2024. július 29., hétfő
NB I.

Két dudás is megfér egy csárdában

Szerhij Rebrov, a Ferencváros vezetőedzője szombaton a Diósgyőr elleni idegenbeli bajnokin első alkalommal küldte pályára két csatárral csapatát. Lanzafame mellett a kezdők között szerepelt az addig jobbára csak epizódszerepeket kapó Böde is. Ennek meg is lett az eredménye, hiszen a zöld-fehér alakulat már az első félidőben eldöntötte a találkozót, a magyar válogatott támadó pedig mesterhármast ért el. Megjegyzendő, hogy a miskolci csapat az első félidőben még derekasan helytállt, főleg Böde első találatát követően játszott veszélyesen. Ekkor a hazaiak több ígéretes helyzetet is kialakítottak, az azonban sokatmondó adat, hogy az első negyvenöt percben a Diósgyőr csatárai egyszer sem voltak képesek eltalálni ellenfelük kapuját. Ezzel ellentétben a fővárosi csapat játékosai maximálisan kihasználták lehetőségeiket, mindhárom lövésükből gól lett, Böde második találatát követően Szpirovszki is betalált a hazai kapuba. Ha ez nem lett volna elég, amint elkezdődött a második félidő, Böde meglőtte harmadik gólját is. A vendéglátó erejéből csak szépítő találatra futotta, Mihajlović egy jogos büntetőt értékesített magabiztosan.

Az előzetesen a forduló rangadójának kikiáltott MTK–Újpest találkozó nem igazolta a hozzá fűzött reményeket. Negyedórányi meddő mezőnyjátékot követően Torghelle büntetőt harcolt ki az MTK számára, amiből Bognár meg is szerezte a vezető és – mint később kiderült – mindent eldöntő találatot. A hátralevő időben jobbára az újpestiek irányították a játékot, helyzeteket is kidolgoztak, de az utolsó passzok pontatlansága vagy a csatárok céltévesztése miatt rendre kimaradtak. Ugyancsak egy gól döntött a sereghajtó Haladás és a második helyezett Honvéd mérkőzésén. Bár mindkét csapat előtt adódtak helyzetek, a kapuk a végjátékig érintetlenek maradtak. A legjobb gólszerzési alkalmat a hazai Mészáros szalasztotta el a második játékrészben, de büntetőjét Gróf, a vendégek kapusa hárítani tudta. Amikor már úgy tűnt, a csapatok megosztoznak a pontokon, a bírói ráadásban Danilo egy szögletet követően fejesével eldöntötte az összecsapást. A szombathelyiek így zsinórban elszenvedték ötödik bajnoki vereségüket is, és továbbra is az utolsó helyen állnak. A Loki Könyves vezérletével legyőzte a Puskás Akadémiát, és sikerének köszönhetően lépést tud tartani az élmezőnnyel.

A 12. forduló: MTK–Újpest 1:0 (Bognár 17.), Debrecen–Puskás Akadémia 2:1 (Könyves 32., Avdijaj 71., illetve Kiss 51.), Diósgyőr–Ferencváros 1:4 (Mihajlović 72., illetve Böde 27., 37. és 47., Szpirovski 39.), Haladás–Honvéd 0:1 (Danilo 91.), Paks–Mezőkövesd 2:1 (Hahn 42., Gévay 70., illetve Molnár 91.). A Kisvárda–Mol Vidi találkozó lapzárta után ért véget.