2024. augusztus 7., szerda

Tíz emberrel és cserejátékos nélkül is nyert a Graničar

TISZA MENTI LIGA

Orom: Šampion–Graničar 0:2 (0:2)

Oromi pálya, 30 néző, vezette: Jaić (Csóka). Góllövők: R. Dabevski a 31., T. Dabevski a 39. percben.

Šampion: Krizsán, Úri, Szűcs, Bohata, Apró (Bagi), Bata, Kálmán, Vajda F., Bíró, Krajnović, Vólenter.

Graničar: Zrim, Đerić, Cvejić, Kobleher, Neđić, Brzak, Bajić, T. Dabevski, Trivić, R. Dabevski.

A jó formában levő vendégcsapat tíz emberrel érkezett meg Oromra, ennek ellenére a határ mentiek magabiztosan gyűjtötték be a három pontot. A gyálaiak a 31. percben szerezték meg a vezetést, miután Robert Dabevski ellopta a labdát az egyik hazai védőtől, majd a kimozduló kapus mellett higgadtan a hálóba emelt. Nyolc perc múlva kétgólosra nőtt a Graničar előnye, a góllövőlistát vezető Toma Dabevski egyéni akció végén lőtt a kapuba. A második félidőben az oromiak végig mezőnyfölényben voltak, támadásaikból azonban hiányzott az átütő erő, így Nedjićék könnyedén megőrizték előnyüket.

A 12. forduló: Šampion–Graničar 0:2, Hajduk–Sloga 0:5, Slavija–Jedinstvo 2:0, Tromeđa–Tisza 1:7.

5

A következő forduló: Tromeđa–Šampion, Tisza–Slavija, Jedinstvo–Hajduk, Sloga–Olimpia.

SZABADKAI LIGA

Szabadka: Elektrovojvodina–Mala Bosna 2:3 (1:3)

Solid-pálya, 50 néző, vezette: Kantor (Györgyén). Góllövők: Vörös a 45. és Péter az 55., ill. S. Petrović a 8., Vujić a 15. és R. Petrović a 27. percben.

Elektrovojvodina: Prole, Mrdaković, Majer, Ivić, Nagy, Orlovac, Vulikić, Ž. Matošić, Péter (S. Matošić), Ninković (Veselji), Vörös.

Mala Bosna: Poljaković, Kričković, Petrović S., Đereg, Huber, Andrašić, Vujić (Bratanović), Lončar, Kopunović, R. Petrović, Mandić.

Villámrajtot vett a kisboszniai csapat, és már az első félóra végén háromgólos előnyre tett szert. Az első találatot Srđan Petrović a 8. percben szerezte, amikor 20 méterről mesterien a hosszú sarokba csavarta a labdát. A második gólt a hazaiak részéről rosszul felállított lescsapdát kihasználva Vujić érte el. A 27. percben már harmadszor örülhettek a vendégek, amikor R. Petrović 30 méterről ügyesen átemelte a kicsit kinn helyezkedő hazai kapust. A biztos vezetést a Mala Bosna játékosai labdatartással próbálták megőrizni, ez csak a félidő utolsó percéig sikerült, amikor egy előreívelt labdát Vulikić fejelt le Vörös elé, aki egyből kilőtte a bal alsó sarkot. A második félidőben egy sokkal harciasabb hazai csapat futott ki a pályára, és már az 55. percben egygólosra csökkentette hátrányát, amikor Veselji jobb oldali beadását Péter értékesítette. A mérkőzés végéig a villanytelep játékosai mindent megtettek az egyenlítésért, de a sorsdöntő pillanatokban hiányzott a kellő összpontosítás, így a kisboszniaiak nehéz, de megérdemelt győzelmet vívtak ki.

Szabadka: Solid–Udarnik 0:2 (0:1)

Solid-pálya, 40 néző, vezette: Bedić (Györgyén). Góllövők: Torbica a 41., M. Knežević a 86. percben. Solid: Crnojević, Božović (Zsoldos), Kojić (Vidakov), K. Injac (Hadžimušović), Tutić, Braćanović, Brkić, Karadžić, Janjatović, Vukasović, B. Injac.

Udarnik: Lulić, R. Knežević, Babić, Stanić, M. Knežević, Torbica, Andrić, Prijić, Grbić, Pajić (Futó), Bakurek.

A forduló egyik rangadóján a vártnál könnyebb győzelmet arattak a visnyeváciak a mindig kellemetlen cipőgyáriak fölött. A vezetést is csak a félidő utolsó pillanataiban szerezték meg, egy szöglet után Torbica fejelt a hálóba. A folytatásban a hazaiak kezdtek jobban, de erejük nem sokáig tartott ki, és ahogy múlt az idő a vendégek egyre jobban játszottak, és a vége felé egy, a hazai kapusról kipattanó labdát M. Knežević továbbított a kapuba, bebiztosítva csapatának az értékes győzelmet.

A 18. forduló: Zrinjski 1932–Bácska 1901 B 1:1, Elektrovojvodina–Mala Bosna 2:3, Subotica–Dušan Silni 1:0, Lokomotiva–Poljoprivrednik 2:1, Solid–Udarnik 0:2, Bratsvo–Đurđin 2:2, Hajduk–Žednik 1:2.