Tét nélküli mérkőzések kánikulában

II. LIGA

II. LIGA

Zenta: Zenta–Banat 1:0 (0:0)

Városi stadion, 100 néző, vezette: Bošković (Zombor). Góllövő: Milivojev a 89. percben.

Zenta: Andruskó, Pronek, Tomišić, Stojisavljević (Jurić), Marković, Misić, Rajkovača, Heinrich (Pócs), Matić, Prodanov, Milivojev.

Bánát: Stefanović, Ajdarić, Opančina, Radulović (Vidić), Stojkov (Runjevac), Katin, Marinković, Bogić, Stepančev (Živanov), Trkulja, Tatić.

A nagy melegben egy tét nélküli mérkőzésen a két csapat jó játékot mutatott. A hazaiak többet kezdeményeztek, de helyzeteiket nem tudták érvényesíteni. Az első félidőben Marković két alkalommal közelről melléfejelt, Matić és Milivojev is kihagyták a helyzeteiket. A második félidőben a vendégek is próbálkoztak, de Stepančev közeli lövését Andruskó bravúrosan hárította. A mérkőzést eldöntő gól a 89. percben esett, amikor Milivojev 20 méteres szabadrúgásból szerzett gólt.

A 30. forduló: Dinamo–Radnički (NP) 2:0, Prigrevica–Bácska 1901 0:0, Vršac–Radnički (Š) 3:1, Tekstilac–Cement 2:4, Zenta–Banat 1:0, Radnički (Z)–Sloga 1:1, Dolina–ČSK 1:0, Radnički (M)–Dunav 1:1.

Adorján: Tisza–Preporod 3:1 (2:0)

Adorjáni pálya, 100 néző, vezette: Sövényházi (Tiszaszentmiklós). Góllövők: Milenković a 25., Vojvodić a 35., Plavšić az 55., illetve Kovač M. a 73. percben.

Tisza: Bosnyák, Bátor, Győri, Vojvodić, Trbović, Mišković (Tandari), Baštovanov, Živković, Milenković (Borsos Cs.), Plavšić, Nagy Z. (Mandić).

Preporod: Ždrnja N., Cekić, Petričević, Ždrnja O., Kovač M., Popović, Došlov, Jagodić, Kovač U., Maksimović, Kopanja.

A bajnokság utolsó fordulója már mindkét csapat számára tét nélküli volt. A vendégek már néhány fordulóval ezelőtt elvesztették minden esélyüket a ligában való maradásra, ugyanakkor a Tisza-partiak már bebiztosították ötödik helyezésüket a táblázaton, és egy újabb győzelemmel sem tudtak volna feljebb kerülni. Ennek megfelelően a két régi rivális mérkőzése inkább edzőmérkőzésre hasonlított, és a nézők felszabadult játékot láthattak. Kezdettől fogva a hazaiak domináltak, de az első fél órában a legjobb gólhelyzeteket is kihagyták, majd a 25. percben Milenković Baštovanov passzát értékesítve vezetéshez juttatta a Tisza-partiakat. Tíz perccel később Vojvodić újabb góllal növelte csapata előnyét. A második félidő elején Plavšić szerezte a találkozó legszebb gólját. A hajrában egy vendég-ellentámadást követően Kovač Miloš a tétovázó hazai védők között betalált Bosnyák hálójába, így alakult ki a 3:1-es végeredmény. A Tisza játékosai tehát megszerezték 15. győzelmüket, és a Preporod elleni szép sikerrel búcsúztak el szurkolóiktól.

Szenttamás: Srbobran–Vrbas 2:2 (1:1)

Kiserdei pálya, 150 néző, vezette: Delibasić (Verbász). Góllövők: Ilić a 45. (11-esből), Kosović a 82., illetve Stanić a 38., Mađiženski a 87. percben.

Srbobran: P. Bijekić, Ivić, B. Bijekić, Hodonicki, Ivanović, Vilotijević, Kosović, Đukanović, Marjanov, Ilić, Jovanović.

Vrbas: Gasović, Balabanović, Jelić, Mandić, Krneta (Bogavac), Perović (Stepavčević), Jovanović, Stanić, Krajinović (Marojević), Mađiženski, Sunajko.

A tavaszi utolsó bajnoki mérkőzésen a két szomszéd együttes megosztozott a pontokon. A szenttamásiak jobbak voltak, de csak kétszer tudták bevenni Gasović kapus hálóját, ami csak az egy pont megszerzéséhez volt elegendő.

Bácsfeketehegy: Jadran–Odžaci 3:1 (1:0)

Motel melletti pálya, 100 néző, vezette: Pančić (Karavukova). Góllövők: M. Matković a 19., M. Martinović az 55., Vučković a 72., illetve Stojsić a 74. percben.

Jadran: Milanović, Balać, Stanišić, Gardašević, Matković, Đurović (Ljubosavić), Martinović M., Mrvaljević (Stojanović), Vučković, N. Martinović, Đorđević.

Odžaci: Jovanović, Žuber, Major, Mandarić, Vukmirović, Vladetić, Divljak, Rakić, Stojsić, Mandić, Makulek.

A bácsfeketehegyi labdarúgók az utolsó fordulóban jó játékkal két vállra fektették a táblázat második helyét elfoglaló Odžaci együttesét.

