–Roma
15.00, Sportklub 2: Burnley–Arsenal
15.00, Arena Sport 1: Čukarički–Crvena zvezda
15.30, Eurosport 2: Hamburg–Hoffenheim
16.15, Sportklub 5: Real Sociedad–Las Palmas
16.30, Sportklub 3: Rapid–Salzburg
16.30, M4: Nyíregyháza–Szolnok
17.00, Spíler TV, Sportklub 1: Huddersfield–Manchester City
17.00, Digi Sport 3, Arena Sport 5: Marseille–Guingamp
17.00, Arena Sport 1: Partizan–Spartacus
17.30, Sportklub 2: Antalya–Fenerbahçe
18.00, Digi Sport 1, Arena Sport 4: Lazio–Fiorentina
18.00, Sportklub 5: Silkeborg–Brøndby
18.00, Arena Sport 3: Cibalia–Rijeka
18.30, Sportklub 6: Villarreal–Sevilla
18.30, Eurosport 2: Köln–Hertha
19.00, Sportklub 1: Ferreira–Sporting
20.00, Digi Sport 3, Arena Sport 2: Club Brugge–Waregem
20.00, Sportklub 3: Albacete–Gijón
20.45, Sport1, Sportklub 1: Valencia–Barcelona
20.45, Digi Sport 2, Arena Sport 4: Juventus–Crotone
21.00, Digi Sport 1, Arena Sport 3: Monaco–PSG
21.15, Sportklub 5: Benfica–Setúbal
22.00, Arena Sport 5: Flamengo–Santos
23.15, Arena Sport 3: River Plate–Newells