2024. augusztus 7., szerda

Induló a rangadón

TISZA MENTI LIGA

Tiszaszentmiklós: Sloga–Olimpia 2:0 (1:0)

Tiszaszentmiklósi pálya, 300 néző, vezette: Trbović (Törökkanizsa). Góllövők: Mihaljev a 16. és Bugarski a 78. percben.

Sloga: Militarov, Vučetić, Ikonić (Bauk), Budovalčev, Sövényházi, Mihaljev, Dimić, Nikolin, Bugarski (Tóth), Bulatović,Višnjić.

Olimpia: Gecső, Kollár, Dékány, Szabó, Veselinov, Teslić, id. Csanádi, ifj. Csanádi (Tóth), Soós (Andruskó), Fehér (Kolić), Szabados.

A forduló rangadója igazi karneváli hangulatban kezdődött, a hazai szurkolók görögtüzeket gyújtottak, petárdákat robbantottak, a Sloga játékosai pedig a Mars na Drinu dallamaira vonultak ki a pályára. Az első negyedóra tapogatózó játékkal telt el, majd a hazaiak egy szöglet után megszerezték a vezetést, Nikolin beívelését Mihaljev fejelte a kapuba. Kilenc perc múlva egyenlíthettek volna a vendégek, Fehér közeli lövését azonban Militarov védeni tudta. A 2. félidőben nem sok esemény történt, egy gólt azonban így is láthatott a szépszámú szurkolósereg: egy jobb oldali szöglet után Bugarski bombázott a bal felső sarokba, és ezzel be is biztosította a hazaiak számára a három pontot. Az éllovas tóthfalusi gárda így elveszítette veretlenségét, az Olimpia előnye azonban továbbra is négy pont, mivel a versenybizottság elfogadta a bácskai klub óvását, és 3:0-s eredménnyel a tóthfalusiak javára regisztrálta a 11. fordulóban lejátszott Olimpia–Graničar (3:3) mérkőzést, mivel a vendégegyüttesben jogosulatlanul szerepelt egy játékos.

Majdány: Tromeđa–Šampion 2:3 (1:2)

Majdányi pálya, 50 néző, vezette: Kevecsek (Gyála). Góllövők: Huszák a 14., Papp D. a 60., illetve Vólenter a 28., a 73. és Bagi a 45. percben.

Tromeđa: Mihók, Súly, Papp T. (Gyémánt), Domonkos Zs., Bálint, Süli, Huszák, Zónai (Domonkos K.), Papp D., Domonkos L., Ágoston.

Šampion: Apró, Szűcs, Faragó, Bíró, Vajda N., Bagi, Balgó, Vajda F. (Losonc), Kálmán, Vólenter, Krajnović.

Az utóbbi időben a két csapat mérkőzésein mindig sok gól esik, és ez a hagyomány ezúttal is folytatódott, a majdányi focibarátok ugyanis öt gólt láthattak. A végig jó iramú mérkőzés második félidejében egy kissé eldurvult a játék, ezért a gyálai játékvezető a 65. percben egy hazai labdarúgónak, majd tíz perccel később egy vendégjátékosnak is piros lapot mutatott fel. Az oromiak kapuját ezen a találkozón egy mezőnyjátékos őrizte.

A 13. forduló eredményei: Tromeđa–Šampion 2:3, Sloga–Olimpia 2:0, Jedinstvo–Hajduk 1:0, a Tisza–Slavija mérkőzés haláleset miatt elmaradt.

5

A következő forduló: Graničar–Sloga, Hajduk–Tisza, Slavija–Tromeđa, Olimpia–Jedinstvo, a Šampion szabad.

SZABADKAI KÖZSÉGKÖZI LIGA

A 21. forduló eredményei: Bratstvo–Zrinjski 1932 1:3, Hajduk–Solid 4:3, Žednik–Lokomotiva 2:2, Đurđin–Subotica 0:9, Poljoprivrednik–Bácska 1901 B 0:0, Dušan Silni–Mala Bosna 2:2, az Udarnik–Elektrovojvodina mérkőzést nem játszották le.

5

A következő forduló: Zrinjski 1932–Dušan Silni, Mala Bosna–Poljoprovrednik, Bácska 1901 B–Udarnik, Elektrovojvodina–Đurđin, Subotica–Žednik, Lokomotiva–Hajduk, Solid–Bratstvo.

ZOMBORI LIGA

Apatin: Mladost–Prigrevica 1:2 (1:1)

Mladost-pálya, 300 néző, vezette: Mitrović (Hódság). Góllövők: Ninković az 1., illetve Stojšić a 44. és Radujšić a 49. percben.

Mladost: Márton, Đumić, Rapajić, Jovanović, Stamenić, Medić, Sonić, Jano, Basarić, Bursać (Vujin), V. Đumić, Ninković (Lukić).

Prigrevica: Šarić, Knežević, Milanović (Marin), Ćuća, Vladetić, Radojčić, Paunović, Jakovljević, Stojšić (Griva), Bogunović (Rakić), Vuković.

A forduló rangadója vendégsikerrel zárult. Az összecsapás valójában a fiatalság és a tapasztalat erőfelmérője volt, amely az utóbbi győzelmét hozta.

Regőce: Graničar–Kordun 0:0

Graničar-pálya, 150 néző, vezette: Mojsović (Apatin).

Graničar: Đurđević, Klinac (Simić), Vukas (M. Gnjatović), Lalić, Olujić, Kožul, Rakić, Ma. Gnjatović, Cvetičanin, Torbica (Žeželj), Bajai.

Kordun: Korolija, Pavlović, Tomić, Cimeša, Mutić, Krstić, Živković, (Đurđević), Stanojević, Zorić, Grujin, Kovačević (Stokrpa).

Mindkét együttes számára a találkozó nagy jelentőségű volt. A látott teljesítmények alapján az eredmény reális, és sokkal jobban megfelel a vendégeknek.

A 25. forduló: Graničar (R)–Kordun 0:0, Omladinac (B)–Borac 0:1, Mladost (K)–Omladinac (D) 0:0, Mladost (A)–Prigrevica 1:2, Polet–Radnički 2:1, Sloga–Hajduk 2:1, a Kula–BSK és a Graničar (G)–Zadrugar mérkőzéseket elhalasztották.