A kiállítás megpecsételte a TSC sorsát

A Bajsa otthon brillírozott – A Tornyos hazai pályán kapott ki

SZUPERLIGA

Lučani: Mladost–TSC 2:1 (0:1)

Mladost-stadion, vezette: Tomić. Gólszerzők: Bojović az 58. és a 78., illetve Stanojev a 42. percben.

Mladost: Milović, Cvetković, Šatara, Milošević, Leković, Radivojević (Ožegović, 89.), S. Jovanović (P. Jovanović, 90.), Ješić, Baha, Babić (L. Jovanović, 46.), Bojović.

TSC: Filipović, Petrović, Balázs, Skopljak, Varga, Tomanović, Đakovac, Banjac (Petković, 59.), Milićević, Stanojev (Duronjić, 75.), Lukić (Ratkov, 75.).

A mérkőzés első tíz percében még csak tapogatóztak a csapatok, ezt követően az első helyzet a TSC előtt adódott. Nemanja Petrović távoli lövéssel próbálta meglepni a Mladost kapusát, de Milović a bal alsó sarok elől kitolta a labdát. A folytatásban a hazaiak percei következtek. A 15. minutumban Bojović a kapuba lőtt, de a labda hiába kötött ki a jobb alsóban, a játékvezető les miatt – jogosan – érvénytelenítette a találatot. Az első félidő hajrájáig a Mladost dolgozta ki a nagyobb helyzeteket, az előny mégis a vendégekhez került. A 42. percben Đakovac két védőt is kicselezett a tizenhatoson belül, majd jó ütemben passzolt Stanojevnek, aki ajtó-ablak ziccerben nem hibázott. A fordulás után csaknem azonnal egalizált a Mladost, de Bojović egy szöglet után közelről Nenad Filipovićba bombázta a labdát. A mérkőzés sorsát Skopljak 57. percben bekövetkező kiállítása változtatta meg: a TSC védője a tizenhatoson belül szabálytalankodott, ezzel második sárgáját is megkapta. A megítélt tizenegyest Bojović értékesítette magabiztosan. A kiállítást követően a kék mezben futballozó Mladost saját kapujuk elé szorította a topolyaiakat. A 78. percben Bojović félfordulatból, ollózós mozdulattal duplázott, ezzel megfordította az állást. A tíz emberrel futballozó TSC a hármas sípszóig már nem tudott gólt szerezni, így a múlt heti magabiztos, Voždovac elleni győzelem után idegenben vereséget szenvedett Mladen Krstajić legénysége.

A 33. forduló: Zlatibor–Novi Pazar 0:1, Rad–Bačka (P) 3:0, Vojvodina–Metalac 1:2, Radnik–Radnički (N) 0:0, Javor–Mačva 2:0, Napredak–Proleter 5:0, Mladost–TSC 2:1, Voždovac–Čukarički 2:1.

16

A következő forduló (április 29-én): Novi Pazar–Voždovac, Čukarički–Mladost, TSC–Napredak, Proleter–Partizan, Spartacus–Javor, Mačva–Radnik, Radnički (N)–Inđija, C. zvezda–Vojvodina, Metalac–Rad, Bačka (P)–Zlatibor.

I. LIGA

A 29. forduló: Dubočica–Dinamo 1:2, Železničar–Sloga 1:0, Jagodina–Radnički (M) 1:3, Budućnost–Grafičar 1:1, Trayal–IMT 2:3, Loznica–Kabel 0:0, Zemun–Radnički 1923 1:1, Borac–Žarkovo 2:0.

22

A következő forduló (május 1-jén): Dinamo–Borac, Žarkovo–Zemun, Radnički 1923–Loznica, Kabel–Kolubara, Radnički (P)–Trayal, IMT–Budućnost, Grafičar–Jagodina, Radnički (M)–Železničar. Sloga–Dubočica.

