Címvédés a női Szuperligában

Nagyot küzdött a Slavija – A péterrévei Jedinstvo idegenben diadalmaskodott

NŐI SZUPERLIGA

A Spartacus megvédte bajnoki címét

A női Szuperliga rájátszásában a listavezető Spartacus együttese vasárnap délután T. Filipović mesterhármasával és M. Tenkov öngóljával 4:0-ra nyert a C. zvezda otthonában, így a Kék Galambok négy fordulóval a vége előtt behozhatatlan előnyre tettek szert a táblázat élén. Az 1970-ben alapított klub sorozatban tizenegyedszer nyerte meg a női Szuperliga küzdelmeit.

Női Szuperliga, play off, 2. forduló: C. zvezda–Spartacus 0:4. A Mašinac–Sloga mérkőzést a járvány miatt nem játszották le.

34

A következő fordulóban (április 30.): Sloga–C. Zvezda, Mašinac–Spartacus.

Belcsény: Vojvodina–TSC Magyarkanizsa 1:0 (1:0)

Cement-stadion, vezette: Polić (Belgrád). Gólszerző: Milošević a 21. percben.

Vojvodina: Đukić, Magočević, Gajdobranski, Denda, Savić, Malijar, Milošević (Trbulin), Krivokapić (Arsenin), Plavšić, Vuksanović, Trivić.

TSC Magyarkanizsa: Knežević Milica, Sóti, Jovanović, Jelača, Belovan, Szilusi, Balázs, Jankov, Božić (Ivošević), Trbojević (Kecman), Knežević Milana.

A rossz talajú belcsényi pályán mindkét kapu előtt akadtak helyzetek, gólt csak a hazai csapatnak sikerült szerezni: az első félidő derekán az újvidékiek pont akkor vették be Knežević Milica kapuját, amikor a vendégek Trbojević ápolása miatt tíz emberrel voltak a pályán. A folytatásban próbalkoztak a TSC lányai, a kék-fehérek játékában azonban nem volt meg a kellő hatékonyság.

Női Szuperliga, play out, 2. forduló: Vojvodina–TSC 1:0, Zemun–Požarevac 1:5.

12

A következő fordulóban (április 30.): Požarevac–TSC, Zemun–Vojvodina.

TISZA MENTI LIGA

Magyarkanizsa: Potisje–Jadran 4:0 (1:0)

Népkerti pálya, vezette: Maletin (Törökkanizsa). Gólszerzők: Búza a 6., a 60. (11-esből), a 74. és Dobó a 69. percben.

Potisje: Bohata Cs., Bagi, Domonkos Gábor, Horvát (Muhi), Bohata G., Fodor, Dobó (Balgó), Búza, Ugri (Csanyiga), Apró (Ivšić), Tandari (Domonkos Gergő).

Jadran: Josipović (Todorov), Nikolaš (Popović), Budovalčev, Stojanović, Bebek, Ž. Keszeg, N. Keszeg, Stanić (Vladisavljev), Janković, Đurđev, Šumanovac (Radin).

A hazaiak a mérkőzés elején megszerezték a vezetést Búza révén, aki egy lapos lövéssel talált a kapuba. A 60. percben Josipović szabálytalanul szerelte Ivšićet, a játékvezető tizenegyest ítélt a hazaiak javára. A büntetőt Búza értékesítette. A 63. percben Ž. Keszeg sportszerűtlen magatartás miatt pirosat kapott. A hajrában a hazaiak még két gólt szereztek. Dobó fordulásból bombázott a jobb felsőbe, öt perc múlva Búza beállította a végeredményt.

Mohol: Bácska–Tisza 3:1 (0:1)

Bácska-pálya, vezette: Živković (Nagykikinda). Gólszerzők: Morović az 55., D. Stanojev az 57. és Kojić a 90., illetve Apró K. a 35. percben.

Bácska: Radojčić, Parabucki, A. Stanojev (Ferenc), Vlajković, Krizsán M., Krizsán P., Todorović, Anđelković, Morović, D. Stanojev, Kojić.

Tisza: Radić, Bús (Zombori), Lengyel F., Jakšić, Đukić, Jenei (Apró K., Mojsin), Gušić, Lengyel G., Apró V. (Terzin), Kocsis, Matijević (Maletin).

A lelkes padéiak meglepték a moholiakat, de az éllovasnak sikerült fordítani. A 35. percben Apró Krisztián kapott átadást a leshatárra, és a kimozduló moholi kapus mellett a kapuba gurított. Az 55. percben Morović kapásból Radić felett a kapuba bombázott. Két perccel később Morović átadását követően D. Stanojev szerzett közelről újabb gólt. Végül a 90. percben Krizsán P. passzolt a kapu elé Kojićhoz, aki beállította a végeredményt.

Majdány: Tromeđa–Šampion 0:5 (0:2)

Majdányi pálya, vezette: Maletin (Törökkanizsa). Gólszerzők: Szakács a 45., 66., Pisarić a 23., Bíró a 61., Joó a 80. percben.

Tromeđa: Bicók, Papp D., Horváth, Domonkos Á. (Németh), Vass, Mihók Kucora, Domonkos L., Palatinus, Horváth Kátai, Fehér (Tratyik).

Sampion: Makra, Kovács (Misini Dz.), Virág (Süli), Stojičić Sa., Malagurski, Szakács, Stojičić Sl., Pisarić, Joó, Bíró, Misini S. (Kádár).

Az alsóházi rangadón az oromiak irányították a játékot. A vendégek első gólját egy kiugratás után Pisarić szerezte, a félidő utolsó percében Szakács bombázott 25 méterről a léc alá. Bíró a 61. percben közelről a hálóba fejelt. Hat perc múlva az elemében lévő Szakács lőtte ki 16 méterről a bal alsót, a végeredményt pedig Joó állította be, miután higgadtan a jobb alsóba lőtt.

