2024. október 8., kedd

A Tottenhamnél elég volt a „Vamos Ramos”-ból

KÜLFÖLDI LABDARÚGÁS

A spanyol Juande Ramos a Sevillával kétszer is megnyerte az UEFA-kupát, s a 2005/2006-os idényben az európai Szuperkupát is elhódította (Sevilla–Barcelona 3:0), ám a Tottehamnél nem tudott maradandót alkotni, ezért egy év után távoznia kellett az angol csapat kispadjáról. „Vamos” (hajrá) Ramos” 2007. október 26-án négyéves szerződést írt alá a Tottenhammel, ami alapján évente hatmillió euróval gazdagodott. A Tottenham vezetősége Ramos helyére Harry Redknappot, a Portsmouth edzőjét szerződtette, amiért a Pompey 7,5 millió eurós kártérítést kapott a Tottenhamtől, amelynek kabalafigurája egy kakas. A váltás, úgy látszik, jót tett a csapatnak, mivel az együttes az angol bajnokság 9. fordulójában megszerezte első győzelmét, miután legyőzte a Boltont. A forduló rangadóját egy potyagól döntötte el, ugyanis a Liverpool a spanyol Xabi Alonso lövése után – amely megpattant egy védőn – nyerte meg a Chelsea elleni rangadót.

Szalai Attila karikatúrája
A labda helyett egymást fejelték meg: Adriano (Inter) és Matteo Ferrari (Genoa)
A barcelonai Carles Puyol (jobbról) és a Miguel Angel Corona (Almería) fejpárbaját legtöbbször a katalán csapat játékosa nyerte

A londoniak 2004 februárja óta nem veszítettek otthon, ám most 86 bajnoki mérkőzés óta tartó sorozatuk ért véget. Négy évvel ezelőtt az Arsenalnak sikerült legyőznie a Chelsea-t a Stamford Bridge-en. A Manchester United csak egy ponttal távozott a Goodison Parkból, miután 1:1-es döntetlent játszott az Evertonnal. Hiába játszott az MU mezőnyfölényben, hiába birtokolta a labdát 60 százalékban, nem tudta megnyerni a találkozót, melyen Fletcher góljával vezettek, ám Fellaini egyenlített a 63. percben. A belga játékos, aki a Standard Liége-től érkezett az Evertonhoz, még csak 20 éves, és sokan a legendás Socrateshez hasonlítják.

A 9. forduló: Everton-Manchester United 1:1, Sunderland-Newcastle 2:1, WBA–Hull City 0:3, Wigan -Aston Villa 0:4, Tottenham–Bolton 2:0, Portsmouth–Fulham 1:1, Mancheste City–Stoke City 3:0, Blackburn–Middlesbrough 1:1, Chelsea–Liverpool 0:1, West Ham–Arsenal 0:2.

20. Tottenham 9 1 2 6 7:12 2

A következő forduló (október 28–án és 29–én): Middlesbrough–Manchester City, Bolton–Everton, Stoke City–Sunderland, Hull City–Chelsea, Newcastle–WBA, Aston Villa–Blackburn, Fulham–Wigan, Manchester United–West Ham, Arsenal–Tottenham, Liverpool–Portsmouth.

Farkasnyúzás

Olaszországban a torinói rangadót a Juventus nyerte meg, amely a Bajnokok Ligájában a Real Madrid legyőzése után a Torinót is egy góllal győzte le. A mérkőzés egyetlen gólját Amauri lőtte a 48. percben. A vasárnapi mérkőzéseken Udinében szó szerint megnyúzták a római „Farkasokat”, ugyanis az Udinese az 51. percben már 3:0-ra vezetett a fővárosiak ellen, akik végül Totti büntetőből lőtt góljával szépítettek az eredményen. Az Udinese ezzel a győzelemmel az élre állt, mivel az Inter, hiába játszott fél órán keresztül emberelőnyben, nem tudta legyőzni a Genoát. A másik fővárosi csapat, a Lazio is pont nélkül fejezte be a 8. fordulót, mivel Pandevék a Napolitól kaptak ki 1:0-ra. A Milan atalantai sikerének köszönhetően, amit Kaká 80. percben lőtt góljával sikerült kiharcolnia, már 4. a táblázaton, s csak egy pont a lemaradása az Udinese, az Inter és a Napoli mögött.