I. VAJDASÁGI LIGA

Kúla: Hajduk–Tisza 0:2 (0:1)

Milan Sredanović Stadion, vezette: Mudrinić (Palánka). Góllövők: Jovetić a 18. és Kudrić 94. percben.

Hajduk: Drinčić, Arežina, Vuković, Vujović, Šušnjar, B. Manojlović, Macanović, Vlaisavljević (Laćarak), Rajkovača (Bogićević), M. Manojlović (Božović), Vujošević.

Tisza: Tasić, A. Ivanović, Zolnajić, Kiss, Ivanov, Ćovin (Borsos), Tomišić, Fejős (Kudrić), Jovetić (N. Ivanović), Božić (Pilipović, Lukić).

A Tisza jó játékkal három ponthoz jutott Kúlán. A 15. percben Fejős lőtt kapura, de lövését blokkolták, Zolnajić csapott le a labdára, ám az ő próbálkozását a hazai kapus szögletre tudta menteni. Három perccel később Jovetić szerzett vezetést a Tiszának. A második félidőben a hazaiak támadásokat vezettek az egyenlítés érdekében, ám túlságosan is fellazult így a védelmük, s több lehetőséget adtak az adorjániaknak az ellenakció vezetésére. Kudrić a hosszabbítás utolsó percében egy ilyen kontratámadásból állította be a végeredményt.

A 30. forduló: 1. Maj–Sloboda 0:1, Sloga–Borac 0:2, Dunav–Dinamo 1:1, Hajduk–Tisza 0:2, Bácska 1901–Mladost 0:2, Vršac–Feniks 2:1, Omladinac–Radnički (N) 2:3, Stari Grad–Becse 4:3, Vojvodina–Jedinstvo 0:0, Kozara–Radnički 1912 0:5.

14

A következő forduló (április 28-án): Kozara–1. Maj, Radnički 1912–Vojvodina, Jedinstvo–Stari Grad, Becse–Omladinac, Radnički (N)–Vršac, Feniks–Bácska 1901, Mladost–Hajduk, Tisza–Dunav, Dinamo–Sloga, Borac–Sloboda.

VAJDASÁGI LIGA – ÉSZAK

Bajsa: Bajsa–Obilić 13:0 (9:0)

Bajsai pálya, vezette: Bećanović. Góllövők: Savija a 2., a 10., a 18., a 21. és a 36., Lekaj az 5. és a 28., Tresiglavić a 27., Rusák a 12., D. Rahiv a 47., Kaluđerović az 56., Stevanović az 58., Dér a 60. percben.

Bajsa: Damjanović (Rankov), Manojlović (Stevanović), Dér, Tresiglavić (Fényszárusi), Kaluđerović, Rusák, Lekaj, Majkić, Savija, (D, Rahić), Bátori, (Dugandžija), Vujošević.

Obilić: Lazić, Al Dadi, Kaszás, Irataji, Varjak, Ilijin, Jankovics, Rankov, Halász, Boškov.

A bajsaiak támadólag léptek fel, és gyorsan vezetést szereztek. Ezt követően is a bajsaiak irányítottak, és sorban lőtték góljaikat, míg a vendégek ritkán lépték át a felezővonalat. A bajsaiak kilenc gólt lőttek az első félidőben. A második félidőben Piri Ottó, a hazaiak edzője öt játékost is lecserélt. A mérkőzést a játékvezető a 78. percben megszakította, mivel a vendégeknek három játékosuk lesérült, így csak heten maradtak.

A 27. forduló: Bajsa–Obilić 13:0, Hercegovac–Vojvodina (T) 3:4, Bácska (P)–Vrbas 2:0, Njegoš–Crvenka 4:0, Mladost (T)–Vojvodina (B) 3:2, Krila Krajine–Srbobran 4:0, Mladost (P)–Radnički (Z) 3:0, Tekstilac–ČSK 1:0, Mladost (A)–Tavankut 2:0.