2024. augusztus 4., vasárnap
SÚLYEMELÉS

Öt szabadkai érem az országos bajnokságon

Szabadkán több mint ötven versenyző részvételével tartották meg a felnőtt és veterán országos súlyemelő-bajnokságot, amelyen a Spartacus tagjai öt érmet: három első, egy második és egy harmadik helyet szereztek. Aranyérmet Rozsnyik Ervin (77 kg, 135+162, 297 kg), Kanizsai Áron (85 kg, 123+145, 268 kg) és Kajdocsi Tamás (+105 kg, 161+201, 362 kg) szerzett, a második helyen Kajdocsi Tivadar (+105 kg, 150+200, 350 kg) végzett, a dobogó harmadik fokára pedig Nagy Csaba (+105 kg, 140+160, 300 kg) állhatott fel. Árokszállási Ervin (95 kg, 107+140, 247 kg) és Anika Andrija (105 kg, 100+125, 225 kg) a 4. helyen fejezte be a versenyt, Bellér Roland pedig (85 kg, 85+100, 185 kg) a 6. helyen zárt.

Nyolc országos csúcsot is döntöttek a Spartacus súlyemelői. Rozsnyik Ervinnek a 77 kg-osok között olimpiai biatlonban elért 297 kg-os teljesítménye új országos csúcs a fiatalabb felnőttek és a felnőttek mezőnyében. Kajdocsi Tivadar lökésben 200 kg-ot ért el, ami a fiatalabb felnőttek között számított országos csúcsnak, a rekord azonban mindössze pár percet élt, mivel Kajdocsi Tamás 201 kg-ot emelt, amivel megdöntötte bátyja néhány perccel korábban elért országos csúcsát. Emellett Kajdocsi Tamás 161 kg-os szakítása országos csúcs a juniorok és a fiatalabb felnőttek mezőnyében, csakúgy mint az olimpiai biatlonban elért 362 kg-os teljesítménye.

Stipan Vert, a Spartacus súlyemelőinek vezetőedzője elégedett volt versenyzői teljesítményével, de megjegyezte, hogy lehetett volna jobb is.

A klub versenyzői számára felkészülési időszak következik. Kajdocsi Tamással a junior-világbajnokságra utazom, amelyet június 6-án tartanak Lengyelországban. A felkészülési időszakot követő első verseny a Szabadka-kupa lesz, amelyet augusztus 22-én tartunk a sétaerdei sportcsarnokban – mondta Vert.