2024. október 8., kedd

Arisztokrácia–munkásosztály 2:1

Szombat este rendezték meg a 143. El Derbi Madrileñót, vagyis a madridi városi rangadót, melyen az Atlético és a Real mérte össze erejét. A két csapat először 1929. február 21-én játszott egymás ellen, s akkor, csakúgy mint a hétvégén, a Real nyert 2:1-re. A két csapat múltja nagyban különbözik, hiszen a Real a politikai elit és az arisztokrácia klubja, míg az Atlético a munkásosztályé. Francisco Franco diktátor idejében a miniszterek nem győzték hangoztatni, hogy „a Real Madrid minden idők legjobb spanyol nagykövete”, míg a másik fél pont ennek az ellenkezőjét állította, mivel szerintük „a Real egy politikai klub és az ország szégyene”. Az ellentétekre utal a két stadion helyének a megépítése is, hiszen a Santiago Bernabeu (amit az atléticósok csak Mjerdabeunak hívnak, a mjedra spanyolul ürüléket jelent) Madrid szívében található, s körülötte bankok és különféle irodák vannak, míg a Vicente Calderon az akkori sörgyár közelében épült. A szombati találkozón a két csapat játékosainak értéke valamivel kevesebb, mint 600 millió euró volt, és szerencsére a labdarúgók ára ezúttal egyenesen arányos volt a találkozó színvonalával, s izgalomban is bővelkedett.

A Real már az 1. percben megszerezte a vezetést, miután Van Nistelrooy talált a hálóba. Félórányi játék után úgy tűnt, hogy a királyi gárdának könnyű dolga lesz, mivel a játékvezető piros lapot mutatott fel az Atlético Madrid játékosának, Pereának. Nem egész kilenc perccel később azonban az addigi egyetlen gól szerzőjénél, a hollandnál is elszakadt a film, aki Manichéba „szállt bele”, úgyhogy a 39. perctől már csak 9-9 mezőnyjátékos volt a pályán. A találkozó végén aztán ismét felpörögtek az események, ugyanis Simao Sabrosa egy gyönyörű szabadrúgásból lőtt góllal egyenlített a 90. percben, majd a hosszabbítás 4. percében a csereként beállt Drenthe harcolt ki büntetőt, amit Higuain értékesített.

A 7. forduló: Valladolid–Recreativo 1:1, Valencia–Numancia 4:0, Sporting Gijon–Osasuna 2:1, Betis–Mallorca 3:0, Racing–Deportivo 0:0, Atlético Madrid–Real Madrid 1:2, Espanyol–Villarreal 0:0, Malaga–Getafe 2:1, az Ath. Bilbao–Barcelona és az Almería–Sevilla találkozók lapzárta után értek véget.

20. Betis 6 0 2 4 4:8 2

A következő forduló (október 25-én és 26-án): Villarreal–Atlético Madrid, Sevilla–Málaga, Recreítivo–Valencia, Real Madrid–Athletic Bilbao, Osasuna–Betis, Deportivo–Sporting Gijón, Barcelona–Almería, Getafe–Valladolid, Mallorca– Espanyol, Numancia–Racing.

Ronaldinho (Milan) két gólt lőtt a Sampdoria ellen

Subotić a szerb válogatottban?