Csóka: Csóka–Jedinstvo 2:1 (0:1)

Csóka-pálya, vezette: Jurić (Zenta). Gólszerzők: Tokodi az 55., Rúzsa a 81., illetve Zivlak a 30. percben.

Csóka: Militarov, Keleuva (Tokodi), Antanasović, Ágoston, Mićin, Péter (Kostić), Rúzsa, Rác Szabó (Ćinkul), Popov, Živanov, Kalauzov.

Jedinstvo: Csanádi, Zivlak, M. Živkov (Brzak), Kašić, R. Dabevski, Kobleher, Stojkov, Božanin (S. Popov), Kalmár (Ilić), Faragó, T. Dabevski.

A Jedinstvo az első, a Csóka a második félidőben játszott jobban, a hajrában pedig végül a hazaiak biztosították győzelmüket.

Gyála: Graničar–Hajduk 2:1 (0:0)

Graničar-pálya, vezette: D. Popov (Törökkanizsa). Gólszerzők: Stojanović a 47., a 63., illetve Szecsei a 67. percben.

Graničar: Magyar, Z. Popović, Kobleher, Ignjatov (Blažić), Milanov, Korbelić, Savić (Uverić), B. Popović, Stojanović, Malenić, Saša Ivanov (Sarapa).

Hajduk: Panić, Szecsei, A. Horváth (R. Radaković), Rankov, Márta (M. Horváth), Onjin (Hajder), Nježić, Trbović, M. Elezović, Bodroža, Šoklovački (Ostojić).

A gyálaiak végig jobban futballoztak, de a vezetést csak a második félidőben szerezték meg. Stojanović duplázott, a vendégeknél csak Szecsei tudott szépíteni.

Oroszlámos: Slavija–Horgos 1:0 (1:0)

Slavija-pálya, vezette: Đ. Simendić (Mohol). Gólszerző: Vojnić Hajduk a 14. percben.

Slavija: Arsenov, T. Fehér, Kijac, Grujin (N. Maluckov), Márki, Ágoston, Vuković, J. Huszák, I. Huszák, Vojnić Hajduk, Slavković (S. Maluckov).

Horgos: Bende, F. Fehér, Törteli, Makra, Bohata, Veselinov (Puljai), Zemkó, Szalma, Mijatov (Hoksza), Bate, Kolompár (Kószó).

Feszült mérkőzésen vannak túl a csapatok. A mindent eldöntő gólt Vojnić Hajduk lőtte még a 14. percben. A horgosiak cserékkel próbálták frissíteni a csapatot, de az egyenlítés nem jött össze.

A 16. forduló: Graničar–Hajduk 2:1, Potisje–Jadran 4:0, Slavija–Horgos 1:0, Csóka–Jedinstvo 2:1, Tromeđa–Šampion 0:5, Bácska–Tisza 3:1.

4

A következő fordulóban (május 1., 2.): Bácska–Graničar, Tisza–Tromeđa, Šampion–Csóka, Jedinstvo–Slavija, Horgos–Potisje, Jadran–Hajduk.

SZABADKAI VÁROSI LIGA

Palics: Palics–Vinogradar 1:2 (0:2)

Janko Pejanović sportközpont, vezette: Jeknić (Palics). Gólszerzők: Fábri az 51., illetve Todorović a 15., B. Kuktin a 38. percben.

Palics: Bellér, Milić, Subašić (Temesvári), Haskó, Brajko (Ludaić), Engi, Zvekanov (Pletikosić), Keresztes, Marjanović (Seic), Ćulafić, Fábri (Pejić).

Vinogradar: Malbašić, Herceg, Vorgić (Kis), Bobić, Todorović, Glogovac, Ginal (Ćurčić), Nágel, Vujatović (Miković), B. Kuktin, Pataki.

A Vinogradar újabb lépést tett a bajnoki cím felé. Az első félidőben veszélyesebben játszó hajdújárási együttes a 15. percben szerezte meg a vezetést: Glogovac szabadrúgását Todorović fejelte kapuba. A 38. percben Kuktin egy hosszú indítást követően gurított higgadtan a hálóba, kétgólosra növelve a Vinogradar vezetését. A második félidőben magára talált a Palics, Fábri sorfalon megpattanó szabadrúgásával szépített a tóparti gárda.

Visnyevác: Udarnik–Csantavér 3:1 (2:1)

Visnyeváci pálya, vezette: Vukas (Szabadka). Gólszerzők: Petričević a 10. (11-esből), Sovilj a 40., Torbica a 47., illetve Triznya a 16. percben.

Udarnik: Bursać, Balać (Babičković), Zmijanac, Tokodi, Sztanity, Paunović, Torbica (Klačar), Petričević, Kószó (Žarković), Martinović, Sovilj (Tót).

Csantavér: Pesti, Bózsity Martin (Udvardi Á.), Szabó, Kozma, Szedlár, Triznya (Kecsenovity, Bózsity Márk), Jurcsek, Kelemen Sz., Kelemen Cs. (Bugarinović), Patócs, Udvardi V.

A hazaiak büntetőből szereztek vezetést, a vendégek hamar egyenlítettek. A félidő végén Sovilj lőtt a kapuba. A fordulás után Torbica ért bele jókor egy beadásba, a biztos előny tudatában már védekeztek a hazaiak.

A 18. forduló: Bikovo–Lokomotiva 1:2, Palics–Vinogradar 1:2, Hajduk–Solid 4:1, Udarnik–Csantavér 3:1, Mala Bosna–Žednik 2:1. Az Elektrovojvodina szabad volt.