A 8. forduló: Atalanta–Milan 0:1, Cagliari–Chievo 2:0, Inter–Genoa 0:0, Juventus–Torino 1:0, Lazio–Napoli 0:1, Reggina–Lecce 2:0, Sampdoria–Bologna 2:0, Siena–Catania 1:1, Udinese–Roma 3:1, a Palermo–Fiorentina találkozó lapzárta után ért véget.

20. Reggina 8 1 2 5 6:13 5

A következő forduló (október 29-én): Bologna–Juventus, Catania–Udinese, Chievo–Lazio, Fiorentina–Inter, Genoa–Cagliari, Lecce–Palermo, Milan–Siena, Napoli–Reggina, Roma–Sampdoria, Torino–Atalanta.

Szárnyal a Barcelona

Tovább tart a Barcelona kiváló formája, hiszen a katalánok nemrég 6:1-re nyertek az Atlético Madrid ellen, aztán legyőzték az Ath. Bilabót 1:0-ra, majd a Bajnokok Ligájában a Baselt 5:0-ra, a hétvégén pedig ugyanilyen arányban nyertek az Almería ellen, azzal, hogy míg Bázelban 48 perc kellett az öt gólhoz, addig a Camp Nouban erre elég volt 37 is! A mérkőzés legeredményesebbje Eto’o volt, aki mesterhármast ért el, rajta kívül pedig Henry és Dani Alves iratkozott fel a góllövőlistára. A forduló meglepetését a Malaga okozta, amely Sevillában nyert a város nevét viselő csapat ellen, s valamivel kisebb, de szintén meglepetés, hogy a Valencia csak egy pontot szerzett a Recreativo otthonában. A Real Madrid ellen hat, a Barcelona ellen pedig hét gólt kapó Sporting Gijón 3:0-ra győzte le La Coruńában a Deportivót!

A 8. forduló: Deportivo–Sporting 0:3, Sevilla–Malaga 0:1, Recreativo–Valancia 1:1, Osasuna–Betis 0:2, Getafe–Valladolid 1:0, Barcelona–Almería 5:0, Mallorca–Espanyol 3:0, Numancia–Racing 2:1, a Villarreal–Atlético Madrid és a Real Madrid–Athletic Bilbao találkozók lapzárta után értek véget.

20. Osasuna 8 0 4 4 3:8 4

A következő forduló (november 1-jén és 2-án): Valladolid–Sevilla, Valencia–Racing, Sporting–Numancia, Recreativo–Getafe, Real Betis–Deportivo, Almería–Real Madrid, Athletic Bilbao–Villarreal, Atlético Madrid–Mallorca, Espanyol–Osasuna, Málaga–Barcelona.

Tovább tart a hoffenheimi csoda!

A Bundesliga 9. fordulójában a Bayern München és az Eintracht Frakfurt is kétgólos hátrányból nyert a Wolsfburg, illetve a Cottbus ellen. A müncheni találkozó első fél órája után úgy tűnt, hogy a Bayern szurkolóinak egy újabb nagy csalódást kell majd megélniük. A wolfsburgi vendégek, akiket a bajorok valamikori edzője, Felix Magath vezet, Grafitea és Džeko góljaival 2:0-ra vezettek, ám ekkor Franck Ribéry vette kezébe (vagy inkább a lábába) a csapat sorsát, aki még az első félidőben egy remekbe szabott góllal szépített. Nem tudni, hogy Jürgen Klinsmann mit mondott a játékosainak az öltözőben, ám a második játékrészre egy teljesen másik Bayern jött ki, s Van Bommel, Borowski, valamint Schweinsteiger góljaival megfordította az eredményt. Hasonló volt a forgatókönyv Cottbusban is, ahol a Frankfurt nyert 0:2-ről, úgy, hogy a hazaiak már a 15. percben két góllal vezettek.