Szerb futballisták játszották a hétvégén a főszerepet a Hertha csapatában, ugyanis a berlini klub pénteken bejelentette, hogy nem nevezi be Marko Pantelićet a Stuttgart elleni szombati mérkőzésre, mert a csatár nem jelent meg a csütörtöki edzésen, és erről nem szólt az edzőnek. Pantelić hiányzása ellenére szerb játékos góljával nyert a Hertha, ugyanis Gojko Kačar, akit a 71. percben küldött pályára a svájci edző, a 87. percben megszerezte csapata második gólját. Véget ért a Bayern München rossz sorozata, hiszen a bajorok három nyeretlen mérkőzés után 1:0-ra győztek a Karlsruher ellen, úgy, hogy Klose négy perccel a találkozó vége előtt lőtte a mérkőzés egyetlen gólját. Az újonc Hoffenheim tovább folytatta meglepetéssorozatát, hiszen a két bosnyák, Ibišević és Salihović vezérletével 5:2-re nyertek Hannoverben. Óriási izgalmakat élhettek át azok, akik látták a a brémai Werder és a dortmundi Borussia mérkőzésén, hiszen a hazai „muzsikusok” a 88. percben egyenlítettek 2:2-re, a 90+1. percben pedig Pizarro révén a vezetést is megszerezték, azonban mindössze egy percig örülhettek, mivel Zidan a ráadás második percében 3:3-ra alakította a mérkőzés (vég)eredményét. Ide kapcsolódó hír még, hogy a dortmundi csapat játékosa, Neven Subotić, akiről nemrég már írtunk, a hírek szerint tavaszra a szerb válogatottban szerepel majd. A szerb Subotić (akinek amerikai útlevele van) édesapja nemrég beszélgetett Radomir Antićtyal, a szerb válogatott szövetségi kapitányával, valamint a Szerbiai Labdarúgó-szövetség főtitkárával, Zoran Lakovićtyal, s mindkét fél azt nyilatkozta, hogy nagyon elégedett a tárgyalás eredményeivel.

A 8. forduló: Weder Bremen–Borussia (D) 3:3, Hamburg–Schalke 1:1, Wolsburg–Bielefeld 4:1, Hannover–Hoffenheim 2:5, Frankfurt–Bayer Leverkusen 0:2, Hertha–Stuttgart 2:1, Karlsruher–Bayern München 0:1, Bochum–Borussia (M) 2:2, Köln–Cottbus 1:0.

18. Frankfurt 7 0 3 4 5:11 3

A következő forduló (október 24-én, 25-én és 26-án): Bayern München–Wolfsburg, Schalke–Bielefeld, Stuttgart–Bochum, Bayer L.–Köln, Hannover–Werder Bremen, Borussia (D)–Hertha, Cottbus–Frankfurt, Borussia (M.)–Karlsruher, Hoffenheim–Hamburger.

A Bologna nyert, az újságok butaságokat írnak

A Serie A szombati játéknapján a Fiorentina Pazzini büntetőjével és Gilardino két góljával nyert a Reggina ellen, a Napoli pedig, habár vesztésre állt, Amauri góljára Hamsik és Lavezzi találatával válaszolt. A forduló előtt éllovas Lazio a Bologna vendégeként lépett pályára, s a hazaiak magabiztosan nyertek 3:1-re, ami azért érdekes, mert az utóbbi napokban olyan hírek láttak napvilágot, melyek szerint Siniša Mihajlović, aki még mindig a milánói Intertől kapja a fizetését (azt pontosan nem tudni, hogy milyen munkát is végez), nemsokára elfoglalhatja Daniele Arrigoni helyét a bolognai kispadon. Ezt maga az érintett cáfolta, aki elmondta, hogy „az újságok butaságokat írnak, amiknek semmi alapjuk nincs”. Mihajlović elmondta, hogy az a hír is, mely szerint a Roma edzője lesz, csak kacsa volt, de nem bánja, mivel úgy gondolja, hogy ha az újságok ilyeneket írnak, akkor az azt jelenti, hogy nem írták le, hanem számítanak rá. A Milan 3:0-ra nyert a Sampdoria ellen, a sikerből oroszlánrészt vállalt a brazil Ronaldinho, aki két gólt lőtt, igaz, az egyiket tizenegyesből. Rajta kívül még Filippo Inzaghi volt eredményes, akinek ez volt az első gólja az idei bajnokságban.

A 7. forduló: Bologna–Lazio 3:1, Catania–Palermo 2:0, Chievo–Atalanta 1:1, Fiorentina–Reggina 3:0, Genoa–Siena 1:0, Lecce–Udinese 2:2, Milan–Sampdoria 3:0, Napoli–Juventus 2:1, Torino–Cagliari 0:1, a Roma–Inter találkozó lapzárta után ért véget.