Pacsér: Bácska–Mladost 3:3 (0:0)

Bácska-pálya, 150 néző, vezette: Rajković (Szabadka). Góllövők: Lazarević az 51. (11-esből) és a 61., Čvoro a 74., illetve Ćuk a 47., a 70. és a 77. percben.

Bácska: Jokić, Grbić, Balunović, Popović (Čvoro), Damjanović, Lazarević, Prole, Čeran, Todorović, Vujoklija (Vuković), Lukić (Rajić).

Mladost: Polić, B. Krivokapić (Naumov), R. Krivokapić, Jokić, Šijačić, Stankov (Bojović), Vasić, Brankov, Ćuk, Kozomora, Srdanov.

Đuro Ćuk mesterhármasával szertefoszlottak a pacsériak reményei. A hazai labdarúgók minden igyekezetük ellenére sem tudták megszerezni a három bajnoki pontot.

A 30. forduló: ŽAK–Polet 3:1, Bácska (P)–Mladost (T) 3:3, OFK Mladost–Szabadka 0:2, Zadrugar–TSC 1:1, Borac–Tavankút 1:3, Jadran–Odžaci 3:1, Tisza–Preporod 3:1, Srbobran–Vrbas 2:2.

BÁNÁTI ZÓNA

A 30. forduló: Radnički (S)–Kikinda 4:2, Proleter–Železničar 2:5, Crvena zvezda–Budućnost 1:1, Sloga–Kozara 3:2, Mladost (L)–Borac (Tárcsó – Starčevo) 3:0, Sloboda–Jedinstvo (TB) 3:1, Jedinstvo (BK)–Vršac United 2:2, Radnički (K)–Borac (Torontálsziget – Sakule) 1:1.

ÚJVIDÉKI–SZERÉMSÉGI ZÓNA

A 30. forduló: Sloga–ŽSK 3:3, Sremac–Hajduk 1:1, Mladost–Borac 7:1, az Omladinac–Laćarak, Ljukovo–Jugović, Budućnost–Kupinovo, Crvena zvezda–Jedinstvo és Kabel–Index találkozókról nem érkezett jelentés.

Pannónia: Pannónia–Obilić 4:1 (3:0)

Pannónia-pálya, 150 néző, vezette: Panić (Szeghegy). Góllövők: Vidarić a 6. és a 73., Kozlik a 15., Dražić a 43., illetve Radulović a 73. percben.

Pannónia IMT: Živko, Vislavski, Vidarić, Szekeres, Cseh (Tokodi), Đurica, Kozlik, Cvetićanin, Vidarić, Dražić, Perazić.

Obilić: Žiškov (Stojilović), Mi. Mijić, Terzin, Sövényházi, Ma. Mijić, Jeftić, Janković, Đukić, Božanin, Radulović, Đuza.

Az első félidőben a hazai csapat gyors ellentámadásokkal próbált gólt szerezni. Ez a taktika sikerrel is járt, mert három gyors kontrát kihasznált a csapat. A szünet után a hazaiak támadtak többet, és a 73. percben a fiatal Miloš Vidarić révén már 4:0-s vezetésre tettek szert, míg a 87. percben egy jobb oldali támadást vezetett a vendégcsapat, Janković beadott labdája Szekeres kezére pattant, a játékvezető pedig a büntetőpontra mutatott. A tizenegyest Radulović végezte el, és szépített.

Magyarkanizsa: Potisje–Bajsa 2:4 (1:2)

Népkerti pálya, 120 néző, vezette: Popović (Szabadka). Góllövők: Muhi a 36., Apró (tizenegyesből) 84., illetve Rahić a 18., a 29., a 76., Drašković a 69. percben.

Potisje: Tešić, Krušić (Gavrić), Vass, Lončar, Sarnyai, Papdancsó, Apró, Muhi, Balgó, Szögi, Nikičić (N. Barjaktarović).

Bajsa: Ivšić, Tresiglavić, Ocsenás, Mudrinski, Balog, Rekecki, Latyák, Drašković (Đekanović), Tóth (Nerac), Rahić, Šušnjar (Majoros).

A bajnokság utolsó fordulójában vereséget szenvedett a Potisje csapata a táblázat középmezőnyében található Bajsa csapatától. Az első félidőben a vendégek két gyors ellentámadásból kétgólos előnyt szereztek, a hazaiaknak a hajrában sikerült Muhi remek találatával szépíteniük. A második félidőben a vendégek újabb két gólt lőttek, a Potisje erejéből pedig csak egyetlen találatra tellett. A meccsen a vendégek csatára, Rahić remekelt, aki mesterhármast ért el. A mérkőzésen a játékvezető három hazai és egy vendégjátékosnak mutatott fel sárga lapot különböző szabálytalanságok miatt. @sz = L. E.

A 30. forduló: Njegoš–Bácska 2:2, Potisje–Bajsa 2:4, Csóka–Radnički 1905 2:3, Olimpia–Vinogradar 1:2, Palics–Proleter 2:7, Krivaja–Sloga 3:1, Pannónia–Obilić 4:1. Az Egység szabad volt.

1. Vinogradar 28 20 4 4 80:27 64

2. Obilić 28 18 4 6 93:37 58

3. Proleter 28 17 4 7 57:29 55

4. Radnički 1905 28 16 2 10 50:45 50

5. Sloga 28 16 1 11 63:35 49

6. Krivaja 28 15 4 9 52:32 49

7. Bajsa 28 14 5 9 66:31 47

8. Bácska 28 13 6 9 52:33 45