A forduló rangadóját Hoffenheimben rendezték, ahol a Bundesliga meglepetéscsapata a Hamburgert is igen kellemetlen meglepetésben részesítette, ugyanis a hazaiak Edu két, valamint Ibišević egy góljával 3:0-ra győztek, s kilenc forduló után az első helyen állnak! A Hertha Dortmundban 1:1-et játszott a Borussiával. A vendégek gólját Cícero lőtte 11-esből a 31. percben, amire Kehl válaszolt a 71. minutumban. A Herthához kapcsolódó hír még, hogy Marko Pantelić napjai meg vannak számlálva a berlini együttesnél, mivel a szerb csatár nincs túl jó viszonyban a svájci Lucien Favrével, a csapat edzőjével.

A 9. forduló: Bayern München–Wolfsburg 4:2, Schalke–Bielefeld 0:0, Stuttgart–Bochum 2:0, Bayer Leverkusen–Köln 2:0, Hannover–Werder Bremen 1:1, Borussia (D)–Hertha 1:1, Cottbus–Frankfurt 2:3, Borussia (M.)–Karlsruher 1:0, Hoffenheim–Hamburger 3:0.

18. Cottbus 9 1 2 6 5:14 5

A következő forduló (október 28-án és 29-én): Werder Bremen–Bayer Leverkusen, Hamburger–Stuttgart, Wolfsburg–Borussia (M), Frankfurt–Bayern München, Hertha–Hannover, Karlsruher–Schalke 04, Bochum–Hoffenheim, Bielefeld–Cottbus, Köln–Borussia (D).

Szenved a Lyon

A sorozatban hétszeres francia bajnok Lyon már négy forduló óta nyeretlen a Ligue 1-ben, miután a hétvégén gól nélküli döntetlent játszott az Auxerre-rel. A lyoniak az első hat fordulóban ötször győztek és egy döntetlent játszottak, s gyorsan igen szép előnyre tettek szert a többi, bajnoki címre pályázó csapattal szemben, ám az utóbbi időben csak szenvednek. Annak ellenére, hogy kedden a Bajnokok Ligájában egy gólgazdag mérkőzésen 5:3-ra nyertek Bukarestben a Steaua ellen, a francia bajnokság utolsó négy fordulójában a mérlegük: három döntetlen, egy vereség. A Lyon újabb ponthullajtását nem tudta kihasználni a Bordeaux, amely egy győzelemmel egy pontra megközelíthette volna az éllovast, ám Wendel és Cavenaghi góljaival hiába vezetett 2:0-ra a 84. percig, a Nice egyenlített. Ide kapcsolódó hír még, hogy a francia liga fegyelmi bizottsága két mérkőzésre tiltotta el a horvát Jarko Lekót, aki az előző fordulóban piros lapot kapott, amikor a Nice elleni mérkőzésen nagyon csúnyán felrúgta Modesteut. A horvát játékos így nem lépett pályára a Toulouse elleni, 0:0-val végződő találkozón, s a következő fordulóban sem léphet pályára, amikor a hercegség csapata a Nancyt fogadja. A Monaco igen nagy bajban van, hiszen az utolsó négy fordulóban háromszor veszített, s jelenleg a 14. helyen áll.

A 10. forduló: Auxerre–Lyon 0:0, Le Havre–Valenciennes 2:1, Lille–Caen 2:2, Lorient–Nantes 3.0, Nice–Bordeaux 2:2, Rennes–Le Mans 2:2, Toulosuse–Monaco 0:0, Nancy–Souchaux1:1, St.-Rtienne–Grenoble 0.2, a Marseille–PSG találkozó lapzárta után ért véget.