20. Reggina 7 0 2 5 4:13 2

A következő forduló (október 25-én és 26-án): Atalanta–Milan, Cagliari–Chievo, Inter–Genoa, Juventus–Torino, Palermo–Fiorentina, Reggina–Lecce, Sampdoria–Bologna, Siena–Catania, Udinese–Roma, Lazio–Napoli.

Fordított a Liverpool és az Arsenal

A brazil Luiz Felipe Scolarinak, a Chelsea edzőjének igencsak sok gondja volt a Middlesbrough elleni idegenbeli találkozó előtt, ugyanis nem számíthatott Ballackra, a két Cole-ra, Ashleyre és Joe-ra, Essienre, Čechre, valamint Carvalhóra sem, ám ennek ellenére a londoni együttes fölényes, 5:0 arányú győzelmet aratott a házigazda felett. A „kékek” soraiból Kalou kétszer, Belletti, Lampard és Malouda pedig egyszer-egyszer volt eredményes. A bajnoki címre esélyes csapatok közül a Liverpool nyert legnehezebben, hiszen a Wigan kétszer is vezetett Benitez csapata ellen, amely végül csak a 80. percben lőtt Riera- és a 85. percben szerzett Kuyt-találattal fordította meg a mérkőzést. Igaz, ekkor már valamivel könnyebb dolguk volt, mivel a játékvezető a 74. percben a vendégek csapatából kiállította Valenciát. Az Arsenal számára sem kezdődött valami jól a találkozó, hiszen az Everton már a 9. percben vezetéshez jutott, ám az „Ágyúsok” a második félidő elején Nasri góljával egyenlítettek, majd Van Persie és Walcott találataival megszerezték a három pontot. Nagyon nehezen lendült be a Manchester United is, amely az első félidőben képtelen volt feltörni az újonc WBA védelmét, azonban Rooney gólja után a hazaiak még háromszor (Ronaldo, Berbatov, Nani) találtak a hálóba.

A 8. forduló: Middlesbrough–Chelsea 0:5, Liverpool–Wigan 3:2, Fulham–Sunderland 0:0, Bolton–Blackburn 0:0, Arsenal–Everton 3:1, Aston Villa–Portsmouth 0:0, Manchester United–WBA 4:0, Hull City–West Ham 1:0, Stoke City–Tottenham 2.1, a Newcastle–Manchester City találkozót ma játsszák.

20. Totten. 8 0 2 6 5:12 2

A következő forduló (október 25–én és 26–án): Everton–Manchester United, Sunderland–Newcastle, WBA–Hull City, Wigan–Aston Villa, Tottenham–Bolton, Portsmouth–Fulham, Manchester City–Stoke City, Blackburn–Middlesbrough, Chelsea–Liverpool, West Ham–Arsenal.

Döntetlen Lyonban

Valószínű, hogy kicsit furcsán érezte magát Claude Puel a Lyon–Lille találkozón, hiszen edzői pályafutása során hét évig a Lille csapatánál dolgozott, most pedig a Lyont vezeti. Puel volt játékosait ez annyira nem zavarta, s kétszer is vezettek a Gerland Stadionban, így a hazaiak örülhettek a döntetlennek. A Lyon az előző fordulóban súlyos, 3:0-s vereséget szenvedett a Rennes-től, s a Lille ellen is bajban voltak, ám végül 15 perccel a mérkőzés vége előtt Grosso idei első góljával egyenlítettek. A lyoniak a döntetlen ellenére továbbra is az első helyen állnak, hiszen három pont előnyük van a Le Mans, a Bordeaux és a Toulouse előtt, de saját pályájukon már nem százszázalékosak; eddig valamennyi ellenfelüket (Toulouse, Grenoble, Nice, Nancy) legyőzték.

A 9. forduló: Bordeaux–Toulouse 2:1, Caen–Grenoble 2:2, Nantes–St. Etienne 1:0, Monaco–Nice 1:2, PSG–Lorient 3:2, Souchaux–Le Havre 1:1, Lyon–Lille 2:2, Auxerre–Rennes 0:0, Le Mans–Nancy 2:0, a Valanciennes–Marseille találkozó lapzárta után ért véget.